Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Policja ustaliła winnego wczorajszego zdarzenia na ul. Armii Krajowej [zdjęcia]

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, kierowca skody octavii dostał wysoki mandat.

Udostępnij
Ślady hamowania świadczą o tym, że kierujący octavią znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość / Fot. Andrzej Bartniak

Wracamy do środowego zdarzenia na ul. Armii Krajowej w Świeciu (pisaliśmy o tym wczoraj tutaj)

- Policjanci będący na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący skodą octavią 25-letni mieszkaniec Świecia jechał z dużą prędkością w kierunku ul. Cukrowników - informuje kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Kierowca octavii zjechał na przeciwległy pas ruchu i stracił panowanie nad pojazdem.

Reklama
Reklama

- W wyniku tego zderzył się czołowo ze skodą fabią, którą kierował 28-letni mieszkaniec powiatu toruńskiego - wyjaśnia kom. Tarkowska.

Uderzenie było tak mocne, że kierujący oraz troje pasażerów obydwu aut zostali przewiezieni do szpitala. 

Funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Reklama
Reklama

- Za spowodowanie kolizji 25-letni kierowca octavii został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz 12 punktami karnymi - dodaje Joanna Tarkowska.

Kolizja wyglądała groźnie, ale na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Fot. Andrzej Bartniak

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (40)

  1. Xtra

    28 grudnia 2023 10:32

    No to teraz poszkodowani sprawa do sądu z powództwa cywilnego.

    • Św

      28 grudnia 2023 10:51

      A miby dla czego ?

      • Anna

        28 grudnia 2023 10:57

        Dla tego żeby debila ukarać

      • P

        28 grudnia 2023 12:05

        Dlatego ze przez takiego zjeba prawie straciłam życie, jechal z taka prędkością , nieodpowiedzialny człowiek mając w aucie malutkie dziecko , powinni zabrać mu prawo jazdy, mandat nic nie zmieni

        • Karol

          28 grudnia 2023 14:30

          Tak zgadzam się dojebać, żeby bolało

        • Anonim

          28 grudnia 2023 18:59

          Sama zjeb jesteś ?

        • Kierowca

          30 grudnia 2023 08:43

          Prawda

    • Ooooo

      28 grudnia 2023 11:46

      Zgodzę się z tobą ja to bym debilowi prawko zabrał droga hamowania nie była krótka sadzac po śladach co za tym idzie prędkość tez nie była mała dobrze ze nikogo nie zabił

    • Dom

      28 grudnia 2023 11:48

      No i tylko na mandacie się nie zakończy? To przecież potencjalny morderca w samochodzie.

    • DC

      28 grudnia 2023 11:55

      Znów usuwają wpisy, cenzor się znalazł.

      • Mongoł

        28 grudnia 2023 15:07

        A dlaczego ten wiejski driwter dostał mandat ? A nie skierowano sprawy do Sądu?

        • Poszkodowana z innego wypadku

          28 grudnia 2023 15:46

          I gdzie tu sprawiedliwość

        • Hans

          28 grudnia 2023 20:22

          Bo nie ma ku temu paragrafu, zrób prawko to może byś wiedzial

  2. mleko

    28 grudnia 2023 10:59

    Gdyby sprawcą był kierowca BMW to marka auta trafiłaby w tytuł artykułu. Ciekawe czemu tutaj nie ma kierowcy SKODUNI 🙂

  3. Szaman

    28 grudnia 2023 11:32

    A Kto jechał z 3 miesięcznym dzieckiem? Pirat czy poszkodowana? Bo jeśli sprawca to tylko pogratulować matce dziecka wyboru.

  4. Yo

    28 grudnia 2023 11:56

    Sprawca zwany debilem, który naraził swoje dziecko i innych uczestników ruchu w tym 28letniá kierującą drugą Skodą ten mandat niczego go nie nauczy

    • Kar

      30 grudnia 2023 12:22

      Poszkodowana nie odniosła żadnych obrażeń co oczywiście jest szokiem przy takim uderzeniu jednak niech nie dramatyzuje ludzie z octavii wyglądali strasznie widziałem wszystko jeszcze pomagałem pani w różowej kurtce pozdrawiam

      • Kasia

        30 grudnia 2023 13:31

        Ludzie z octavii sami siebie na to narazili więc nawet mi ich nie szkoda a mandat dla kierującego jest zdecydowanie za mały

      • Ur

        30 grudnia 2023 13:57

        A skąd Ty wiesz ze nie odniosła i jak dalej ma wyglądać jej leczenie i co z nią teraz ? Byłeś z nią w szpitalu ? Masz jej dokumenty od lekarza lub widziałeś obrażenia ?

  5. Mieszkaniec

    28 grudnia 2023 12:09

    Zabrać prawo jazdy dożywotnio. Powinno to być potraktowane jako próba zabójstwa.Mandat 1500 nic go nie nauczy. Życzę zdrowia poszkodowanym.

    • p

      28 grudnia 2023 12:12

      Jestem tego samego zdania , dziękujemy bardzo 🙁

      • Sadysta z Żabianki

        28 grudnia 2023 12:23

        Pajacu nie umiesz jeździć to qrvo nie wsiadaj za kółko bo zagrażasz innym .Też lubię szybką jazdę ale buraku nie w mieście .Co tym pokazałeś że nawet przy np stówce jeździsz jak patałach

  6. Kierowca

    28 grudnia 2023 12:38

    Jak się przekroczy dozwoloną prędkość o 100% w terenie zabudowanym to zabierają prawko, tu nie wierzę że jechał mniej jak 100 i tylko mandat?

    • xxx

      28 grudnia 2023 13:50

      W mieście 50 przekroczyć o 100 to by musiał jechać 150 żeby zabrali prawko

      • Ja

        28 grudnia 2023 15:34

        Poczytaj ze zrozumieniem.

      • Kierowca

        28 grudnia 2023 16:37

        Przeczytaj z rozumieniem. Jeśli 50 przekroczysz o 100% to masz 100. Nie pozdrawiam

  7. Ccc

    28 grudnia 2023 13:27

    Czas na podwyższenie mandatów. Kierowcy szybko się przyzwyczaili do wyższych kar. Najniższa krajowa w górę to i mandaty automatycznie powinny być podniesione, tak jak to jest z karą za brak OC.

  8. Kierowca m

    28 grudnia 2023 14:22

    Mandat powinien być 3x większy

  9. wolfwang

    28 grudnia 2023 15:53

    mandat spłaci z 800+ XDD beka. Chłop zapomniał, że jedzie z 3 miesięcznym dzieckiem. Czyli gdyby nie samochód z przeciwka to możliwe, że skończyłby w rowie przejeżdzając przez chodnik. A dopiero co w święta mówili, że jakiś gość wjechał w ludzi na chodniku

  10. Anonim

    28 grudnia 2023 18:06

    A taka była piękna Skoda. Uważajcie na miasteczku na ten samochód o ile go wyklepie

    • Gangusy od wiadomo kogo

      28 grudnia 2023 19:44

      Pilnuj się

    • Anonim

      28 grudnia 2023 20:53

      Uuu kogoś dupka szczypie ze pieszo musi chodzić pozdro

  11. Gangusy 2

    28 grudnia 2023 21:26

    To wy się pilnujcie. Trochę chłopaków poszperało i jest niby z miasteczka. Nie zabrali prawka to utniemy ręce

  12. Gangusy 3

    28 grudnia 2023 22:46

    Aaa a to chyba wiemy. On czasem na terenie mondi nie pracuje? Już cię nauczymy jeździć

  13. Erwinwkurwiony

    28 grudnia 2023 23:19

    A panowie policjanci ile razy byli informowani o wyścigach pod Kauflandem? I co zrobili? Czy musi się do cholery stać tragedia żeby ruszyli te swoje szanowne litery?

  14. M.

    30 grudnia 2023 12:25

    Osobiście znam sprawcę spieszył się z maleństwem do lekarza nie wiadomo co się działo nie plujcie jadem 😉

    • Yo

      30 grudnia 2023 14:33

      Przestań bredzić i brać na litość,to gdzie tak zapierdalał skoro Zieloną Przychodnię miał za śladami hamowania?

    • XXX

      30 grudnia 2023 19:49

      Proszę pomyśleć przez ten pośpiech to dziecko oraz inni mogli zginąć. Zachowanie tych pseudo rodziców powinno być zgłoszone do odpowiednich organów aby sprawdzili jak rzeczywiście wygląda opieka nad tym dzieckiem…

  15. K.