Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Kobieta z ranami na twarzy i rękach pobiegła w stronę Wisły. Policjanci odnaleźli ją w ostatniej chwili

Policjanci z komendy w Świeciu w ostatniej chwili odnaleźli i powstrzymali kobietę przed samobójstwem. Komendant podziękował im za szybką reakcję i profesjonalizm.

Udostępnij
Sierż. szt. Damian Wohlfeil i sierż. Daniel Czepek uratowali kobiecie życie / Fot. KPP w Świeciu

Do dramatycznych zdarzeń doszło w Świeciu w środę 30 sierpnia.

Dyżurny komendy powiatowej dostał około godz. 13.00 zgłoszenie dotyczące kobiety w kryzysie emocjonalnym.

- Z uzyskanych informacji wynikało, że 31-latka z ranami na twarzy i rękach pobiegła w stronę rozległego parku w rejonie Wisły, twierdząc, że popełni samobójstwo - mówi kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Policjanci przystąpili do przeczesywania terenu i znajdujących się w okolicy pustostanów.

Po kilkukrotnych próbach, mundurowym udało się skontaktować telefonicznie z kobietą. Oznajmiła, że zażyła dużą ilość leków. Miała spowolnioną i niewyraźną mowę.

- Policjanci starali się jak najdłużej utrzymać kontakt z 31-latką, odwodząc ją od myśli samobójczych. Ustalili również opis miejsca, w którym może się znajdować - relacjonuje Joanna Tarkowska.

Po kilku minutach, na łące za skarpą, zauważyli leżącą kobietę. Mała liczne rany na całym ciele spowodowane samookaleczeniem.

Była w bardzo złej kondycji fizycznej i psychicznej. Bydgoszczanka straciła dużo krwi. O jej życiu decydowały minuty.

- Mundurowi błyskawicznie podjęli działania, udzielając jej pierwszej pomocy. Założyli opatrunki uciskowe, aby powstrzymać dalsze krwawienie i opatrzyli rany - wyjaśnia oficer prasowy świeckiej komendy.

Monitorowali jej funkcje życiowe do przyjazdu karetki pogotowia.

W piątek 1 września mł. insp. Marek Mitura, komendant powiatowy policji w Świeciu podziękował sierż. szt. Damianowi Wohlfeil i sierż. Danielowi Czepek, którzy udzielili pomocy mieszkance Bydgoszczy i uratowali jej życie.

- Dzięki ich błyskawicznej reakcji nieszczęście nie zamieniło się w tragedię. Komendant docenił profesjonalizm i duże zaangażowanie funkcjonariuszy wydziału prewencji i wręczył im listy gratulacyjne - mówi Joanna Tarkowska.

Fot. KPP w Świeciu

- Ta sytuacja pokazuje, jak ważna jest szybka reakcja i interwencja w przypadkach kryzysowych oraz wsparcie dla osób znajdujących się w trudnych sytuacjach emocjonalnych. Ważne jest, aby nie pozostawiać problemu bez reakcji i szukać pomocy tam, gdzie można otrzymać profesjonalne wsparcie - podkreśla Joanna Tarkowska.

Gdzie szukać pomocy?

Warto pamiętać, że możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123.

Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których otrzymamy profesjonalną pomoc lub zadzwonić pod niżej podane numery telefonów.

116 123 kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00

116 111 telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

800 108 108 telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00

121 212 telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

22 635 09 54 telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (7)

 1. Piekło kobiet

  1 września 2023 13:21

  Piekło kobiet !!! Jej ciało jej wola !!!

  • Kejdjd

   3 września 2023 15:56

   Pieklo taboretow, jej krzeslo jej wola!!!

   A tak Serio to co Ma jedno z drugim imbecylu?

 2. Andrzej

  1 września 2023 16:17

  A ten po lewej gdzie ma broń jakiś mlody pewnie po kursie .

 3. Franc mauer

  1 września 2023 16:46

  Granatnik w szafie

  • Stara franca

   1 września 2023 18:04

   W szafie stary cię zamykał

  • Ludwiczek

   1 września 2023 18:15

   Szacun

 4. Blanka

  1 września 2023 19:34

  Super, bardzo sprawna akcja, gratulacje

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama