Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Renault uderzyło w nissana. Jako pierwszy pomógł świadek zdarzenia [zdjęcia]

Jak informują strażacy, w sobotę rano panował wyjątkowo duży ruch na autostradzie A1. W takich okolicznościach wystarczy chwila nieuwagi, żeby doszło do wypadku lub kolizji.

Udostępnij
Renault clio jechały kobieta i dwoje dzieci / Fot. OSP Nowe

Przekonała się o tym 38-latka kierująca renault clio.

- Jak wynika z informacji policji, kobieta nie zachowała dostatecznej odległości od jadącego przed nim nissana qashqaia i uderzyła w jego tył – relacjonuje st. asp. Marcin Klemański z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 8.35 na autostradzie A1 na wysokości Gajewa (gmina Nowe) na pasie szybkiego ruchu w kierunku Gdańska.

Samochodem podróżowało też dwoje dzieci w wieku 9 i 14 lat.

Z kolei w nissanie znajdowały się cztery osoby, dwie dorosłe i dwie nastoletnie.

- Kobieta prowadząca renault clio uskarżała się na złe samopoczucie. Przed przyjazdem służb, pomocy udzielił jej świadek zdarzenia, z zawodu ratownik medyczny – mówi Marcin Klemański.

Po przyjeździe karetki pogotowia i udzieleniu pomocy 38-latce na miejscu, uznano jednak, że nie ma potrzeby, aby przewozić ją do szpitala. Nikt z pozostałych uczestników kolizji nie odniósł obrażeń.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowem usunęli płyny eksploatacyjne z jezdni. Ściągnęli też renault, które zostało najbardziej uszkodzone, na pas awaryjny.  

Podczas trwających godzinę działań policji i straży pas szybkiego ruchu w kierunku Gdańska był nieprzejezdny. Jak podaje straż pożarna, straty oszacowano wstępnie na około 25 tys. zł.

Zdjęcia OSP Nowe

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (2)

  1. Marian

    12 sierpnia 2023 18:29

    Głupia pinda

  2. Drajwer

    12 sierpnia 2023 23:16

    Łeeeee nie ma BMW, AUDI, PORSCHE…. Co to za wypadek??? Nie liczy się!!!

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama