Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Trzy dni ze Świeckim Festiwalem Piwa. Frekwencja dopisała [wideo i zdjęcia]

Zakończyła się pierwsza edycja Świeckiego Festiwalu Piwa. Organizatorzy trzydniowej imprezy w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu mogą mieć powody do zadowolenia.

Udostępnij

OGŁOSZENIE WYBORCZE

Wbrew pozorom, nie jest łatwo zorganizować imprezę, która z jednej strony spotka się z autentycznym zainteresowaniem, a z drugiej pozwoli organizatorowi zarobić choćby niewielkie pieniądze.

Hala Widowiskowo-Sportowa w Świeciu, organizując festiwal piwa, podjęła pewne ryzyko. Okazuje się, że trwające trzy dni wydarzenie wpasowało się w oczekiwania mieszkańców, o czym świadczyły opinie i frekwencja.

Możliwość degustacji kraftowych piw, czyli wytwarzanych w małych lokalnych browarach, ściągnęła do Świecia również sporą grupę piwoszy spoza powiatu, m.in. z Chełmna i Grudziądza.

Wbrew obawom, jakie niektórzy mieli przed festiwalem, ceny nie zwalały z nóg. Wahały się w granicach 12-16 zł za 0,4 lub 0,5 l, w zależności od browaru. To znacznie mniej niż w barze nad morzem za przeciętnej jakości piwo, jakie można dostać w każdym sklepie.

Na festiwalu można też było za 4 zł kupić na posmakunek 100 ml. Spore wzięcie miały zestawy sześciu różnych piw, jakie serwował jeden z browarów.

Festiwal był świetną okazją do tego, by przekonać się, jak różny smak i kolor może mieć piwo i miód pitny, bo ten ostatni też serwowano.

Wiele pań chętnie sięgało po piwa owocowe. Panowie raczej wybierali klasyczne lagery i portery.

Strzałem w przysłowiową dziesiątkę okazał się też zlot food trucków przed halą, które mają w Świeciu sporą grupę sympatyków. Do pozostania w hali na dłużej zachęcały też stoiska z grami planszowymi i muzyka na żywo.

Wielu chętnych ustawiło się w sobotę po darmowe piwo z beczułki odszpuntowanej przez burmistrza Świecia Krzysztofa Kułakowskiego.

Uczestnicy festiwalu za najlepsze uznali piwo z Browaru Puck. Drugie miejsce zajął Browar Grudziądz, a trzecie UDH Świat Piw (marki zagraniczne).

Zobacz poniżej galerię zdjęć.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (17)

 1. Piwopij

  17 września 2023 19:05

  I 2 dni na siłę wyższą w piz..u, ale warto było.

  • Piwosz

   17 września 2023 21:17

   Spoko zabawa. Piwo rewelacja brawa dla organizatorów.

 2. Tak to widzę

  17 września 2023 19:34

  Brawo dla burmistrza. Świetna inicjatywa. Ta impreza powinna być co roku

 3. Ja

  17 września 2023 20:30

  October Schwetz Fest❤️👏

  • Janek

   17 września 2023 21:26

   Żałosny widok i Burmistrza i całego tego „festiwalu” promującego alkoholizm wśród mieszkańców, szczególnie młodzieży.

 4. Bącio

  17 września 2023 21:30

  Janek, ty zaszyty jesteś czy w trakcie leczenia? Jakieś fobie, lęki czy inne problemy natury psychicznej?

 5. Mariański Vip

  18 września 2023 05:44

  podczas gdy cały świat walczy z plagą alkoholizmu Świecie oczywiście idzie wbrew wszystkiemu i organizuje festiwal piwa… na hali widowiskowo sportowej – na której powinno promować się sport i zdrowie. Na dodatek dzieje się to wszystko w najbliższej okolicy szkoły podstawowej. Ciekawe czy jest to wszystko zgodne z prawem?

  mamy takie świetne zaplecze kulturalne. Kino, amfiteatr włąśnie wyżej wymienioną halę sportowo widowiskową i co nasze miasto potrafi zrobić? to jest wstyd i żenada. Alkohol i disco polo to jest to na co stań nasz magistrat. Chełmno bije nas na głowę jeśli chodzi o ilość i jakość organizowanych imprez.

 6. Benek

  18 września 2023 08:08

  Patologia na hali gimnastycznej…

 7. Jestok

  18 września 2023 09:22

  Mi się wydaje, że Świecie ma największy problem z marudzącymi mieszkańcami . Nie można nic zrobić bo każdemu coś przeszkadza. Narzekamy , ze nie ma ogródków jak w Chemnie i tam miasto żyje ale jak zrobimy festyn to, ze promujemy alkoholizm . Z takim społeczeństwem to się nie da nic zrobić. Inicjatywa super . Przecież nie trzeba się napier…..ć tylko skosztować i posiedzieć wśród znajomych . Oj dziwaki … brawo miasto.

 8. Mariański Vip

  18 września 2023 13:11

  6 piw na próbę x 0,2 litra łącznie daje 1,2 litra piwa tylko na jednym stoisku Czy to tak mało?
  Ja nie mam problemu z tym że miasto coś robi bo i tak uważam że miasto guzik robi a jak już to tylko imprezy tego typu.
  Niech Oksir pokaże ile zrobił imprez i przeliczmy to przez całą wiosnę, lato i jesień. Wtedy zobaczymy jak to wyjdzie.

  Mało jest w Polsce kultury na wyższym poziomie?

  ps. festyn powinien być zrobiony np. przy zamku a nie w miejscu dla propagowania sportu i zdrowego trybu życia w okolicy szkoły.

 9. Obserwator

  18 września 2023 13:32

  Brawo dla Mariański Vip za trzeźwą ocenę Festiwalu piwa w hali sportowej.Trzeba jeszcze zadać pytanie , a co tam robiły dzieci na tej imprezie promującej picie piwa.
  Na zdjęciach widać jak się bawią przy stolikach z opiekunami którzy rozkoszują się złotym trunkiem.Jaki dają przykład swoim pociechom że najlepsza zabawa to z alkoholem.
  Dzieci powinny mieć zakaz wstępu na tego typu imprezy.

 10. Miejski

  18 września 2023 14:28

  Rozsądny merytoryczny komentarz. Swoją drogą burmistrz niby wuefista i promuje taka używkę? Impreza powinna być wyłącznie dla dorosłych bez dzieci. I nie – nie ma przyzwolenia na promowanie alkoholu. Nawet są kary za emitowanie reklam złotego trunku przed godzinami późno wieczornymi – nie bez powodu. I nie dziwi wobec tego ilość przyznawanych koncesji w tym mieście na kolejne monopolowe.

 11. Piotr P.

  18 września 2023 15:03

  Nie wiem czy w tym mieście ma sens robienie czegokolwiek? Liczba malkontentów na 1 km kwadratowy przekracza wszelkie standardy. Po prostu szok. Zamiast cieszyć się, że zrobiono fajne wydarzenie na które przyjechała masa ludzi w okolicznych miast, to oni narzekają. Gdzie indziej tez odbywają się takie festiwale i tylko się z tego cieszą. Jak by hala zrobiła targi dewocjonaliów to też było źle.

 12. 45 latka

  18 września 2023 18:28

  Dokładnie tak. To był festiwal piwa, a nie chlania piwska. Można było POSMAKOWAĆ różnych piw. Może następnym razem uda się zrobić festiwal piwa pod gołym niebem przy pięknej pogodzie.

 13. smakosz

  18 września 2023 23:03

  piwo to nie alkohol, mawiał Ferdek Kiepski. Więc taki festiwal to niezachęcenie to picia alkoholu, a raczej propozycja żeby móc spędzić czas wspólnie z całą rodziną przy piwku zamiast w galerii. Bąble zadowolone

 14. Riusz

  19 września 2023 13:29

  Taki sport teraz na hali sportowej.I dzieciaki

 15. Oko

  19 września 2023 22:24

  October elections Fest

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama