Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Teraz będą także dronem namierzać kierowców łamiących przepisy [zdjęcia]

Podczas piątkowej akcji zatrzymano czterech kierowców, którzy zlekceważyli znak stop na skrzyżowaniu ulicy Armii Krajowej z ulicą Cukrowników w Świeciu.

Udostępnij
Dzięki nowoczesnej technice mundurowi mogą jeszcze skuteczniej egzekwować przestrzeganie przepisów / Fot. KPP Świecie

Nieoznakowane radiowozy, laserowe mierniki prędkości, a teraz także drony będą wykorzystywane w walce z kierowcami łamiącymi przepisy ruchu drogowego. Przedsmakiem tego co nas czeka w najbliższej przyszłości była piątkowa akcja.  

- W tym dniu policjanci „drogówki” ze Świecia, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bydgoszczy, przyglądali się kierującym „z góry” - relacjonuje kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy KPP Świecie.

Były to pierwsze tego typu działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego na terenie naszego powiatu.

Reklama
Reklama

- Ukierunkowane były na jedno z poważniejszych wykroczeń drogowych, czyli niezastosowanie się do znaku B-20 „STOP”. Policjanci przeprowadzili je na skrzyżowaniu ulicy Armii Krajowej z ulicą Cukrowników w Świeciu i niestety znów nie zabrakło kierowców, którzy zlekceważyli przepisy - mówi kom. Tarkowska.

Gdy operator drona zauważył popełnione wykroczenie, które było rejestrowane za pomocą kamery urządzenia, natychmiast informował policjantów świeckiej „drogówki”, którzy podejmowali interwencje. 

Podczas akcji kamera drona ujawniła czterech kierujących, którzy zignorowali znak „STOP”. Każdy z zatrzymanych za to przewinienie kierowców musiał liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Reklama
Reklama

Mandat karny w tym przypadku wynosi 300 złotych i osiem punktów karnych.

Podczas działań, policjanci zatrzymali również kierowcę, który nie powinien w ogóle wsiadać za „kółko”.

Jak się okazało, 34-letni mieszkaniec powiatu świeckiego, kierujący peugeotem, posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Reklama

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (29)

 1. Franc mauer

  8 stycznia 2024 14:42

  A może za pieszych się weźmiecie???

  • Kierowca

   8 stycznia 2024 14:47

   Jestem za! W naszym miescie czesto przechodzą w niedozwolonych miejscach ! Ale przecież pieszy moze wszystko!

  • Oko na świecie

   8 stycznia 2024 14:49

   A czy sra jące psy na chodniki i trawniki sięgnie sprawiedliwość drona???? Można namierzać psiory z wyprostowanym ogonem bo gó wno już jest na całym mieście wszechobecne.

  • Leo

   8 stycznia 2024 17:00

   Kierowca jest bardziej opłacalnym celem lepszy mandat można dowalić ,a piesi mogą dalej wbiegać na pasy nie uważać bo przecież mają pierwszeństwo na przejściach

  • Zyga

   8 stycznia 2024 18:13

   Popieram, piesi i rowerzyści. Niektórzy z nich naprawdę nic nie robią sobie z przepisów.

   • Momo

    8 stycznia 2024 18:32

    To zabawne Zyga,bo gdy tylko przestrzegam przepisów jadąc rowerem to albo jestem strąbiony albo auta ustępują mi pierwszeństwa na przejeździe rowerowym pomimo iż mają pierwszeństwo. Tym samym kierowcy uczą rowerzystów ,że zawsze maja pierwszeństwo. No i piesi chodzący po drogach rowerowych, najlepiej z trzema psiorami.

 2. Yozik

  8 stycznia 2024 14:45

  Teraz to już w ogóle nie trzeba wysiadać z ciepłego samochodu

 3. Zenek

  8 stycznia 2024 14:47

  Tam gdzie powinny być to ich nie ma bo się boją.

 4. Gandalf szary nie mylić z białym

  8 stycznia 2024 14:57

  Zawsze kiedy kupuje się nowy samochód jest ogromny nacisk aby szybko zarobił na siebie. Pamiętajmy również że za rządów cynkciarzy z PO była największa liczbą polowań na kierowców. To rząd PIS zakazał polowania z ukrycia na obywateli. TuSSk musi zasilać Rzeszę piniondze muszą płynąć do Rzeszy

  • ciotka Gienia

   8 stycznia 2024 15:55

   normalnie państwo policyjne,strach na ulicę wychodzić,żeby za coś nie dostać mandatu,a o spokojnym puszczeniu bączka można zapomnieć.

  • 08.01.2024

   8 stycznia 2024 17:44

   Gandalf ty nie jesteś szary, ani biały, jesteś po prostu Gandalfem ciemnym i nie ze śródziemia, lecz z płaskoziemia.

 5. Mariański Vip

  8 stycznia 2024 15:21

  pajace z nową zabawką… to to potrafią… ale żeby zająć cię wandalizmem na osiedlach, zakłócaniem ciszy nocnej przez pijaną i naćpaną młodzież itd to już jest problem. niech wezmą dup.. w garść i ruszą na piesze patrole razem z panami ze straży miejskiej na ich nowiuśkich rowerykach (na których ich zupełnie nie widać)

  • Strażnik

   8 stycznia 2024 16:00

   Sam sobie chodź pieszo ?

  • Zdziwiony

   8 stycznia 2024 18:54

   Wandalizm na osiedlach, zakłócanie ciszy nocnej, naćpana młodzież, no jakżeś vipie dzieci wychował

 6. Irys

  8 stycznia 2024 15:40

  Od niedawna mieszkam w Świeciu,zastanawiam się kto wielu kierowcom dał prawko bo brak kierunkowskazu czy zatrzymania na stop w tym mieście to norma

  • Leon

   8 stycznia 2024 15:44

   Dla tego zastępuje się w Świeciu każdą krzyżówkę rondem, ponieważ wielu nie ogarnia kto gdzie jak i kiedy. Ale ostatnio widziałem na Górnych mariankach jak jednemu gościowi wjechała kobieta na rondo pod prąd. Naprawdę dużym refleksem wykazał się wlasciciel Ravki bo byłby piękny dzwon

  • Weis

   8 stycznia 2024 17:07

   To wróć na Pgr skąd przyszedłeś jak w mieście ci ciężko.

  • Swieciak

   8 stycznia 2024 18:25

   Ta… połowa tych kierowców jest z Chełmna

 7. Ja

  8 stycznia 2024 16:04

  Brawo widząc zachowania kierowców można wywnioskować, że mandaty chyba są jeszcze za niskie!! A w ogóle ta Świecką pataologie!!!!

 8. Ccc

  8 stycznia 2024 16:12

  Nareszcie cywilizacja zawitała do naszej policji. Zapraszam do Głogówka gdzie kierowcy jadący w stronę Chełmna za nic mają znak zakazu wjazdu ( średnio 10 aut w ciągu 15 minut), no i do Laskowic na przejazd kolejowy gdzie wjazd na czerwonym to norma. Udanych łowów życzę….

 9. Xxx

  8 stycznia 2024 16:24

  Pieszo łazić a nie dawać zabawki za 100 tys zl

 10. ŚWIECIAK

  8 stycznia 2024 17:53

  A czy to tak do końca zgodne z prawem to nagrywanie? Hmm

 11. Marian

  8 stycznia 2024 17:59

  Tak,zgodne z prawem. Jedyny warunek jest taki,że właściwie musi stać kilka patroli, bo zatrzymać muszą kierowcę na miejscu. Dlatego,że tablice rejestracyjne nie zawsze są widoczne.

 12. Bibi

  8 stycznia 2024 18:27

  Bardzo dobrze złapcie mojego męża, jeździ czarna Betą zrobioną, za nic ma znaki, nakazy i zakazy, dajcie mu taki mandat aż się ze..sra

  • 22cm

   9 stycznia 2024 03:50

   Lubię kobiety które kochają mężów, spotkanie ???

 13. AK12345

  8 stycznia 2024 19:09

  W okienka też popatrzycie ,co kto ogląda, ponoć nie wszystkie stacje są poprawne politycznie. Ta cała cyfryzacja wszystkim beż wyjątku, bokiem wyjdzie.

 14. Jerzy

  8 stycznia 2024 22:07

  Eurodonkova wolność już po was idzie LEMINGI

 15. Horacy z dr Queen

  9 stycznia 2024 12:16

  Kto niema ambicji pracuje w policji pif paf

 16. Bibi

  9 stycznia 2024 20:36

  Co ty nie powiesz mój stary nigdzie nie pracuje ambicji i zapału do pracy nie ma wcale, wyciąga z opieki ile się da, bo państwo o takich dba hahaha, czy ktoś komuś narzuci przymus pracy?

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

- Ta pani również pomogła mamie. Prosimy ją o kontakt - apelują syn i synowa. Powiedzieli nam, w jakim stanie jest 78-latka, którą w...

Wiadomości

Do północy potrwa protest rolników w Świeciu. Protestujący spowalniają ruch na jezdni.

Wiadomości

Za nami dwa pierwsze etapy przebudowy świeckiego zamku. W tym roku ma zostać wybrana firma, która podejmie się trzeciego etapu przewidującego powstanie dwuspadowego dachu.

Wiadomości

Niby drobiazg, ale wywołał sporo komentarzy. Chodzi o naprawę jezdni po niedawnej awarii sieci wodociągowej na ul. Sienkiewicza. Niektórzy kpili z zastosowanego rozwiązania. Czy...

Wiadomości

Dobiega końca budowa drogi przez górne Marianki. Niedawno zamontowano ławki i śmietniki. Do zrobienia pozostały jeszcze dwie rzeczy, które uczynią tę trasę jeszcze atrakcyjniejszą.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Na prośbę Czytelników podajemy szczegółową trasę wtorkowego protestu rolników w Świeciu.

Wiadomości

Pasażerowie porannego kursu autobusu byli w piątek świadkami niecodziennego zdarzenia.

Wiadomości

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który uszkodził trzy samochody, klatkę schodową i szlaban. Groził też jednemu z pokrzywdzonych, że go zabije. Sprawca usłyszał już zarzuty.

Wiadomości

Blok Świeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Chrobrego powstaje w pobliżu budynku z mieszkaniami chronionymi dla osób starszych, wybudowanego przez gminę.

Wiadomości

- Ta pani również pomogła mamie. Prosimy ją o kontakt - apelują syn i synowa. Powiedzieli nam, w jakim stanie jest 78-latka, którą w...

Wiadomości

Do północy potrwa protest rolników w Świeciu. Protestujący spowalniają ruch na jezdni.

Wiadomości

Ogłoszono listę laureatów konkursu na Drzewo Roku Ziemi Świeckiej 2023. Najwięcej głosów zdobył dąb Graf Schwerin, będący ozdobą pałacowego parku w Sartowicach koło Świecia.

Wiadomości

Za nami dwa pierwsze etapy przebudowy świeckiego zamku. W tym roku ma zostać wybrana firma, która podejmie się trzeciego etapu przewidującego powstanie dwuspadowego dachu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama