Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Stadion Wdy imienia... Kto zostanie patronem? Decyzja należy do radnych [aktualizacja]

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Udostępnij
Przysłowiową kropkę nad "i" w sprawie nadania imienia muszą jeszcze postawić radni / Fot. Andrzej Bartniak

Artykuł aktualizowany

Radni Jerzy Wójcik, Jan Chudziński, Maciej Kaczmarek i Waldemar Chudy złożyli wniosek o nadanie imienia stadionowi Wdy.

Zgodnie z ich inicjatywą, kompleksowi przy ulicy Sienkiewicza ma patronować Zbigniew Iwański.

Reklama
Reklama

- Działalność na rzecz lokalnej społeczności oraz zaangażowanie w rozwój sportu czynią ze Zbigniewa Iwańskiego autorytet i cenioną osobowość - podkreślają inicjatorzy.

W podobnym tonie wypowiada się też lokalne środowisko sportowe.

- Popieramy tą inicjatywę. Pan Zbigniew przez lata związany był ze sportem oraz miejskim stadionem, najpierw jako zawodnik, później działacz i szef sportu w gminie - mówi Krzysztof Kosecki, prezes KS Wda Świecie.

Reklama
Reklama

Jak podkreśla prezes, w okresie swojej pracy Zbigniew Iwański zawsze był mocno zaangażowany we wszystko, co działo się w obiekcie, starał się go upiększać, podkreślał, że jest wizytówką miasta.

Czy przysłowiową kropkę nad "i" postawią świeccy radni podczas sesji w czwartek 30 listopada? To do nich należy ostateczna decyzja, ale jak wynika z naszych informacji, niemal na pewno tak się stanie.

Zbigniew Iwański urodził się w 1956 r. Trenował piłkę nożną i siatkówkę, jednak największe laury zdobywał w skoku wzwyż. Jego 2,07 metra było rekordem niepobitym w powiecie przed ćwierć wieku.

Reklama
Reklama

Przez blisko 30 lat pełnił funkcję kierownika do spraw sportu ówczesnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji.

Był czołowym twórcą "Strategii rozwoju sportu w gminie Świecie na lata 2010-2019 i 2020-2029". Opracował też autorski program "Polubić sport", kierowany do uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych.

Dzięki zaangażowaniu Zbigniewa Iwańskiego, doszło do modernizacji stadionu i budowy boisk ze sztuczną murawą. Był głównym organizatorem XI Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich "Sydney 2000".

Reklama
Reklama

Zbigniew Iwański zmarł w lipcu 2022 r., kilka miesięcy po przejściu na emeryturę.

Aktualizacja
Radni przyjęli uchwałę o nadaniu stadionowi Wdy Świecie imienia Zbigniewa Iwańskiego. "Za" głosowało 15 radnych, 2 wstrzymało się od głosu.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (45)

  1. Yozik

    30 listopada 2023 08:40

    Wujek burmistrza wiadomo.

    • Misiak

      30 listopada 2023 08:45

      Nawet gdyby to co z tego. Oceniono Jego zaangażowanie dla popularyzacji sportu w gminie i Jego wszystkich działań. A ty Asię czym błysnąłeś?

    • Realista

      30 listopada 2023 09:02

      Dokonania ocenia historia i następne pokolenia a nie koledzy. Niedługo zabraknie ulic, skwerów, rond i stadionow do nazwania bo tylu jeszcze czeka : ratusz im. Pogody, hala sportowa im. Wojcika i Kellera itp.A 30 lat na stanowisku kierownika sportu to żadne osiągniecie, chyba przez zasiedzenie,było wygodnie i swoisko z kumplami.

    • Patriota lokalny

      2 grudnia 2023 10:26

      Przypominam że jeszcze żyją goście w kolejce do patronactwa no chyba że ich imieniem zostaną nazwane obiekty w o koło licach z których przybyli do Świecia

    • Leo

      5 grudnia 2023 22:22

      Coś bałwanie zrobił dobrego dla innych i to nie za kasę.

  2. Sportowiec

    30 listopada 2023 08:55

    zasłużył się dla sportu w gminie i nie żyje, więc nie ma możliwości się bronić i z tego względu, choćby przez szacunek dla zmarłego działacza, może lepiej powstrzymać się od hejtu i szyderczych komentarzy? jak ktoś ma lepszych patronów to niech poda ale darujmy sobie chamskie wpisy jak ten pierwszy. jakby był krewnym szefa jakiejś firmy to tez byś tak napisał. W Świeciu każdy jest czyims krewnym, a pan Zbyszek zasłużył sie jeszcze zanim obecny burmistrz objął stanowisko. Uszanujmy to.

    • Wiki

      30 listopada 2023 22:33

      zwłaszcza w naszych urzędach każdy jest czyimś krewnym. Bez tego nie ma co liczyć na spokojną robotę

  3. Danka

    30 listopada 2023 08:57

    Pewnie że się zasłużył tylko jest sporo innych osób które też się zasłużyły powinny być propozycje i głosowanie moim zdaniem.

    • Anonim

      30 listopada 2023 09:02

      Kogo proponujesz Danka?

      • Anonim

        30 listopada 2023 10:52

        Henryk Sarnecki

      • Antonio

        30 listopada 2023 10:59

        Widzę że włodarze miasta nie mają większych zmartwień tylko zajmować się patronami. No tak na Vistulach pełno nowych firm z zewnątrz, nowi inwestorzy lgną do Świecia aż miło się patrzy.

        • Sz.

          1 grudnia 2023 03:29

          S5 i A1 i zero inwestycji, wszyscy robią co mogą, aby nie przyszli inwestorzy. Mondi dba, aby nikt im nie zabierał pracowników.

  4. Robi

    30 listopada 2023 09:11

    Fryzjera

  5. Danka

    30 listopada 2023 09:22

    Jest dużo osób zasłużonych trenerów itd. czemu nie ma konkursu? Jak szukaliście nazywy na most czy rondo to był konkurs a tu… No szkoda

    • Anonim

      30 listopada 2023 09:38

      Nie było żadnych konkursów na te nazwy cos ci sie myli

    • Sław

      30 listopada 2023 13:37

      Bolka Mańkowskiego !!!

  6. Grig

    30 listopada 2023 09:32

    Pytanie zasadnicze, czy na prawdę stadion potrzebuje „imienia”?

    • Janek

      30 listopada 2023 12:05

      To samo sobie pomyślałem.
      Czy każdy „obiekt” musi być czyjegoś imienia?

    • No właśnie!

      2 grudnia 2023 08:58

      !!!!

  7. MR

    30 listopada 2023 09:38

    Nie jestem przekonany czy ś.p. Iwański jest słusznym kandydatem na patrona stadionu, gdyż nie działał na rzecz sportu charytatywnie i bezinteresownie a jedynie w ramach obowiązków jakie wynikały z zajmowanego przez niego stanowiska kierownika działu sportu w OKSiR i realizatora przyjętej przez RM strategii sportu wynikającej z przepisów prawa.

    • SR

      30 listopada 2023 11:00

      Popieram tą opinię.

    • Anonim

      30 listopada 2023 11:01

      Powinni się wypowiedzieć mieszkańcy, którzy na sporcie się znają a nie radni. Nie ma naszej zgody na takie działanie. Tylu było sportowców i trenerów i raptem jest tylko jeden kandydat. To mi czyms pachnie.

    • Klara

      1 grudnia 2023 21:12

      Oooo to toooo!!!

  8. Fan Polego

    30 listopada 2023 11:19

    Stadion im.Roberta Polaka

  9. ...

    30 listopada 2023 11:21

    W samo sedno!!! Zajmijcie się rozwiązaniem afer! I tym że was cwaniak na deczno przekręcił…

  10. Randy

    30 listopada 2023 11:50

    Noo i właśnie nazwać stadion KZBUD jako
    ,że zrobił w ciula maiasto na tyle baniek

  11. Kolec

    30 listopada 2023 12:04

    Może stadion Makareny i robić memoriał

  12. Katarzyna

    30 listopada 2023 13:10

    Niech zostanie po prostu stadionem.

  13. Adam

    30 listopada 2023 13:49

    Stadion miejski w Świeciu koniec tematu!!! A nie na siłę próbujecie coś zmienić i nadać imię.. stadion jest ludzi a nie radnych!!!!!! Więc może tym razem posłuchacie głosu ludzi a nie decydujecie o czyms sami na siłę!!!!

    • Oooooo

      30 listopada 2023 15:56

      100 % racji. Nazwa stadionu, Wda Świecie, jest wystarczająco dobra.

      • Wda!

        30 listopada 2023 20:10

        Henryka Trochowskiego!

  14. Świeciak

    30 listopada 2023 14:14

    Stadion,niech zostanie Tak jak jest. Co radni nie maja się czym zająć.

    • obsewator

      30 listopada 2023 15:10

      popieram w 100 %

  15. UB-ek Stary

    30 listopada 2023 16:41

    Andrzejku, czego się boisz, że usuwasz komentarze ? Nie ma w nich treści wulgarnych, obelg i nie naruszają niczyjej godności.

    • Krysia

      30 listopada 2023 16:52

      Widziałam ten twój komentarz o jakimś zabójstwie w magdalence. Powiedz mi co on ma wspólnego z nadaniem imienia stadionowi?

      • UB-ek Stary

        30 listopada 2023 17:09

        Droga Krysiu, czasem dobrze posłużyć się kalamburem lub zagadką. Kto wie o co chodzi ten uświadomi sobie, że są tacy, co jeszcze żyją i pamiętają. Kto nie wie, a się interesuje, ten znajdzie kogoś od kogo się dowie o co chodzi.

        • Jeszcze żyją i są w temacieklara

          1 grudnia 2023 21:23

          Jeszcze żyją i pamiętają

        • Anonim

          1 grudnia 2023 21:24

          Brawo brawo cały czas dług wdzięczności

  16. xx

    30 listopada 2023 17:38

    Kaji Mundika ?

  17. Miejscowy

    30 listopada 2023 19:24

    Jest Taki kandydat którego czas najwyższy przypomnieć lokalnej społeczności, który oddał życie za swoją działalność na cmentarzu żydowskim ul. Polna 3 w 1939 roku, tym człowiekiem jest pochowany w zbiorowej mogile obok stadionu prof. Kazimierz Eckstein. Cześć jego pamięci.

    • cccccc

      2 grudnia 2023 20:01

      Człowieku ani nie z PSL ani nie z KPP i jeszcze nazwisko jakieś semicki jest jeszcze jeden Franciszek Miernicki (1812-1886)

  18. Stefan

    1 grudnia 2023 10:47

    Nadajcie imię von Plauena, był komturem Świecia i przecież kulturę zachodnią nam wpajał.

  19. Kosa

    1 grudnia 2023 20:06

    Lepiej von Sita kotur stadionu

    • Aaa