Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Ranking liceów i techników. Zobaczcie, jak wypadły w nim nasze szkoły

Miesięcznik edukacyjny "Perspektywy" opublikował kolejny, coroczny ogólnopolski ranking liceów i techników. Sprawdziliśmy, jak wypadły w nim szkoły z powiatu świeckiego.

Udostępnij
Część szkół wypadła w najnowszym rankingu lepiej niż dwa lata temu. Inne odnotowały spadki / Fot. Andrzej Bartniak

Miejsce na liście w przypadku liceów wiąże się z sukcesami, które poszczególne szkoły odnoszą w olimpiadach oraz wyniki maturalne, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych.

W przypadku techników dodatkowo bierze się pod uwagę wyniki egzaminu zawodowego.

Sprawdziliśmy, jak w rankingu plasują się szkoły z powiatu świeckiego (dane dotyczą minionego roku szkolnego).

Reklama
Reklama

Na tysiąc szkół z najlepszym wynikiem w Polsce, I Liceum Ogólnokształcące w Świeciu zajęło 576 miejsce.

To spory skok w porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem - wtedy popularne "czerwone" było na miejscu 697. Przypomnijmy, że dwa lata temu ten wynik był jeszcze bardziej niekorzystny - liceum sklasyfikowano na 733 miejscu w kraju.

W województwie kujawsko – pomorskim I LO zajęło 22 miejsce.

Reklama
Reklama

Pozostałe szkoły z powiatu świeckiego nie załapały się do krajowej czołówki, więc zobaczmy, jak wypadają na tle województwa.

II Liceum Ogólnokształcące w Świeciu zajmuje 51 miejsce w Kujawsko-Pomorskiem. W ubiegłym roku "białe" uplasowało się pięć miejsc niżej.

Wśród techników, najlepszy wynik - 49 w województwie - zajęło technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych. To skok o jedno "oczko" w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Reklama
Reklama

Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu zajęło 63 miejsce i w porównaniu z  dwunastym w ubiegłym roku jest sporym spadkiem.

Świetnie poradziło sobie technikum z Nowego - zajęło 24 miejsce w województwie, poprawiając ubiegłoroczny wynik o trzy oczka. Liceum Ogólnokształcące w Nowem zajęło 61 miejsce w województwie.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (14)

 1. Marta

  11 stycznia 2024 18:07

  Jeszcze lepszy byłby ranking, który by pokazywał w których szkołach uczniowie muszą brać najwięcej korepetycji żeby mieć jakieś wyniki.

  • Iza

   11 stycznia 2024 19:41

   Dla pani z matematyki w ZSP wstawianie jedynek to chyba hobby. Prace klasowe – prawie cała klasa jedynki, sprawdziany to samo. Widocznie pani nie umie tłumaczyć i przekazać wiedzy. Żałuję że posłałam tam dziecko. Bez korków nie ma szans, żeby zdać u tej pani. Wiem od innych uczniów, których uczyła a którym udało się wywalczyć zmianę nauczyciela, że teraz z matmą nie mają problemu.Cud.
   Wspomniana matematyczna nie dopuszcza jeszcze do matury słabszych uczniów, bo albo masz dwóję i spadaj ze szkoły bez matury, albo zgłaszasz, że chcesz pisać, ale pani Cię tak załatwi, że będziesz miał lacza i do matury i tak nie podejdziesz. To są jej statystyki zdawalności i nie da ich sobie popsuć przez słabszych uczniów. Polecam się zastanowić przed złożeniem papierów do tej szkoły.

   • wzorowy uczeń

    11 stycznia 2024 20:29

    Kochana ,trzeba się uczyć a nie dostawać krzywego karku przez komórki.Do nauki nieuki.!

    • Wałęsa mówił że 2x2=5

     12 stycznia 2024 08:16

     Tutaj ewidentnie komentarz napisany przez osobę starsza, być może nauczycielkę.

    • DAWID

     12 stycznia 2024 11:57

     Młodzież się zmienia, wiadomo – telefony na pierwszym miejscu. Ja rozumiem, że nie wszyscy to orły, ale całe klasy, których uczy jedna nauczycielka to chyba nie mogą być tępakami. Wystarczy porównać oceny innych klas z matmy, których uczą inni nauczyciele i tu już widać, że coś jest nie tak.

   • Uczennica

    12 stycznia 2024 07:43

    Oj tak ta Pani zdecydowanie do zwolnienia, sadystka, przez którą, można nabawić się tylko problemów psychicznych i lęku przed szkołą…

   • Mim

    13 stycznia 2024 07:52

    Mundure dziecko po mamusi

  • Emerytka

   12 stycznia 2024 07:44

   Oj leje się hejt na nauczycieli, widać po usuniętych komentarzach. Najważniejsze nowe sukienki…. Pozdrawiam

 2. Rodzic.

  11 stycznia 2024 19:14

  Oj tak. W ZSP rodzice uczniów muszą płacić za korki z matematyki tyle co czesne na studiach, bo Pani oblewa 90% uczniów. A Pani przecież ma uczyć, nie tylko wymagać. Klasa zbuntowana, nie sądzę. Przysłowiowe lekko zmienione: jeśli wstawisz dwie jedynki… może tak być, ale jeśli wszyscy uczniowie słabi….nieee, słaby nauczyciel.

  • odp

   11 stycznia 2024 20:39

   To nie nauczyciel winny ,tylko wy rodzice tak obecnie wychowujecie swoje dzieci metodą byłego czarnka.!

 3. Marsz 300tys

  11 stycznia 2024 21:38

  Profesor Czarnek wróci szybciej niż ci się wydaje i do pięt mu nie dorastasz

 4. Ja

  11 stycznia 2024 21:52

  Zgadzam się z powyższą opinia o Pani z matmy. Uczyła mnie tylko rok ale wystarczyło na całe życie. Matura zdana na 4, ale po przeniesieniu do innej nauczycielki. Teraz ta Pani uczy córkę znajomej i ta sama sytuacja. Pani pyta czy wszyscy zrozumieli lekcje a
  jak klasa potwierdza to każe wyciągać karteczki i robi sprawdzian i było by spoko, niech sprawdza, gdyby nie to że jak ktoś tylko zgłosi że czegoś nie zrozumiał to przy całej klasie drze się ,no czego tu nie rozumiesz, jak możesz tego nie ogarniać” stres dla całej klasy. Współczuję osobom z najbliższego otoczenia tej Pani.

  • Uczeń

   12 stycznia 2024 00:44

   Zawsze łatwiej zwalić wszystko na szkole, rodzice niewinni dzieci anioły tylko szkoła zła.Kochani rodzice,a co wy zrobiliście żeby wasze dzieci odrabiały lekcje, uczyły się , były idealne.Albo jestescie po pracy zmęczeni,czy nie macie czasu bo…….Wiekszosc z nas ma 1 zeszyt do wszystkich przedmiotów żyje telefonem idzie do toalety pogadać z kolezanka zjada fastfud i pije energetyki w dużych ilościach bo nie potrafi myśleć dlatego że grał w gry do późnej nocy a czasami do rana .prawda jest taka . Wiem że jesteśmy sami sobie winni,mamy niechęć do nauki,pracy itd.Ryba psuje się od głowy nie od ogona . dlatego nie oczerniajcie szkoły nie opisujcie nauczycieli ,bo będąc w szkole dla młodzieży szkoła nie ma wpływu na wychowanie,to już za późno,rodzice wychowuja szkoła kształci.a to różnica.

 5. GIF

  12 stycznia 2024 04:32

  Myślę że w ZSP dużo młodzież jest tępa od elektronicznych papierosów. Elektroniczne papierosy są stworzone po to aby ktoś kto palił papierosy oduczył się nałogu. W ZSP to prawdziwa moda i oznaką nowoczesności. Tam młodzież uważa że taki elektroniczny dymek to potwierdzenie dorosłości.Zadymione, zaparowane zatrute mózgi nigdy niczego się nie nauczą. Ale rynek potrzebuje taniej siły roboczej do zarobienia najniższej krajowej zawsze muszą być chętni.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

- Ta pani również pomogła mamie. Prosimy ją o kontakt - apelują syn i synowa. Powiedzieli nam, w jakim stanie jest 78-latka, którą w...

Wiadomości

Do północy potrwa protest rolników w Świeciu. Protestujący spowalniają ruch na jezdni.

Wiadomości

Za nami dwa pierwsze etapy przebudowy świeckiego zamku. W tym roku ma zostać wybrana firma, która podejmie się trzeciego etapu przewidującego powstanie dwuspadowego dachu.

Wiadomości

Niby drobiazg, ale wywołał sporo komentarzy. Chodzi o naprawę jezdni po niedawnej awarii sieci wodociągowej na ul. Sienkiewicza. Niektórzy kpili z zastosowanego rozwiązania. Czy...

Wiadomości

Dobiega końca budowa drogi przez górne Marianki. Niedawno zamontowano ławki i śmietniki. Do zrobienia pozostały jeszcze dwie rzeczy, które uczynią tę trasę jeszcze atrakcyjniejszą.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Na prośbę Czytelników podajemy szczegółową trasę wtorkowego protestu rolników w Świeciu.

Wiadomości

Pasażerowie porannego kursu autobusu byli w piątek świadkami niecodziennego zdarzenia.

Wiadomości

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który uszkodził trzy samochody, klatkę schodową i szlaban. Groził też jednemu z pokrzywdzonych, że go zabije. Sprawca usłyszał już zarzuty.

Wiadomości

Blok Świeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Chrobrego powstaje w pobliżu budynku z mieszkaniami chronionymi dla osób starszych, wybudowanego przez gminę.

Wiadomości

- Ta pani również pomogła mamie. Prosimy ją o kontakt - apelują syn i synowa. Powiedzieli nam, w jakim stanie jest 78-latka, którą w...

Wiadomości

Do północy potrwa protest rolników w Świeciu. Protestujący spowalniają ruch na jezdni.

Wiadomości

Ogłoszono listę laureatów konkursu na Drzewo Roku Ziemi Świeckiej 2023. Najwięcej głosów zdobył dąb Graf Schwerin, będący ozdobą pałacowego parku w Sartowicach koło Świecia.

Wiadomości

Za nami dwa pierwsze etapy przebudowy świeckiego zamku. W tym roku ma zostać wybrana firma, która podejmie się trzeciego etapu przewidującego powstanie dwuspadowego dachu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama