Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Rusza nabór wniosków ma wynajem mieszkań. Będzie ich pięćdziesiąt

W najbliższy piątek rozpocznie się nabór wniosków ma wynajem mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Pierwszy taki budynek w gminie Pruszcz stanie w Wałdowie.

Udostępnij
Budynki wielorodzinne zostaną wybudowane w Wałdowie /wizualizacja

Powoli realnych kształtów nabierają starania w kierunku rozwoju budownictwa społecznego na terenie gminy Pruszcz.

Samorząd zdecydował o budowie dwóch wielorodzinnych budynków mieszkalnych o łącznej liczbie 50 mieszkań. Oferta skierowana jest do mieszkańców gminy Pruszcz, których stać na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego.

Gmina pozyskała z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa 5 mln zł na sfinansowanie udziałów w spółce Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN-Bydgoski.

Reklama
Reklama

- Miałem przyjemność brać udział w tworzeniu tej spółki, mając realny wpływ na jej sposób funkcjonowania - mówi Dariusz Wądołowski, burmistrz Pruszcza. - Gmina Pruszcz wniosła do spółki w formie aportu działkę o powierzchni 0,72 ha, położoną w Wałdowie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w 2027 r. nastąpi odbiór 50 mieszkań.

Według dzisiejszych szacunków, koszt budowy 1 m kw wyniesie  6 726 zł. Faktyczny koszt inwestycji znany będzie po wyłonieniu w przetargu wykonawcy.

Stawka przewidywanego czynszu to  ok. 23 zł za m kw. (na szacowaną kwotę czynszu składają się: spłata kredytu, koszty eksploatacyjne i remontowe). Do czynszu nie wlicza się opłat za media: ogrzewanie, wodę, ścieki, energię elektryczną, wywóz śmieci itd.

Reklama
Reklama

Wnioskodawca będzie zobowiązany wpłacić:

  • kaucję w wysokości 3-krotności miesięcznego czynszu - w dniu zawarcia umowy najmu, tj. przed przekazaniem mieszkania do użytku;
  • kwotę partycypacji w kosztach budowy mieszkania w wysokości 20 proc. wartości lokalu mieszkalnego, która jest płatna przed rozpoczęciem inwestycji (jest to kwota maksymalna).

Nabór wniosków rusza 1 grudnia 2023 r. i potrwa do 30 kwietnia 2024 r.

Wypełnione wnioski wraz załącznikami należy składać w Punkcie Informacyjno-Podawczym w Urzędzie Miasta i Gminy Pruszcz w zamkniętej kopercie, na której powinno się znajdować imię i nazwisko oraz dopisek "Wniosek o zawarcie umowy najmu- SIM".

Dodatkowe informacje będzie można uzyskać i wyjaśnić w biurze nr 15 urzędu w każdy wtorek od godz. 13.00 do 17.00.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Czyli jedziemy czynsz za 50 metrów 1150 + 6 zł za metr zaliczki na ogrzewanie 300 zeta ,plus opłata stała za ogrzewanie ok 70 zł. Teraz woda 70 zeta zimna że ściekami no i ciepła ok 130 zeta + opłata stała 35 zeta. No i śmieci ok 140 zeta. Opłata eksploatacyjna ok 70 zeta , fundusz remontowy ok 35 zeta, sprzątaczka ,prąd , dbanie o zieleń ok 80 zeta. Przy założeniu że ceny w 2027 będą takie jak dziś. No i jeśli uda się wybudować metr w cenie 6500 bo w to wątpię. Liczymy 2080 zeta co miesiąc, ładny tani wynajem na polu w Wałdowie. Trzymam kciuki za wynajmujących

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

W miniony wtorek wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Warlubiu zderzył się na łuku drogi z oplem corsą. Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby.

Wiadomości

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy powiatowej w Świeciu zatrzymali kolejnego mieszkańca miasta za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Wiadomości

Mieszkańcy Świecia otrzymali pierwszeństwo w zakupie dietetycznej mieszanki chlebowej Panarium.

Wiadomości

Do szpitala trafiło dwuletnie dziecko po tym, jak rodzice zauważyli, że otworzyło pudełko ze żrącą substancją.

Wiadomości

W piątek po południu doszło do groźnie wyglądającej kolizji na trasie S5 koło Świecia.

Reklama
Reklama

Wiadomości

- Przyjąłem założenie, że w ciągu każdego miesiąca, oczywiście jeśli tylko pozwoli na to pogoda, będzie 100 patroli pieszych i 20 rowerowych - mówi...

Wiadomości

Postępują prace na modernizowanym placu zabaw koło orlika i Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu.

Wiadomości

Mieszkanka Świecia za namową osób podających się za pracownika banku i prokuratora wypłaciła gotówkę, po czym wpłaciła ją w bankomacie na wskazane rachunki.

Styl życia

Orkiestra Dęta Świecie była jednym z uczestników wielkiej, corocznej parady organizowanej przez Obywatelskie Stowarzyszenie Strzeleckie Iserlohn w Niemczech. W wydarzeniu biorą głównie udział zawodowe...

Wiadomości

Nie ma takiego drugiego sklepu w Świeciu, który oferowałby aż 60 tys. artykułów. Mowa oczywiście o Centrum Handlowym Super City, które w piątek 26...

Wiadomości

W piątek i sobotę czekają nas dwie duże imprezy muzyczne w powiecie. Jedna w Tleniu i druga nad jeziorem Deczno. Z kolei w Warlubiu...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W piątek po południu doszło do groźnie wyglądającej kolizji na trasie S5 koło Świecia.

Wiadomości

Mieszkanka Świecia za namową osób podających się za pracownika banku i prokuratora wypłaciła gotówkę, po czym wpłaciła ją w bankomacie na wskazane rachunki.

Wiadomości

Grupa Saica osiągnęła porozumienie z Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej. Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym...

Wiadomości

Historia zatoczyła koło. Po latach Festiwal Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka znowu powrócił na plażę w Decznie. Gwiazdą tegorocznej edycji był włoski zespół Sadist.

Wiadomości

Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Synoptycy zapowiadają dziś po południu w powiecie świeckim burze, ulewy i silny wiatr.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo