Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Tu nie jest bezpiecznie. Prawie 1600 zgłoszeń od mieszkańców

Komenda Powiatowa Policja w Świeciu podała, jakie zagrożenia w 2023 r. najczęściej zaznaczali mieszkańcy powiatu świeckiego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Udostępnij
Najwięcej zgłoszeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości / Fot. archiwum

- Podliczono liczbę zgłoszeń zamieszczonych w ubiegłym roku na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez internautów oraz zweryfikowano je pod kątem najczęściej występujących zagrożeń – mówi kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 r. mieszkańcy powiatu świeckiego nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa 1577 zgłoszeń.

Najwięcej z nich, bo aż 794, dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości.

Reklama
Reklama

Internauci zgłosili również 317 przypadków nieprawidłowego parkowania, 94 miejsca niedozwolone, gdzie dochodzi do spożywania alkoholu oraz 65 miejsc, w których zauważono złą organizację ruchu.

Pozostałe zgłoszenia dotyczyły głównie występowania dzikich wysypisk śmieci, nieprawidłowości w infrastrukturze drogowej, niszczenia zieleni czy grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją.

W wyniku weryfikacji zgłoszeń, policjanci wyeliminowali łącznie 831 występujących problemów, 734 okazały się niepotwierdzone, a 12 zostało uznanych za "żart".

Reklama
Reklama

Świeccy policjanci zachęcają do korzystania z tej internetowej aplikacji.

- Dzięki takiemu współdziałaniu, wymianie informacji między mieszkańcami a funkcjonariuszami skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania – podkreśla Joanna Tarkowska.

Policja apeluje jednocześnie o odpowiedzialne korzystanie z mapy.

Reklama
Reklama

- Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję policji – zaznacza kom. Tarkowska.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest w serwisie www.policja.pl oraz w aplikacji mobilnej GeoportalMobile.

Jak zaznacza policja, strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (29)

  1. GIF

    21 stycznia 2024 09:31

    Największa dewastację przestrzeni publicznej wcale nie dokonuje młodzież. To właściciele psów które srają wszędzie gdzie popadnie. Trzymanie psa w bloku powinno być karane. Przyjechała do mnie znajoma z Torunia i wdepneła w gówno na rynku w Świeciu. Nigdy już tam nie pójdziemy. Zieleń miejska powinna należeć do ludzi nie do oddawania odchodów przez psy. Opodatkować psy 2 tysiące za psiora.

    • Mieszkaniec

      21 stycznia 2024 10:14

      Zróbmy mape spraw zgłoszonych i olanych przez policje. Tam dopiero będą ciekawe rzeczy.

      • Andzej

        21 stycznia 2024 10:26

        Zgadzam się z tobą mapa spraw olanych była by bardzo obszerna

        • Psiara

          21 stycznia 2024 12:47

          Zawsze sprzątam po swoim psie. Śmieszy mnie, kiedy widzę, jak pies robi kupę, a jego pani czy pan , widząc to, odwraca głowę, że niby nie widzi …i idzie dalej.

    • Jam

      21 stycznia 2024 11:10

      Policja nie sprawdza większości zgłoszeń. Może redakcja sprawdzo zaangażowanie służb. Zaznaczyłem dzikie wysypisko, a policja nie potwierdziła mimo kupy leżących śmieci. To samo dotyczy parkowania na trawnikach. Policja udaje , że nie widzi.

      • Zdziwiony

        21 stycznia 2024 13:18

        Tak się zastanawiam, pretensje o psie odchody, dzikie wysypiska śmieci, parkowanie na trawnikach i lament, gdzie policja. A gdzie wy jesteście ludzie, przecież to robi wasza rodzina, koledzy, sąsiedzi. Przecież to wy ludzie macie w poważaniu przepisy i jesteście syfiarzami. Wiem, wiem winna jest policja, urzędnicy, politycy i wszyscy inni, tylko nie ja.

    • Weis

      21 stycznia 2024 14:13

      Zmień lekarza dzbanie bo coraz gorzej z tobą

    • Psie odchody na talerzu właścicieli psów ......

      21 stycznia 2024 14:57

      Byłem z rodziną na stadionie pani sportsmenka z dużym psem duża kupa zostawiona na górnym boisku gdzie piesek biegał ,później pan z dwoma pieskami dwie kupy zostawione pomiędzy iglakami przy korcie tenisowym .Czas operacyjny trzech psich kup to 15 minut .Dużo ludzkich wychodków chodź na spacer z psami na stadion i puszczają psy wolno żeby się wys..ały .

      • Ccc

        21 stycznia 2024 15:36

        Tam chyba jest zakaz wprowadzania psów na stadion?

    • Buahaha

      23 stycznia 2024 07:55

      Zdecyduj się, kto sra? Pies czy właściciel, Polski język trudna język

  2. Rambo

    21 stycznia 2024 11:14

    5000 za nieposprzątaną kupe i karać bez skrupułów!!! Nie ma nic bardziej obrzydliwego niż właściciel psa który po nim nie sprząta to już jest gorsze niż kobieta z papierosem

  3. Aga

    21 stycznia 2024 11:33

    Tej zarazy z tym psami jest coraz więcej. Szczekanie pod oknami i kupy na chodnikach zupełnie ich nie obchodzą… podatek za psa w bloku zwiększyć 100 krotnie…

  4. Ccc

    21 stycznia 2024 13:27

    Najlepsze są psy zostawione same w bloku ,które wyją pół dnia za właścicielem. To już jest znęcanie się. Nie jesteś w stanie zaopiekować się zwierzakiem to po diabła go bierzesz?

    • Hawk

      21 stycznia 2024 17:44

      Bo taka teraz moda. Zamiast męża/żony/dziecka -*niepotrzebne skreślić – towarzysz na samotne wieczory i spacery. Wychodzi taniej i wygodniej.

  5. Ciotka klotka

    21 stycznia 2024 13:47

    Dziś w Polskim Konopacie poniszczone wszystkie smietniki,powyginane, śmieci wywalone,szyba na przystanku wybita !!!Tak się bawi młodzież! Przecież to wszystko idzie z naszych wspólny pieniędzy!

    • Romek z PL Konopata

      21 stycznia 2024 14:04

      A na kiego ch..ja potrzebne u nas śmietniki i szyba na przystanku tysz nie potrzebna my jezdzim autami wystarczy kawał znaku że przystanek jest

  6. Ciotka klotka

    21 stycznia 2024 14:40

    Cieszy mnie , że to idzie z Twoich podatków!!!!

  7. Dino bagio

    21 stycznia 2024 14:52

    Zakaz połowu ryb na dużym blankuszu zrobić bo co tam się robi to maskara. Kiedy się weźmiecie za to!!!

  8. P. K

    21 stycznia 2024 15:37

    Proponuje Policji częściej zaglądać do Polskiego Konopatu do wioski, nocą grasują złodzieje którzy okradają już swoich sąsiadów.Kilkakrotnie byli już karani i powinni siedzieć.Strach powoli wychodzić nawet na spacer

  9. Gandalf szary

    21 stycznia 2024 15:40

    Pies ma taką naturę że się wysra i to położe. Polize też gówno innego psa bo sprawdza co to za gówno. Właściciel później w domu daje się lizać psu i dostaje w prezencie gówno na twarz z odbytu jakiegoś reksia. Widzę ludzi z psiorami nigdy im nie podaję dłoni bo. Karać i jeszcze raz karać

  10. Mieszkaniec

    21 stycznia 2024 16:18

    Największe zagrożenie drogowe w Świeciu jest przy przedszkolu na Sądowej.Rodzice przedszkolaków parkują aż na pasach że nie widać czy coś jedzie z przeciwka. I jeszcze dzieciaki na przejściu idą do szkoły. Tam powinien być zakaz a rodzice niech sobie parkują na Nadbrzeżnej.

    • Mark

      21 stycznia 2024 17:23

      Dziękuję za informację. Zajmę się tym. Przepisy ogólne regulują kwestię zatrzymywania się w rejonie przejść dla pieszych. Nie wolno zatrzymywać/parkować pojazdu na przejściu oraz w odległości mniejszej niż 10 metrów od niego a także mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania. Przepis ten nie dotyczy dróg jednokierunkowych.

    • Rodzic

      23 stycznia 2024 09:24

      A to akurat popieram! Leniwi ludzie, parkują pod przedszkolem, na środku skrzyżowania (Sądowa/Szkolna). Korek tworzy się nieraz aż od ulicy Mickiewicza- nie można zjechać ze skrzyżowania w ulicę Sądową. W okolicach godziny 15 tam jest jakiś meksyk! I żadnego zabezpieczenia (przypomnę: progi zwalniające po drugiej stronie przedszkola, gdzie nikt nie chodzi), a na Sądowej, gdzie przedszkole, dzieci do szkoły idą-NIC!

  11. Dpd

    21 stycznia 2024 18:49

    Co tu dużo gadać, jeśli tuż przy komendzie na ulicy Hallera stoją źle zaparkowane auta przy przejściu. To policjanci przechodząc/przejeżdżając nie widzą tego? Sami sobie odpowiedzcie dlaczego…

    • Kościuszko

      21 stycznia 2024 20:55

      Ponieważ to bardzo często auta pracowników komendy. Jakby mogli to by nam na klatki po wjeżdzali…

  12. parafianin

    21 stycznia 2024 19:11

    Odalazl sie juz nowy wikary z parafii Boboli? Bo drugi wikary musi 200% normy wyrabiac na kolędach i nie tylko

  13. Puri

    21 stycznia 2024 21:36

    Co ciebie interesuje drugi wikary. Gdybyś chodził do kościoła to wiedziałbyś. Może proboszcz niech wyrobi 200%. Jemu akurat nie zaszkodzi.

  14. Mark

    22 stycznia 2024 08:23

    22.01.2024 godzina 7:48, ulicą Sądową jedzie patrol straży miejskiej. Zero reakcji na nieprawidłowo zaparkowane auta stojące na skrzyżowaniu i w rejonie przejść dla pieszych. Czy patrol nie powinien sam reagować? Czy musi ktoś zgłosić i dopiero ewentualnie zareagują?

  15. Mark

    25 stycznia 2024 08:04

    Świecka Straż Miejska to snujące się bez celu po mieście zombie!