Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Są pieniądze na dokończenie drogi łączącej Osie z węzłem autostradowym w Warlubiu

Na ostatni brakujący odcinek Płochocin-Warlubie przyznano w sumie 3,6 mln zł. Pieniądze pochodzą z dwóch źródeł. Inwestycja ma powstać do końca tego roku.

Udostępnij
Do remontu pozostało jeszcze 1,5 km drogi / Fot. Google Steet View

Wspomniany odcinek Płochocin-Warlubie to ostatni fragment dawnej drogi wojewódzkiej Osie-Warlubie, którą przejął powiat świecki.

W 2020 r. rozpoczęła się modernizacja trasy, która z każdym kolejnym rokiem zyskuje na znaczeniu.

Ma to oczywiście związek ze znajdującym się w Warlubiu węzłem autostrady A1.

- Ze względu na wysokie koszty, inwestycja musiała być dzielona na etapy - wyjaśnia Michał Kuźma, kierownik sekcji dróg i mostów Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu.

Do zrobienia pozostało jeszcze 1,5 km. Właśnie dotarła informacja, że znalazły się potrzebne pieniądze.

Powiat dostał 2,1 mln zł z Funduszu Leśnego oraz 1,5 mln zł z budżetu państwa.

- Ostatni etap modernizacji wspomnianej drogi połączy to, co jest już zrobione z drogą wojewódzką nr 214 i autostradą A1 - mówi Joanna Bock z Nadleśnictwa Osie.

Jak podkreśla, dla lokalnej społeczności jest to ważny odcinek, gdyż przebiega przez miejscowość Płochocin (gmina Warlubie).

- Dla nas, leśników, będzie on służył nie tylko naszemu nadleśnictwu, ale i innym zlokalizowanym w ciągu tej drogi - dodaje Joanna Bock.

Umowa w sprawie modernizacji drogo zostanie podpisana we wrześniu.

Wykonawca będzie miał czas na realizację inwestycji do końca tego roku.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (12)

 1. Jan

  10 sierpnia 2023 23:30

  Czy według Pani z Nadleśnictwa,droga miałaby mniejsze znaczenie, gdyby przebiegała przez inną miejscowość, niż Płochocin? Cóż takiego strategicznego dla mieszkańców, jest właśnie w Płochocimie?

 2. Zatroskany

  11 sierpnia 2023 06:27

  No jasne, będzie można szybciej, sprawniej i więcej wyciąć naszych lasów i wywieźć do portu w Gdańsku i Gdyni. Niedługo całe Bory Tucholskie będą wyglądały jak szkółka leśna. To co się dzieje w polskich lasach to tragedia, tempo wycinki najwyższe od wielu lat ku chwale Ziobry i jego mikropartyjki.

 3. Patriota niezatroskany

  11 sierpnia 2023 07:35

  Platwusowym otumanieńcu bez wiedzy, już prostuje twoje Donaldove kłamstwa ,Polskie Lasy panstwowe sądzą rocznie 500milionów drzew , 16 lat temu powierzchnia lasów to 29,4% powierzchni gruntów dzisiaj to 30,9% powierzchni gruntów z czego pozyskujemy do wycinki 1.6 procenta rocznie.
  Nasze lasy państwowe to najlepiej zarządzane lasy w Europie i przez najlepszych fachowców i na te lasy łapę chce położyć Unia Kocopalska. Dzięki PiS uratowano te lasy przed sprzedażą więc nie Powtarzaj propagandy resortowych towarzyszy.A panu Ziobrze to możesz buty czyścić.

 4. Fan Tuska

  11 sierpnia 2023 07:54

  Tak wcześnie zaczyna pracę farma PIS-owskich troli ? Współczuję Kaczy kuprze. 500 milionów drzew sadzi się od lat. Chcesz mnie szokować ilością nowych nasadzeń ? Lasy Państwowe są rujnowane przez nadmierną wycinkę. Trzeba mieć bielmo na oczach aby tego nie widzieć. Wycinka starych drzewostanów nie jest rekompensowana przez nowe nasadzenia w najmniejszym stopniu. Ale trzeba robić przecież pikniki rodzinne dla wyznawców Krasnala z Żoliborza. Kasa się przyda, a że Polska zostaje pozbawiona starych drzewostanów to PIS-owskich troli nie obchodzi.

 5. Anonim

  11 sierpnia 2023 07:54

  Wycięli tyle drzew ile posadzili? I kiedy wyrosną te drzewa? Za 50 lat? Przejedź się przez Bory Tucholskie. Zobacz te całe wycięte ogromne obszary lasów. Aż serce boli.

 6. Gospodarsia

  11 sierpnia 2023 08:45

  Płochocin to strategiczne miejsce . Nowoczesna droga jest konieczna.Tam zlokalizowana jest największa inwestycja gminy Warlubie Park Przemysłowy im. KRZYSZTOFA M. za wiele mln zł.

 7. Bolototolotek

  11 sierpnia 2023 10:15

  Farma platwusowych trolli na zlecenie Rtęciana zaodrzańskiego zaklina rzeczywistość a fakty są takie że obszrów leśnych przybywa mamy najlepsza gospodarkę leśną w Europie i najwięcej nasadzeń A dzięki Polskim patriotom zablokowano sprzedaz lasow państwowych przez zwijaczy Polski.Powtarzam piniendzy nie ma i nie będzie.

 8. Mr Ox

  11 sierpnia 2023 10:35

  Mam gorąca prośbę do redakcji tego portalu zablokujcie tych jeb..tych pisowskich trolli. Na pewno macie dostęp o IP urządzeń z których piszą te komentarze. Tego nie da się czytać. Płacą im po 2 zł od komentarza to naparzają jak idioci.

 9. Roman

  11 sierpnia 2023 11:18

  Polecam również przyjrzeć się komentarzom na fejsbuku części z nich nie da się czytać.Tak nie powinna wyglądać debata

  • Janosik

   11 sierpnia 2023 11:23

   Różnica polega na tym że tu piszesz anonimowo a przynajmniej częściowo bo redakcja pewnie i tak widzi twoje IP a na fejsie ludzie piszą ze swoich profili które nie są anonimowe poza paroma fejkowymi kontami.

 10. S

  11 sierpnia 2023 12:06

  Ciekawe kiedy ktos zainteresuje sie drogą Warlubie-Rulewo bo jest masakra

 11. Sly

  13 sierpnia 2023 09:24

  A drewno mamy najdroższe od lat i przemysł meblarski itp upada. Ważne, że eksport kwitnie.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama