Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Nikt nie spodziewał się, że ludzie podarują tyle rowerów. Sprawią radość dzieciom

Zbiórka rowerów zorganizowana z myślą o dzieciach z domu dziecka przeszła najśmielsze oczekiwania jej pomysłodawców.

Udostępnij
rowery-dzla-dzieci

REKLAMA

Już teraz można śmiało powiedzieć, że akcja zainicjowana przez Stowarzyszenie Rowe-Rowe Świecie okazała się wielkim triumfem, jakiego się nie spodziewano. Przede wszystkim ludzkiej dobroci.   

- Wydawało nam się, że sukcesem będzie, jak będziemy mogli zawieść do Domu Dziecka w Bąkowie 10 rowerów - mówi Ryszard Kowalski ze stowarzyszenia Rowe-Rowe Świecie. - W tej chwili jest ich prawie 50 i wciąż zgłaszają się kolejne osoby, które chcą wesprzeć dzieci. To naprawdę wspaniałe, że ludzie chcą się dzielić z bardziej potrzebującymi.

REKLAMA

Wszystkie rowery trafiają  do sklepu i serwisu rowerowego Ciclo Sport J-Bike przy ul. Wojska Polskiego w Świeciu. Zanim zostaną przekazane dzieciom, każdy z nich musi przejść gruntowny przegląd, aby mieć pewność, że jest bezpieczny i w najbliższym czasie nie sprawi przykrej niespodzianki.

- Rowery są w bardzo różnym stanie - mówi Jan Chudziński, właściciel sklepu i partner akcji. - Obok takich, które niemal nie posiadają widocznych śladów używania są również takie, które nadają się tylko na części. Tak więc na pewno w efekcie końcowym rowerów nadających się do jazdy będzie trochę mniej.

- Jednak nikomu, kto chce przyłączyć się do akcji nie odmawiamy - dodaje Kowalski. - Nawet wtedy, gdy widzimy, że wartość roweru jest dyskusyjna.
REKLAMA

Wiadomo jednak, że rowerów będzie więcej niż dzieci w Domu Dziecka w Bąkowie. Potrzeby placówki w zupełności zabezpieczy 30 rowerów. Co z resztą?

- W znalezieniu rodzin w trudnej sytuacji finansowej, które ucieszyłyby się z takiego prezentu pomoże nam znaleźć Starostwo Powiatowe w Świeciu, które również przyłączyło się do naszej akcji - podkreśla miłośnik jazdy rowerowej ze stowarzyszenia Rowe-Rowe.

Prawdopodobnie pierwsza partia rowerów trafi do Bąkowa pod koniec marca.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA


Udostępnij

Komentarze (5)

 1. zenon

  8 marca 2021 07:31

  Bardzo szlachetna akcja.

  Bardzo szlachetna akcja. Brawo Janek !

 2. Arekkk

  8 marca 2021 10:08

  Fajna akcja. Kiedyś każdy

  Fajna akcja. Kiedyś każdy jako dziecko marzył o rowerze na I komunię.

 3. KAMIKADZE

  8 marca 2021 10:11

  Jaki duży Człowiek takie duże

  Jaki duży Człowiek takie duże,a może większe serce – pomysł, który przebija wiele innych akcji. Życzę podobnego sukcesu w staraniu o pozostawienie placówki banku w Grucznie.

 4. KAMIKADZE

  8 marca 2021 10:17

  Sorki ale pominąłem niechcący

  Sorki ale pominąłem niechcący Pana Ryszrda Kowalskiego. Dla Pana Ryszrda również ogromne gratulacje za pomysł i aktywny udział w akcji, a może Panowie rozciągniecie ten pomysł i wpisze się on działalność Pana Jana na stałe. Zmiana rowerów w rodzinie nie zawsze musi wiązać się z ich wyrzucaniem lub porzucaniem.

 5. Grazia

  8 marca 2021 17:18

  Piękna inicjatywa Janku no i

  Piękna inicjatywa Janku no i duze brawa dla ekipy Rowe-Rowe z panem Ryszardem na czele.

  Pozdrawiam wszystkich darczyńców. Robicie wspaniałą rzecz !!!!

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama