Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Wypadek w centrum Świecia. Pięć osób w szpitalu, w tym 3-miesięczne dziecko [zdjęcia]

Policja ustala przyczyny wypadku. Fragment ulicy Armii Krajowej był wyłączony z ruchu.

Udostępnij
Obie skody uległy poważnemu zniszczeniu / Fot. Andrzej Bartniak

Do wypadku, w którym brały udział skody octavia i fabia doszło o godz. 13.39.

Samochody zderzyły się na ulicy Armii Krajowej w Świeciu, na wysokości wyjazdu z parkingu Biedronki.

- Do szpitala zostali przewiezieni wszyscy uczestnicy zdarzenia: cztery osoby dorosłe i 3-miesięczne dziecko znajdujące się w skodzie octavia - informuje st. asp. Marcin Klemański z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Reklama
Reklama

Na razie nie wiadomo, w jakich okolicznościach doszło do zderzenia. Ustala to policja. Fragment ulicy Armii Krajowej był wyłączony z ruchu.   

Do sprawy wrócimy.

Zobacz poniżej zdjęcia.

Reklama
Reklama

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (46)

  1. Anonim

    27 grudnia 2023 16:08

    Straszne

  2. Jan

    27 grudnia 2023 16:14

    Na tym odcinku drogi przy takim ruchu jak tam występuje powinna być prędkości ograniczona do 30 km, szkoda zdrowia i życia.

    • Scmdp

      27 grudnia 2023 17:44

      Janek, puknij się w łepek. Najlepiej jak żółwie poruszajmy się

    • Zdzisław

      28 grudnia 2023 00:14

      Zgadzam się z tym

    • Anonim

      28 grudnia 2023 02:07

      jak nie potrafisz jezdzic to sobie jezdzij 30

  3. Znawca

    27 grudnia 2023 16:30

    Widać ślady hamowania tej skody. Ponad 100km/h było jak nic. Gratulacje

    • Xxx

      27 grudnia 2023 18:12

      A czy ty masz radar w oczach to gratuluję .

  4. Marta

    27 grudnia 2023 16:35

    Przecież ludzie nawet na ulicach osiedlowych jeżdżą jak debile!!! Mandaty za przekraczanie prędkości wciąż są za niskie.

    • Świecianin

      27 grudnia 2023 16:53

      Jakie mandaty ? najpierw trzeba delikwenta namierzyc ,że jedzie za szybko a Policji brak . Na Malcurzynskiego zdjęli pomiar prędkości ponieważ na pierwszym skrzyżowaniu zrobili wysepkę a jak przejadą samochody tą wysepkę, to dalej zapierdzielają aż do Wojska Polskiego . Takie myślenie włodarzy tego miasta.

  5. Anonim

    27 grudnia 2023 16:44

    Widziałam zderzenie, prędkość kombi była zawrotna, rzeczywiście mogła wynosić koło 100 km/h, aż strach wsiąść teraz do samochodu

    • Seat

      27 grudnia 2023 20:10

      Widziałem jak chwilę prędzej zapieprzal ponad 100 na godzinę , wyprzedzał na podwójnej ciągłej..

    • Anonim

      27 grudnia 2023 23:57

      Dobrze że dziecku nic się nie stało

  6. Kierowca

    27 grudnia 2023 17:15

    Baran Octavią pomylił autostradę z miastem, ślady chamowania mówią same za siebie! Z dzieckiem jedzie i tak zapie..ala. masakra.

    • ....

      27 grudnia 2023 20:30

      Taki baran nawet na autostradzie stwarza zagrożenie, daleko nie szukać, niedawno podobny jegomość spalił żywcem 3 osobową rodzinę…

  7. Przezorny

    27 grudnia 2023 17:33

    Tylko nie mówcie, że dziecko siedziało w tym poddupniku…

    • Jagoda

      27 grudnia 2023 19:30

      Sama/sama jesteś poddupnik .

  8. Anonim

    27 grudnia 2023 17:40

    Tak siedziało 3 miesięczne

    • S.

      27 grudnia 2023 18:16

      Jestem uczestniczka wypadku i syn nie siedział w tym poddupniku tylko w specjalnie przystosowanym nosidle foteliku dzięki czemu nie poniósł żadnych obrażeń. Radzę się puknąć w łeb i pomyśleć co się pisze a nie płoty siać.

      • Ewa-A

        27 grudnia 2023 18:22

        Gratuluję męża tudzież konkubenta. Jak można tak narażać życie dziecka!!! Ale może powiedzieć, że jest prawdziwy kozak, nie?

        • Znajomy

          27 grudnia 2023 19:57

          ” To takie proste oceniać innych ludzi tak jak ty byś sobie ku*wa nigdy rąk nie pobrudził „… Kto popełnił błąd ten za niego odpowie dobrze że nikomu nic się nie stało .

      • Anonim

        27 grudnia 2023 19:35

        To gratulacje rozwagi dla kierowcy który jechał tak szybko ( z 3 miesięcznym dzieckiem w aucie) że nie mógł wychamowac na czas przed skręcającym autem i uderzył w auto z naprzeciwka ??? nic tylko medal dać

      • Remi

        29 grudnia 2023 11:20

        Bardzo dobrze Pani odpisała temu osiłkowi, gówniarzowi od poddupnika,to jakiś kretyn .

  9. Alexis3035

    27 grudnia 2023 17:46

    A na licznikach ile było 80-100km/h to nie są uszkodzenia pojazdów które powstają przy przepisowych 50 km/h

    • P.J.

      27 grudnia 2023 21:48

      Chwilę wcześniej między ulicami Ciepłą i Witosa na ulicy Armii Krajowej gościu w ułamku sekundy dojechał mnie, widząc we wstecznym lusterku jak zapier… , trochę mnie zmroziło, wy hamowałem go przy skrzyżowaniu z ulicą Witosa bo tam zjechałem. Ale było grubo. Później około pół godziny będąc w okolicy
      Lidl zorientowałem się że wyrżnął… Czy jego wina , nie mnie oceniać, ale wiem że zapier…

      • Franc mauer

        27 grudnia 2023 23:53

        A zesraleś się?

    • Hrabia

      27 grudnia 2023 23:36

      50+50 = 100 matematyki nie oszukasz

  10. Ccc

    27 grudnia 2023 18:29

    Właśnie takie uszkodzenia powstają przy uderzeniu z prędkością 50 km/h. Kto widział próby zderzeniowe ten wie że mniej więcej tak auta wyglądają po zderzeniu. Należy przyjąć, że prędkość któregoś pojazdu mogła być znacznie większa niż 50km/h a samo uderzenie nastąpiło przy znacznie mniejszej prędkości po wyhamowaniu.

  11. opinia

    27 grudnia 2023 19:56

    jeżdzą tam jak swiry, do tego gdzies maja stop policja powinna tam stać 24 /24

    • Filemon

      27 grudnia 2023 20:01

      Ciekawe skąd weźmiesz policji tyle , aby stała tam 24/24 . Może niech co niektórzy przestaną dzwonić byle pierdola to będzie więcej policji na drodze a nie po śmiesznych interwencjach jeździć.

      • Franciszek

        28 grudnia 2023 10:23

        A ten kierowca co skręcał w stronę Biedry nie umiał ocenić z jaką prędkością zbliża się pojazd tylko wymusił/a pierwszeństwo .Tak robią tutaj non stop mi wymuszają .

        • X

          28 grudnia 2023 14:04

          Nikt nikomu nie wymusił. Kierowca Octavii jechał z nadmierną prędkością przez co naraził dużo osób. Powinien za to odpowiedzieć jak za próbę zabójstwa. A rodzice tego niewinnego dziecka powinni mieć odebrane prawa rodzicielskie.

        • Sw

          31 grudnia 2023 12:23

          Nikt nie skręcał fabia jechała prosto a typ z octowi tak zapierdalal ze nie wyhamował przed nim jechał dostawczak który skręcał do biedronki octavia nie wyhamowała i jebnal w fabie

  12. Marta

    27 grudnia 2023 21:06

    Jak zatłuc blond blać palącą, kaszlącą i jednocześnie wiecznie gadającą przez telefon na balkonie. Potrafi tak od 6 rano do 24…dla ułatwienia dodam że nie pracuje i jest brzydsza od rozwolnienia…

  13. D

    27 grudnia 2023 21:13

    On napewno już żałuję tego co zrobił dobrego anioła maja który czuwa nad nimi a po drugie był natężony ruch i napewno nie zapierdalal ale od tego jest policja by ustalić i też sam wiem kto bym i widział to wszystko to był i jest dramat dla wszystkich poszkodowanych więc oceniać i skazywać nie jesteśmy my obojętnie kogo była wina to liczy się że nikomu poważnych obrażeń ani tragedii nie było bo widok tego i huk wyglądał gorzej . Wszystkim uczestnika życzę szybkiego powrotu do zdrowia . I brawa dla ratowników bo naprawdę szybko przyjechały i szybko udzielili pomocy i także zwykłym ludzia co zucili się z pomocą a nie przeszli obojętnie

  14. T

    27 grudnia 2023 22:26

    Po co gadać o prędkości w takim miejscu jak widać że głąb z tej octavii nie umie po prostu jeździć i wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie umiał się zmieścić w swojej części jezdni.

    • Świadek

      27 grudnia 2023 23:17

      Jechał wciąż droga z pierwszeństwem, bus za późno zasygnalizował skręt w lewo, chciał wyminąć, bus zdążyłby przejechać, jednak koła już były skręcone do wymijania. Jednak prędkość również zrobiła swoje.Pozdrawiam życzę powodu do zdrowia dla wszystkich uczestników

  15. Świecianin

    27 grudnia 2023 23:22

    Ktoś wie co z dziewczyna? Pamietam ze leżała na kostce, nieruchoma, życzę zdrówka mam nadzieje ze wszystko dobrze 🙂

    • ojuki

      28 grudnia 2023 09:55

      wszystko dobrze

  16. Swiadeksladow

    27 grudnia 2023 23:52

    Dla tych co piszą że nie jechał szybko to proszę iść tam zabaczyć jakie długie ślady hamowania były, myślę że z 40 było spokojnie

  17. Anonim

    28 grudnia 2023 00:01

    Dobrze ze dziecku nic się nie stało

  18. Werka

    28 grudnia 2023 00:51

    A wiadomo ile mieli lat,uczestnicy wypadu?

    • CwaniakCSW

      28 grudnia 2023 03:03

      Kapcie i heble podobno nówki nie śmigane

  19. Kierowcaa

    28 grudnia 2023 05:22

    Ci co piszą, że nie jechał szybko to niech zachamują przy prędkości 50, auto dęba staje i może lekki, krotki ślad zostanie. Tu mamy jakieś 50 dobre metrów ostrego darcia opon po suchym asfalcie to można sobie wyobrazić jaka prędkość była. Do tego prędkość auta z naprzeciwka i ot to na zdjęciach widać co to znaczy. Zdrowia dla wszystkich, a dla kierowcy trochę pomyślunku, rozwagi i dorosłości bo jak był na tyle dorosły żeby dziecko zrobić, to niech jest tak samo dojrzały za kierownicą.

  20. DOminikkk

    28 grudnia 2023 09:35

    Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę przydatne informacje,

  21. Dawid

    30 grudnia 2023 15:16

    Odebrać idiocie prawa rodzicielskie !!! Nie dość że naraził innych , to jeszcze małego maluszka . Ktoś taki bez wyobraźni nie powinien prowadzić auta , ani mieć pod opieką dziecka .

  22. Mieszkaniec

    31 grudnia 2023 16:14

    A nie wiedziałem że to jest teraz centrum Świecia jak piszą w tytule