Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Ranking liceów i techników. Zobaczcie, jak wypadły w nim nasze szkoły

Miesięcznik edukacyjny "Perspektywy" opublikował kolejny, coroczny ogólnopolski ranking liceów i techników. Sprawdziliśmy, jak wypadły w nim szkoły z powiatu świeckiego.

Udostępnij
Część szkół wypadła w najnowszym rankingu lepiej niż dwa lata temu. Inne odnotowały spadki / Fot. Andrzej Bartniak

Miejsce na liście w przypadku liceów wiąże się z sukcesami, które poszczególne szkoły odnoszą w olimpiadach oraz wyniki maturalne, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych.

W przypadku techników dodatkowo bierze się pod uwagę wyniki egzaminu zawodowego.

Sprawdziliśmy, jak w rankingu plasują się szkoły z powiatu świeckiego (dane dotyczą minionego roku szkolnego).

Reklama
Reklama

Na tysiąc szkół z najlepszym wynikiem w Polsce, I Liceum Ogólnokształcące w Świeciu zajęło 576 miejsce.

To spory skok w porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem - wtedy popularne "czerwone" było na miejscu 697. Przypomnijmy, że dwa lata temu ten wynik był jeszcze bardziej niekorzystny - liceum sklasyfikowano na 733 miejscu w kraju.

W województwie kujawsko – pomorskim I LO zajęło 22 miejsce.

Reklama
Reklama

Pozostałe szkoły z powiatu świeckiego nie załapały się do krajowej czołówki, więc zobaczmy, jak wypadają na tle województwa.

II Liceum Ogólnokształcące w Świeciu zajmuje 51 miejsce w Kujawsko-Pomorskiem. W ubiegłym roku "białe" uplasowało się pięć miejsc niżej.

Wśród techników, najlepszy wynik - 49 w województwie - zajęło technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych. To skok o jedno "oczko" w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Reklama
Reklama

Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu zajęło 63 miejsce i w porównaniu z  dwunastym w ubiegłym roku jest sporym spadkiem.

Świetnie poradziło sobie technikum z Nowego - zajęło 24 miejsce w województwie, poprawiając ubiegłoroczny wynik o trzy oczka. Liceum Ogólnokształcące w Nowem zajęło 61 miejsce w województwie.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Jeszcze lepszy byłby ranking, który by pokazywał w których szkołach uczniowie muszą brać najwięcej korepetycji żeby mieć jakieś wyniki.

Oj tak. W ZSP rodzice uczniów muszą płacić za korki z matematyki tyle co czesne na studiach, bo Pani oblewa 90% uczniów. A Pani przecież ma uczyć, nie tylko wymagać. Klasa zbuntowana, nie sądzę. Przysłowiowe lekko zmienione: jeśli wstawisz dwie jedynki… może tak być, ale jeśli wszyscy uczniowie słabi….nieee, słaby nauczyciel.

Profesor Czarnek wróci szybciej niż ci się wydaje i do pięt mu nie dorastasz

Reklama

Zgadzam się z powyższą opinia o Pani z matmy. Uczyła mnie tylko rok ale wystarczyło na całe życie. Matura zdana na 4, ale po przeniesieniu do innej nauczycielki. Teraz ta Pani uczy córkę znajomej i ta sama sytuacja. Pani pyta czy wszyscy zrozumieli lekcje a
jak klasa potwierdza to każe wyciągać karteczki i robi sprawdzian i było by spoko, niech sprawdza, gdyby nie to że jak ktoś tylko zgłosi że czegoś nie zrozumiał to przy całej klasie drze się ,no czego tu nie rozumiesz, jak możesz tego nie ogarniać” stres dla całej klasy. Współczuję osobom z najbliższego otoczenia tej Pani.

Myślę że w ZSP dużo młodzież jest tępa od elektronicznych papierosów. Elektroniczne papierosy są stworzone po to aby ktoś kto palił papierosy oduczył się nałogu. W ZSP to prawdziwa moda i oznaką nowoczesności. Tam młodzież uważa że taki elektroniczny dymek to potwierdzenie dorosłości.Zadymione, zaparowane zatrute mózgi nigdy niczego się nie nauczą. Ale rynek potrzebuje taniej siły roboczej do zarobienia najniższej krajowej zawsze muszą być chętni.

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

Pod koniec lipca powinien zakończyć się remont drogi powiatowej w Terespolu (gmina Świecie).

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo