Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Świecka drogówka ma nowy radiowóz. Do jego kupna dołożyła gmina

Komenda w Świeciu wzbogaciła się o nowy oznakowany radiowóz marki Kia Ceed. Powiększył on tabor drogówki. Zakup sfinansowano ze środków gminy Świecie i z budżetu policji.

Udostępnij
Przedstawiciele policji i władz gminy przy nowym radiowozie / Fot. KPP w Świeciu

W czwartek przekazano świeckiej komendzie policji nowy radiowóz marki Kia Ceed. Gminę reprezentowali Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia i Jerzy Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej.

Gości przywitał komendant powiatowy mł. insp. Marek Mitura, który podziękował za dofinansowanie zakupu samochodu.

Radiowóz zaprezentował nadkom. Wojciech Stożek, naczelnik wydziału ruchu drogowego.

Reklama
Reklama

Jak podkreślał, zakup radiowozu przyczyni się do sprawniejszej i efektywniejszej realizacji zadań przez policjantów.

Auto o wartości 156 tys. zł, napędzane silnikiem benzynowym o pojemności 1,5 litra z turbodoładowaniem i mocy 160 koni mechanicznych, wykorzystywane będzie przez policjantów drogówki.

Kia ceed to radiowóz w nowych barwach.

Reklama
Reklama

- Ma zwiększoną liczbę ostrzegawczych sygnałów błyskowych, zmienił się wzór oznakowania i wprowadzono dodatkowe elementy odblaskowe, m.in. w postaci fluorescencyjnych żółto-zielonych pasów - wyjaśnia kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Zmiany w oznakowaniu mają przełożyć się na lepszą widoczność i zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg.

Reklama
Reklama

Fot. KPP w Świeciu

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (29)

  1. Mieszkaniec

    5 stycznia 2024 11:59

    Bardzo dobra wiadomość, powinno być bezpieczniej brawo Gmina więcej taki pozytywnych decyzji. Pozdrawiam

    • Mieszkaniec

      6 stycznia 2024 11:44

      Dziwne, gmina daje na samochód policyjny. Nie ma pilniejszych wydatków?

  2. Kamil

    5 stycznia 2024 13:00

    Znowu policjanci posiedzą w radiowozie wyjść i przejść się będzie bezpieczniej.

    • Marek 63

      5 stycznia 2024 21:37

      E tam, drogówka lepiej niech siedzi w tym samochodzie i straszy, zawsze zwolnisz.

  3. Widz

    5 stycznia 2024 13:03

    A Wójcik opuścił w ogóle jakieś wydarzenie w Świeciu i okolicach

    • Amela

      5 stycznia 2024 13:52

      Idą wybory samorządowe.. się zaczyna rozdawanie. Gmina to sobie może kawę sparzyć za swoje. Pieniądze są z naszych podatków !! Więc to mieszkańcy sfinansowali ten zakup. Ale się chwali dziadek z wnuczkiem

    • Piotr

      5 stycznia 2024 14:13

      On ma parcie na szkło,czas by sobie już odpuścił razem z Pogodnym w polityków Aniu.

  4. Mieszkaniec

    5 stycznia 2024 13:27

    W dobrych warunkach będą policjanci jeździć zamiast patrolować pieszo miasto.
    Jak najwięcej kupować nowych radiowozów będzie wygodniej !!!

    • fff

      5 stycznia 2024 13:46

      przecież napisane jest że to auto dla drogówki, od patroli pieszych jest inny wydział policji

  5. Deni

    5 stycznia 2024 13:55

    Takie pytanko do państwa radnych! Kiedy zobaczymy straż miejską w patrolu pieszym???

  6. Straz

    5 stycznia 2024 14:12

    Nigdy bo my tylko w aucie musimy o kondycję dbać .

    • Obserwująca.

      5 stycznia 2024 16:28

      Niestety, niektórzy policjanci z przepisami na bakier. Przykłady? Proszę.
      Wczoraj wieczorem przy dworcu radiowóz policyjny skracał sobie drogę jadąc chodnikiem od biedronki do Kauflandu Brawo panowie. Chciałam zrobić pamiątkowe zdjęcie, ale, niestety, nie zabrałam telefonu.

      • Ccc

        5 stycznia 2024 17:06

        Obserwująca, to skandal,żeby policja jeździła po chodniku. Normalnie każdy inny kierowca dostałby 1500 zł mandatu. Sami stwarzają zagrożenie dla pieszych zamiast pilnować porządku. Gamonie

        • .

          6 stycznia 2024 00:11

          Widziałeś to że powtarzasz ksztanie?? Jak nie to zamilcz tfuuu

          • Ccc

            6 stycznia 2024 08:42

            Naucz się pisać najpierw. Ksztan to cię zrobił.

      • Monk

        5 stycznia 2024 22:32

        Dobrze że teraz pamiętałaś o telefonie.

  7. Mir

    5 stycznia 2024 14:18

    Też by nowe auto straży przydało by tropił srajace psy

  8. marko

    5 stycznia 2024 14:49

    Jeszcze bardziej ich rozleniwiajcie. Wożą się lordy samochodami za 200 tysięcy

    • Artur.

      5 stycznia 2024 16:59

      Dobrze że nam kupili będzie w czym spać.

    • Miejski rower

      5 stycznia 2024 22:24

      Czasy polonezów caro minęły,.to czym mają Jezdzic? A no tak są jeszcze rowery.

  9. ciekawy

    5 stycznia 2024 16:29

    Czekam ,aż mnie zatrzymają to sobie popatrzę na ten samochód a może mnie nim przewiozą.

  10. Zbigniew L

    5 stycznia 2024 16:53

    Wojcik i Kulakowski to taka para Kaczynski i Morawiecki. Ani jeden ani drugi nie odpuszcza fotki gdy tylko nada się okazja by pokazac sie w gazecie jacy to oni nie sa wspaniali gdy wydaja na prawo i lewo nasze pieniadze pod wymowka bardzo waznej inwestycji. A ze niebawem wybory to pokazac sie musza nasi wybawcy i zbawcy.

  11. Radny

    5 stycznia 2024 20:14

    Wójcik to do setki będzie na fotkach pozował hehe .Chyba czas już iść na emeryturę

  12. FUNIA

    5 stycznia 2024 21:58

    Po co te chore komentarze taka ich praca i dobrze ze są. JESLI gmina nie pomoże to kto brawo Krzychu.

  13. FUNIA

    5 stycznia 2024 22:05

    Pochwalcie lepiej tych co palą dekoracje na rynku świąteczne to dla większości ludzi jest dobre podejście. Zobaczcie Chełmno co roku sa tłumy na rynku koncerty i bary piwne jest gdzie wyjść i nie ma problemu i awantur a u nas?????? Masakra więc co wy się dziwicie ze miasto pomaga Policji .

    • ..

      6 stycznia 2024 00:15

      Bo sam pomagasz… Wstydu nie masz…

  14. Jerzy

    6 stycznia 2024 11:41

    Ja będę do ostatnich dni na foto spokojnie jest to w uwowie reklamowej

  15. Oni

    6 stycznia 2024 13:11

    Dobrze ,że pani skarbnik nie ma

  16. keyto

    7 stycznia 2024 14:57

    czemu nie elektryk ??