Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Po raz trzeci pali się w tym samym gospodarstwie! Pożar jest ogromny [wideo]

Pierwszy pożar wybuchł w sobotę 1 sierpnia, drugi i trzeci w środę 5 sierpnia. Wszystkie w tym samym gospodarstwie w Milewie koło Nowego.

Udostępnij
milewo-czolo

REKLAMA

Przypomnijmy. W sobotę wieczorem 8 jednostek straży pożarnej gasiło stodołę w byłym PGR w Milewie (gmina Nowe). Wewnątrz znajdowały się słoma i zboże. Strażacy nie dopuścili do tego, aby ogień objął cały budynek i ta część, gdzie przechowywano zboże, ocalała.

Mimo to straty oszacowano na około 100 tys. zł. Strażacy stwierdzili, że było to podpalenie. Dogaszanie zawalonego dachu, drewnianego stropu i resztek słomy trwało jeszcze w niedzielę.

Na tym jednak nie koniec. Dziś około godz. 18.20 znowu wybuchł pożar w tym samym budynku. Nie był jednak duży i strażakom udało się szybko go ugasić.
REKLAMA

Tuż przed godz. 20.00 znowu pojawił się ogień w tym samym gospodarstwie. Tym razem w ogniu stanęła chlewnia. Na szczęście nie było w niej zwierząt. Jak widać na filmiku przesłanym przez naszą Czytelniczkę, pożar jest ogromny.

- Kiedy pierwsze jednostki przyjechały na miejsce, cały budynek był objęty ogniem - poindormowano nas w komendzie straży pożarnej w Świeciu.

Akcja gaśnicza cały czas trwa. Uczestniczy w niej kilkanaście jednostek straży pożarnej. Do sprawy wrócimy.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (11)

 1. Tomas

  5 sierpnia 2020 22:22

  Iskierka? 

  Iskierka? 

 2. Naj

  5 sierpnia 2020 22:52

  Chyba zapałka..

  Chyba zapałka..

 3. Kiedyś tam mieszkała

  5 sierpnia 2020 23:31

  Ale prosze, nie moze ktos sie

  Ale prosze, nie moze ktos sie tym zajac? Zamontować na drzewie kamere, jutro znowu przyjdzie i juz bedzie na gorącym uczynku.. 

  Lecz podejrzewam kto tym podpalaczem jest 

  • Czytelnik

   6 sierpnia 2020 06:51

   Skoro podejrzewasz kto to

   Skoro podejrzewasz kto to warto by bylo sie taka wiedza podzielic z odpowiednimi sluzbami. bo dzis podpala nie zamieszkale ale co bedzie jak sie tej osobie to znudzi i podpali czyjs dom gdzie bedzie spala rodzina albo co by bylo jak by tam spal jakis bezdomny 

 4. Tak

  6 sierpnia 2020 01:26

  Dlaczego napisaliście, że w

  Dlaczego napisaliście, że w tym samym gospodarstwie? Akurat byliśmy obok, jak zauważono kolejny pożar i to było nieopodal, ale nie w tym samym gospodarstwie. Straż zajechała pod ten sam adres, a my pokazywalismy im ręką, że teraz kawałek dalej chodzi o kolejny obiekt. 

  • Manio

   6 sierpnia 2020 08:38

   No piszą co chcà dla

   No piszą co chcà dla wièkszego odbioru tępych mas ludzkich widać że ten świerszczyk nie posiada  kompetentnych pracowników poprostu brukowiec inf nie sprawdzone

   • Anonim

    6 sierpnia 2020 08:50

    Skoro nawet straż pożarna nie

    Skoro nawet straż pożarna nie wiedziała, gdzie się dokładnie pali to co się dziwisz redakcji, której ta straż pożarna przekazywała informacje. I wszystko to trwało na gorąco, w trakcie akcji. Mario, a tobie to chyba kiedyś ten portal nadepnął na pięty co? Bo już któryś raz widzę, ze krytykujesz ich jak najęty za kazdy drobiazg. Co opisali cię kiedyś? hehehe

   • Strażak

    6 sierpnia 2020 09:08

    Maro i Tak – piszecie bezdury

    Maro i Tak – piszecie bezdury. Dobrze piszą w artykule. Obydwa pożary były w jednym dawnym PGR. Najpierw się zorientujcie zanim zaczniecie hejtować. Specjaliści się znaleźli.

   • Do Manio

    6 sierpnia 2020 09:18

    Manio sam jesteś tępy jak but

    Manio sam jesteś tępy jak but. Piszesz i nawet nie wiesz czy to prawda a innych krytykujesz. Znam własciciela i obydwa budunki leżą w jego gospodarstwie w dawnym PGR. Odezwał się kuźwa kompetentny. Baran.

  • Mieszkaniec Milewa

   12 sierpnia 2020 18:59

   To było w tym samym

   To było w tym samym gospodarstwie tylko kawałek dalej 2 chlewnia się paliła 1 sierpnia doszczętnie spaliła się część jednej chlewni na strychu bylo trochę słomy a nie zboże,zboża w żadnym budynku gospodarczym niema od czasy PGR .A w stodole która stoi kawałek od chlewni która pierwsza się spaliła były podpalenie jakieś stare szmaty i worki popegerowskie.ŻADNE ZBOŻE ANI STODOŁA NI ZGINĘŁY

 5. eh

  6 sierpnia 2020 06:04

  Podpalacza wrzucić w ogień i

  Podpalacza wrzucić w ogień i nie gasić.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama