Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

NURD-em w kierowców. Część z nich zapłaciła mandaty za wykroczenia

Policjanci ze Świecia prowadzili działania NURD, których celem było bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Ponad 30 kierowców dostało pouczenia lub mandaty.

Udostępnij
Dla niektórych kierowców nie był to najlepszy dzień / Fot. KPP w Świeciu

NURD to skrót od określenia niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

W środę akcję pod tą nazwą prowadzili w całym powiecie policjanci ruchu drogowego świeckiej komendy.

Dla części kierowców nadmiar brawury i nieostrożność będą wiązały się z wydatkiem.

- Pod nadzorem były miejsca, które w ocenie mundurowych bywają niebezpieczne dla pieszych, w tym rejony głównych skrzyżowań – wyjaśnia mł. asp. Damian Ejankowski p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Podczas działań policjanci ujawnili łącznie 34 wykroczenia popełnione przez kierowców wobec pieszych i rowerzystów.

Ci, którzy złamali przepisy, musieli liczyć się z mandatami, a w najlepszym razie z pouczeniami.

- Na kontrolowanych trasach nie odnotowano żadnego zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego – mówi Damian Ejankowski.

Policja apeluje jednak do pieszych i rowerzystów o rozsądek i używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo.

Nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.

- Korzystanie z elementów odblaskowych znacznie zwiększa widoczność pieszego i rowerzysty, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na odpowiednią reakcję – zaznacza Damian Ejankowski.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (13)

 1. Ccc

  24 sierpnia 2023 16:18

  Może by tak w drugą stronę akcję zrobić? Kontrolować pieszych,rowerzystów i hulajnogistów dla bezpieczeństwa pozostałych uczestników ruchu?

  • Anonim

   24 sierpnia 2023 17:00

   Dokładnie

  • taka prawda

   25 sierpnia 2023 21:38

   co ty… tu wcale nie idzie o bezpieczeństwo, kasa się zgadzać musi.. te wszystkie akcje policyjne na kierowców to takie akcje na szybki pieniądz do budżetu…

 2. Maria

  24 sierpnia 2023 16:46

  Ciekawe kiedy za „wyczynowców” na rowerykach się wezmą???

 3. Wargas

  24 sierpnia 2023 16:48

  Może akcja teraz nurdem w pieszych rozmawiających przez tel na przejściu i tym co wchodzą jak święte krowy!!!!!!!

 4. Mirek

  24 sierpnia 2023 17:25

  No tak zawsze winni są kierowcy a gdzie są przepisy dla pieszych i rowerzystów oni poruszają się jak święte krowy bo samochód musi im ustąpić gdzie są ci milicjanci z lat 80-tych gdzie były pogadanki w przeczkolach i szkołach jak się przechodzi przez jezdnie i gdzie jest prawo o ruchu drogowym pieszych i rowerzystów ja wiem ze PiS kazał zbierać kase na kampanie ale czemu kosztem kierowcow

  • Bidok

   24 sierpnia 2023 17:29

   Rowerzyści powinni korzystać ze ścieżek rowerowych, jeżeli są, a nie z jezdni. Utrudniają ruch na liniach ciągłych i zakazie wyprzedzania, np. Ul. B. Chrobrego, Policja powinna wziąć się za nich.

 5. :)

  24 sierpnia 2023 17:27

  Hehe, za rowerzystów zdecydowanie nie będą się brali, zbyt mały zysk z mandatów. Nieporuszanie się po ścieżce rowerowej to chyba tylko 100 zł i tyle samo za spowalnianie ruchu.

 6. Wiśta wio

  24 sierpnia 2023 19:35

  Spróbuj się przejechać tą ścieżką, a zobaczysz dla czego cześć rowerzystów woli jechać ulicą. To tak jakbyś jechał samochodem i co 50m miał próg zwalniający+wystające krawężniki, studzienki itp.

  • Federalny.

   28 sierpnia 2023 12:40

   Może policja by się kilka razy przejechała po mieście i zrobiła polowanie na pieszych co? Pełno gówniarzy z telefonem przy uchu wchodzi na pasy, stare baby plotkują przy pasach utrudniając ci życie czy ona wjedzie czy nie. Źle zaparkowane samochody przy ulicy sądowej/k. Grzymisława stoją bliżej niż 10 m. Kolejna to ulica Piłsudskiego koło dentysty znak zakaz zatrzymywania się a mimo to policja ma w to wyjebane. To samo na działkach cukrowinik auta stoją na drodze pożarowej. Policja ma wyjebane bo nie ma kierowcy w środku i łatwo mandatu nie wypisze.

 7. Bruce Willis

  24 sierpnia 2023 20:55

  Trwa odwieczny konflikt między kierowcami a pieszymi. Najgorsze, że ci pierwsi, aby udowodnić swoje racje, gotowi są zabić, a ci drudzy zginąć. Spotkanie między taką dwójką na ulicy to gotowy przepis na tragedię. A wystarczy nieco zrozumienia i wzajemnego poszanowania.

 8. ktos

  24 sierpnia 2023 23:16

  To nie zwalnia ich od przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

 9. dolly

  25 sierpnia 2023 13:33

  policja powinna robić akcje „rower” i wręczać rowerzystom książeczki z przepisami ruchu drogowego lub jakąś małą książeczkę z instruktażem i obrazkami dla mniej piśmiennych, do dzisiaj ludzie nie ogarniają różnić pomiędzy ścieżką rowerową, a chodnikiem i często jeżdżą po chodniku mając ścieżke rowerową po drugiej stronie lub na ulicy mają ją o jeden krawężnik dalej. I również instrukcja dla starszych pań, że pogawędka na przejściu dla pieszych nie jest najlepszym pomysłem.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama