Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Przed nami wielkie przebudowy dróg w całym powiecie. Największą zaplanowano w Świeciu

Przyszłoroczne plany dotyczące budowy i remontów dróg powiatowych znowu przedstawiają się imponująco. Co ważne, większa część  tych zadań zostanie sfinansowana dzięki różnego rodzaju dotacjom.

Udostępnij
rondo-przechowow-2

REKLAMA
Budujemy kolejny blok na osiedlu Nowe Marianki w Świeciu. Zapraszamy do obejrzenia filmu. Wizualizacje mieszkań i dodatkowe informacje na www.apartado.pl

Niedawno powiat podpisał umowę na budowę w Świeciu trzech rond kosztem 19 mln zł. Jedno powstanie na skrzyżowaniach ulic Bydgoskiej i Chełmińskiej w sąsiedztwie Orlenu (tam, gdzie jest teraz tymczasowe rondo). Dwa kolejne ronda będą zlokalizowane na ul. Wojska Polskiego: na skrzyżowaniu z ul. Sportową i u zbiegu z ul. Wodną.

Reklama
Reklama

- Na razie nie wiemy jeszcze, od którego końca wykonawca rozpocznie zaplanowane roboty - przyznaje Adam Meller, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu. - Informację na ten temat wraz z wyznaczonymi objazdami przedstawimy wczesną wiosną  2021 r. Mamy świadomość utrudnień, z którymi trzeba będzie się zmierzyć, ale wszyscy widzimy, jak wiele korzyści przynoszą ronda.
REKLAMA

Kolejnym ważnym zadaniem, jakie znalazło się w przyszłorocznym wykazie powiatowych inwestycji, jest modernizacja drogi z Jeżewa do Wałkowisk. Za 10,5 mln zł powstanie 15 km wygodnej trasy wraz ze ścieżką rowerową nad jezioro Stelchno. Umowa z firmą, która złożyła najkorzystniejszą ofertę, ma być podpisana jeszcze w grudniu.

Zmieni się też drogowy krajobraz na odcinku Krąplewice-Laskowice. Największą zmianę ma stanowić rondo w Krąplewicach (u zbiegu dróg prowadzących dalej w kierunku Osia i Gródka), które zastąpi dość niebezpieczne skrzyżowanie. Szacowany koszt to 4 mln zł.
REKLAMA

Reklama
Reklama

W 2021 r. doczekamy się też finału inwestycji związanej z przebudową blisko 40-kilometrowego odcinka ze Zbrachlina do Tlenia. Ostatni element stanowi remont, a właściwe budowa od nowa mostu w Wierzchach. W tym przypadku powiat także mocno liczy na dotację przewidzianą właśnie na zadnia mostowe. Chodzi o niebagataleną sumę 5 mln zł.

Z istotnych planów, gdzie w grę wchodzą miliony, należy też wspomnieć o odcinku Michale-Dolna Grupa. Powodzenie tego zamysłu uzależnione jest od tego, czy powiat zdoła pozyskać zewnętrzne fundusze.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
32 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ronda w mieście powinny w

Ronda w mieście powinny w teorii usprawnić płynność ruchu, jednak niestety kierowcom w Polsce przydałaby się jakis instruktaż płynnego wjeżdżania na ten jakże nie skomplikowany a zarazem skomplikowany dla niektórych driverow obiekt. Nie używanie kierunkowskazów przez zjeżdżających z ronda również powoduje korkowanie się ruchu… tragedia!!!

A kiedy powstanie ścieżka

A kiedy powstanie ścieżka rowerowa na trasie Sulnowo-Laskowice? 

Przekierowanie całego ruchu

Przekierowanie całego ruchu ciężarówek wyjeżdzajacych z Mondi -Miasteczko jadących w stronę Chojnic na rondo przy Orlenie, to jest mistrzostwo świata. Rondo jest cały czas zakorkowane.

A propo tych prac a także

A propo tych prac a także innych prac porządkowych na innych drogach. Czy u nas jest standardem ze nie bierze się pod uwagę godziny szczytu i wykonuje się np. malowanie pasów i sprzątanie dróg przez jeżdżącą „szczotę” wtedy gdy najwięcej ludzi jedzie do lub z pracy. Tworzą się wtedy nie potrzebnie dodatkowe utrudnienia. 

Reklama

Najgorsze są buraki z

Najgorsze są buraki z 4brygadowki którzy z mondi wracają i na rondo z dużą prędkością wjeżdżają aby zdążyć powodując zagrożenie. Takich to upubliczniac sama miałam raka sytuację jak burak wjechał swoją bmw w combi za 20tys na kredyt i prawie wypadek spowodował. 

Chodniczek nad Jeżewko,

Chodniczek nad Jeżewko, chodniczek nad Borce, niedługo molo  nad jeziorem ozdrowieniec będzie budował i stacje Dąbrowy PKP  powiekszał, do tego wiadukty nad linia PKP i eurotunel do Dina w Sulnowie,, dla Laskowic nic

Chcemy nowe drogi to musimy

Chcemy nowe drogi to musimy czekać w korkach kto tego nie rozumie niech se rower kupi

Coś co miało usprawnić ruch,

Coś co miało usprawnić ruch, ostatnio spowodowało korek aż za bloki na miesteczku. Stali ci zjeżdżali do Świecia i ci co śmigali na Toruń. Bardziej nerwowi jechali pod prąd po pasie od strony Torunia, ale pewnie po to żeby zawinąć za wiaduktem. Tkzw, Mondicwaniaczki bo to było coś koło 5:30, sama wnet na takiego palanta się nadziałam.

Reklama

Żaden przepis nie nakazuje

Żaden przepis nie nakazuje używać kierunkowskazów na rondzie oraz przy wjeździe i zjeździe z ronda. Jak ktoś chce migać to proszę bardzo. Widziałem też już kilka razy że wjeżdżając na rondo migali giganci w lewo! Są też tacy co ani myślą wpuszczać pieszego na pasach! Trochę kultury i na kurs! 

Jakiś nieuk wymyślił

Jakiś nieuk wymyślił wpuszczać tiry z Miasteczka na te ronda

Przepisy przepisami ale chyba

Przepisy przepisami ale chyba łatwiej każdemu jak zjeżdżając z ronda lub skręcając w lewo zasygnalizuje się innemu uczestnikowi kierunek ruchu. Najgorsze to oczywiście brak kierunku przy zjeździe, wielu ułatwia to życie.

Kiedy powstanie  Rondo w

Kiedy powstanie  Rondo w Laskowicach i Wiadukt.

Reklama
Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dramatyczny finał rodzinnej kłótni. Do szpitala trafiła kobieta ugodzona nożem przez syna.

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Cztery zastępy straży pożarnej skierowano do płonącego samochodu w gminie Jeżewo.

Co jest grane?

Na Świeckim Pikniku Motoryzacyjnym będzie można obejrzeć zarówno klasyki, jak i współczesne auta. Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowano z tej okazji.

Wiadomości

Na dzisiejszej uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia zasłużonym samorządowcom. Wśród nich znalazł się wójt z powiatu świeckiego.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Reklama
Reklama

Wiadomości

W piątek strażacy dostali informację o psie, który wpadł do studni w gminie Świekatowo.

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Co jest grane?

W ostatni weekend czerwca Świeciem po raz kolejny będą rządziły orkiestry dęte. Jubileuszowa edycja festiwalu zapowiada się wyjątkowo.

Wiadomości

Jechał traktorem całą szerokością jezdni i ledwie trzymał się w fotelu. Świadek powiadomił policję, podejrzewając, że mężczyzna jest pijany.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Wiadomości