Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Rozbudowa szkoły w Przysiersku. Podstawówka zmieni się nie do poznania [zdjęcia]

Oprócz budowy sali sportowej, harmonogram robót przewiduje też gruntowną modernizację wnętrz starej części Szkoły Podstawowej w Przysiersku koło Bukowca.

Udostępnij
Inwestycję za ponad 13 mln zł realizuje firma Solgrud z Grudziądza / Fot. UG Bukowiec

Budowa sali gimnastycznej przy szkole w Przysiersku (gmina Bukowiec) rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku.

- Oprócz rozbudowy zaplanowaliśmy również gruntowną modernizację wewnątrz starej części szkoły - informuje Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec. - Wymieniamy instalacje, fachowcy równają ściany, będzie też odnowiona stolarka i podłogi. Prace rozpoczęły się w drugiej połowie czerwca.

Wykonawca wykorzystuje wakacyjny czas przerwy od nauki. W ciągu najbliższych tygodni odmienione wnętrza będą czekać na powrót uczniów w nowym roku szkolnym.

Równolegle toczą się roboty w rozbudowywanej części oraz w otoczeniu budynku. Wykonawca wykonał ściany, dach, zamontowano okna, drzwi zewnętrzne w nowej sali gimnastycznej i łączniku.

Na ukończeniu są elektryczne roboty instalacyjne, wodno-kanalizacyjne i systemu grzewczego, który będzie zasilany z gruntowej pompy ciepła.

Trwa tynkowanie ścian i niedługo zostaną wylane posadzki.

- Budowlańcy kontynuują roboty na zewnątrz. Ściany zewnętrzne są izolowane warstwą styropianu. Na części z nich położono już tynki. Dopracowujemy też szczegóły zagospodarowania terenu wokół szkoły i ułożenia kostki brukowej - wyjaśnia Adam Licznerski.

Inwestycję realizuje firma Solgrud z Grudziądza, która za wykonana prace dostanie 13,4 mln zł.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków państwowego funduszu Polski Ład. Gmina Bukowiec dostała 11,2 mln zł dofinansowania.

Dodatkowo w czerwcu gmina wystąpiła o dofinansowanie w wysokości 500 tys. zł z programu „Inwestycje w oświacie” realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (4)

 1. Rozczarowana

  2 sierpnia 2023 09:18

  Szkoła lepsza niż w gminie, a w Bykowcu dzieci dalej czekają na nową salę….

 2. Teresa

  2 sierpnia 2023 09:32

  Aż miło patrzeć jak rozwija się gmina Bukowiec. Doskonale też pamiętamy jak było za poprzedniego rządu.

 3. Jerzy

  2 sierpnia 2023 14:50

  Dokładnie Teresa w punkt za zwijaczy Polski, kłamforny targowiczejskiej W Polsce znikało 280mld zł i dymano za 5zl za godzinę Ale najważniejsze że nazywano Polaków oswieconymi europejczykami, jak mało Polakowi potrzeba wystarczy że brukselczyk poklepie go po plecach A niemiecki bauer zacierał ręce na szparagach i nie pozwalał Podnosić nawet najniższej krajowej.

 4. Puri

  2 sierpnia 2023 17:44

  Popieram Teresę i Jerzego!

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama