Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Takie imprezy to lubimy! Bawił się cały amfiteatr [zdjęcia]

Było „summer” i było „hot”. Nie było wprawdzie „disco”, ale sądząc po reakcji rozbawionej publiczności, nikomu to nie przeszkadzało. Kolejna edycja Summer Hot Disco przyciągnęła tłumy do świeckiego amfiteatru.

Udostępnij
Publiczność bawiła się wyśmienicie I Fot. Marcin Saldat / Centrum Kultury w Świeciu

Na pierwszym Summer Hot Disco w 2019 r., adekwatnie do nazwy, wystąpili wykonawcy reprezentujący głównie muzykę disco polo i dance.

Z czasem organizator, obecne Centrum Kultury w Świeciu (wcześniej Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji) zaczął stopniowo odchodzić od tej formuły, zapraszając też wykonawców spoza tych gatunków muzycznych.

Na poprzednich czterech edycjach wystąpili m.in. Weekend, Cleo, Danzel, Boys, Sławomir, Roksana Węgiel, Grzegorz Hyży, Kamil Bednarek czy Gromee.

W tym roku, zachowując nadal konwencję imprezy masowej, adresowanej do szerokiego kręgu odbiorców, zdecydowano się na artystów wykonujących utwory popowe oraz z pogranicza popu i rapu.

Wybór padł na Bryskę, Baranovskiego i Smolastego. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę. Bilety (po 20 zł ulgowe i dla dzieci, oraz po 40 zł dla dorosłych) rozeszły się już kilka dni przed imprezą, a amfiteatr był wypełniony po brzegi.

Tegoroczne Summer Hot Disco tradycyjnie otworzył jego pomysłodawca, burmistrz Krzysztof Kułakowski wspólnie z Moniką Tom, dyrektor Centrum Kultury w Świeciu.

Początek był dość nietypowy, bo burmistrz poprosił publiczność, aby minutą ciszy uczcić Andrzeja Smeję, zmarłego w miniony czwartek właściciela dyskoteki Stokrotka (pisaliśmy o tym tutaj).

- Przez lata był organizatorem życia rozrywkowego w Świeciu. W jego dyskotece bawiło się pół powiatu. Summer Hot Disco w pewien sposób nawiązuje do tej tradycji, łącząc we wspólnej zabawie zarówno młodych, jak i nieco starszych mieszkańców – mówi Krzysztof Kułakowski.

Zobaczcie galerię zdjęć. Fot. Marcin Saldat. Więcej zdjęć na Facebooku Centrum Kultury w Świeciu.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (8)

 1. Xoxo

  8 lipca 2023 21:39

  Brawo dla organizatorów za postawienie tego dużego namiotu na widowni,wielu umililo to widok na scenę, warto pomyśleć na przyszłość aby inaczej to rozwiązać

 2. Monika O.

  8 lipca 2023 22:01

  Wolne media Nowe Świecie dla Gminy Warlubie od cenzury Marii i Naczelnika.

 3. Adam

  9 lipca 2023 00:03

  To błąd, że nie ma Disco polo. Wszyscy mogli się bawić starsi i młodsi. W tym roku impreza była głównie dla młodszych. Niech wrócą do disco polo.

 4. Mieszkaniec

  9 lipca 2023 00:09

  Dlaczego zaniechano Disco polo jak było na samym początku – całe rodziny swietnie sie bawili. Centrum kultury traktuje ludzi słuchających Disco polo jako ludzi innej kategorii. Jakoś blues na Świecie nie zmienił swojego stylu muzycznego a Gmina daje dużo kasy na imprezę.

 5. Kieł

  9 lipca 2023 05:52

  Podobno Smolasty udając się na spacer po koncercie wdepnął w psie odchody, miał powiedzieć,, qwura całe miasto osrane. Opodatkować właścicieli psów 2000 rocznie i powołać służby które za te pieniądze ogarną to miasto.

 6. półdonald

  9 lipca 2023 06:27

  w Świeciu też są inteligentni ludzie i dla takich też trzeba coś robić, a nie tylko disco polo dla tych no.. co lubią disco polo

 7. Brygida D.

  9 lipca 2023 06:30

  Uważam podobnie, beneficjeci programów sosjalnych kochają melodyczne dzwięki oraz prostą i nieskomplikowaną treść piosenek disco polo dlatego dla nich również powinno się imprezę zorganizować tylko należy zadać sobie pytanie czy dobrym wyborem jest amfitatr? Plener byłby najlepszy

 8. Grzesiek

  10 lipca 2023 18:03

  Każdy tylko narzeka i krytykuje. Bardzo dobrze się bawiliśmy. Super impreza.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Reklama