Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Po nawałnicy, mimo zakazu, rozbili namiot między drzewami, które mogły ich przygnieść

Do końca sierpnia obowiązuje całkowity zakaz przebywania w lasach Nadleśnictwa Osie zniszczonych przez nawałnicę z 28 lipca. Nie wszyscy go jednak respektują. Są tacy, którzy uważają, że to świetne miejsce do wypoczynku.  

Udostępnij
namiot-las

REKLAMA

Nie wiadomo, jak zakończyłby się pobyt trójki młodych ludzi, którzy postanowili rozbić obóz w głębi lasu, pomiędzy powalonymi częściowo drzewami na terenie Nadleśnictwa Osie. Zapewne byli przekonani, że w takiej głuszy nikt ich nie znajdzie.

Ku ich zaskoczeniu, stało się inaczej. Okazuje się, że teren regularnie patrolowany jest przez leśników i straż leśną wyczulonych na tego typu turystów zafascynowanych apokaliptycznymi widokami po przejściu nawałnicy.
REKLAMA

Do czasu usunięcia połamanych drzew, które mogą zagrażać ludziom, nie wolno wchodzić do lasu

REKLAMA
To, co miało być przygodą, mogło się przerodzić w tragedię. Drzewa, których korzenie zostały uszkodzone przez nawałnicę, wciąż się przewracają. To samo dotyczy zwisających konarów. Tym razem skończyło się na pouczeniu i nakazie natychmiastowego opuszczenia lasu.

- Uznajmy, że namiot był rozbijany w pełnej ciemności - informuje Nadleśnictwo Osie. - Ogłaszaliśmy wszem i wobec, że na terenie Leśnictwa Osie wprowadzony został zakaz wstępu do lasu i zakaz ten tyczy się też obszaru ,,Zanocuj w lesie".

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (7)

 1. Janina .

  6 sierpnia 2021 11:36

  Też mi afera… Straż leśna

  Też mi afera… Straż leśna niech kłusowników goni a nie. 

  • Anonim

   6 sierpnia 2021 12:11

   Tak, afera byłaby jakby

   Tak, afera byłaby jakby drzewo spadło takiemu na łeb i go zabiło. Wtedy byś pisał – gdzie jest straż leśna? czemu nie kontrolowali? Jest zakaz nie wolno wchodzić i kwita.

 2. Anonim

  6 sierpnia 2021 14:46

  Fajnie że straż zareagowała

  Fajnie że straż zareagowała no ale jako artykuł to nuuuda. Ostatnio bójka była na rynku w zielonym barze. Myślę że ciekawszy temat na artykuł

  • Tobi

   6 sierpnia 2021 14:59

   Kto się bil

   Kto się bil

  • Piter

   6 sierpnia 2021 15:25

   Ciekawy dla prostakow co tyko

   Ciekawy dla prostakow co tyko szukają taniej sensacji 

  • Yogi

   6 sierpnia 2021 15:34

   To jeszcze nic Monika z

   To jeszcze nic Monika z Klasztornej wczoraj cały dzień chodziła bez  majtek. Jak się schylala można było sporo zobaczyć. O tym niech napiszą 

   • Tobi

    6 sierpnia 2021 15:44

    Pisali o tym

    Pisali o tym

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama