Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Policja poszukuje kierowcy tego auta. Prosi świadków o kontakt

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Osiu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 29 lipca na drodze powiatowej między Osiem a Tleniem.

Udostępnij
Kilka minut po wypadku samochód dostawczy widziany był w okolicy ul. Lipowej w Osiu / kadr z monitoringu, KPP w Świeciu

O wypadku i prowadzonych przez policję czynnościach informowaliśmy już w Extra Świecie (czytaj tutaj).

Policja podaje nowe ustalenia i publikuje zdjęcia z monitoringu. Widać na nich samochód dostawczy, którego kierowca jest prawdopodobnie sprawcą wypadku.

Przypomnijmy. W sobotę 29 lipca około godz. 21.20 na trasie Osie-Tleń kierowca auta, podczas manewru wyprzedzania, uderzył w jadący motorower spychając go z drogi.

Kierowca samochodu odjechał z miejsca zdarzenia.

- Kierująca motorowerem 47-latka i 14-letnia pasażerka trafiły do szpitala – mówi kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

W trakcie prowadzonego postępowania, kryminalni ustalili, że prawdopodobnym sprawcą może być kierowca poruszający się samochodem dostawczym jasnego koloru.

- Auto może nosić ślady uszkodzeń w okolicy prawego reflektora. Z relacji świadków wynika, że taki właśnie uszkodzony pojazd widziany był kilka minut po zdarzeniu w rejonie ulicy Lipowej w Osiu – wyjaśnia Joanna Tarkowska.

Osoby, które dysponują informacjami dotyczącymi wypadku, pojazdu lub jego kierowcy proszone są o kontakt:

 • Posterunek Policji w Osiu pod nr tel. 47 7525 813
 • dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świeciu pod nr 112
Kadr z monitoringu, na którym widać poszukiwany pojazd

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (5)

 1. WandzialubEdzio

  7 sierpnia 2023 16:55

  Jeśli pijesz piwo w miejscu publicznym, to monitoring potrafi odczytać date przydatności do spożycia z butelki, a Tutaj wstawiacie zdjęcie jakiegoś Transita, Ducato albo innego Daily, nawet tego rozróżnić nie idzie, w dodatku taki niespotykany kolor biały…..

  Może czas zainwestować w monitoring jakiś, a nie drukować ulotki pissiorki!

 2. Marian

  7 sierpnia 2023 17:07

  Od kiedy to nie można pić piwa w miejscu publicznym??

 3. Dejw

  7 sierpnia 2023 21:11

  Tyle czasu minęło ze on juz dawno pewnie naprawił to auto.

 4. Czytelnik6

  8 sierpnia 2023 04:44

  Może się mylę… ale udostępnione zdjęcie jest chyba po retuszu. Jeśli bardzo powiększymy zobaczymy wstawiony czarny pas pomiędzy kołami na dole auta zasłaniający bok auta do wysokości nadkoli. Z przodu auta przednie koło jest lekko rozmyte w odcieniu szarości a „dorysowany” czarny pas zaczyna się niemal pionową linią nachodzącą na przednie koło. Z tyłu tylne koło ma również barwę ciemno szarą przeciwnie do czarnego pasa. Na karoserii również widać lekko rozmyte nadkola i bardzo wyostrzoną linię czarnego pasa która w tym przypadku wydaje się anomalią.
  Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło że to pojazd marki iveco Daily bo to one najczęściej na dole mają czarne osłony przez całe auto, jednak jeśli zdjęcie jest po retuszu to trudno będzie ustalić markę pojazdu.

 5. Monk

  10 sierpnia 2023 08:20

  Jakie zdjęcie po retuszu?! To ewidentnie ich najlepsza stop-klatka z odtwarzacza rejestratora. Niestety zamawiający kiedyś ten system nie myślał że będą w przyszłości takie przypadki gdzie trzeba będzie wychwycić więcej szczegółów z nagrania. Trudno, pozostaje im czekać aż znajdzie się ktoś kto widział ten furgon na żywo z uszkodzeniami i skojarzy, lub na samego kierowcę którego ruszy sumienie.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama