Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Pożar spowodował duże straty w gospodarstwie. Skąd wziął się ogień?

Straty, jakie spowodował czwartkowy pożar w jednym z gospodarstw w Michalu (gmina Dragacz) oszacowano wstępnie na 150 tys. zł. Akcja gaśnicza, w której brało udział aż 10 zastępów, trwała ponad dwie godziny.  

Udostępnij
ab-121856714_s_0

REKLAMA

Ogień w stodole zauważono w czwartek około godz. 19.30. Chwilę później w gospodarstwie w Michalu koło Dragacza pojawiły się pierwsze wozy strażackie. W tym czasie płomienie powoli przemieszczały się już w kierunku garażu, który ostatecznie również ucierpiał. Udało się jednak powstrzymać dalszy pochód żywiołu, który mógł zająć również, oddalone o około 15 m, dom i stajnię.
REKLAMA

W czasie akcji z palącej się stodoły i zagrożonego pożarem budynku gospodarczego ewakuowano króliki i kury. W działaniach brało udział 10 zastępów straży pożarnej. Spaleniu uległa stodoła o powierzchni 80 m kw. Straty oszacowano wstępnie na 150 tys. zł.

- Przyczyną pożaru najprawdopodobniej było zwarcie instalacji elektrycznej - informuje mł. ogn. Michał Goliński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu.

Działania strażaków zakończyły się o godz. 22.17.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (1)

  1. Romuald

    22 października 2021 18:46

    To jest wina tego alkoholika

    To jest wina tego alkoholika elektryka Jeżewa, zresztą  tam to każdy pijak

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama