Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Tu nie jest bezpiecznie. Prawie 1600 zgłoszeń od mieszkańców

Komenda Powiatowa Policja w Świeciu podała, jakie zagrożenia w 2023 r. najczęściej zaznaczali mieszkańcy powiatu świeckiego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Udostępnij
Najwięcej zgłoszeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości / Fot. archiwum

- Podliczono liczbę zgłoszeń zamieszczonych w ubiegłym roku na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez internautów oraz zweryfikowano je pod kątem najczęściej występujących zagrożeń – mówi kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 r. mieszkańcy powiatu świeckiego nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa 1577 zgłoszeń.

Najwięcej z nich, bo aż 794, dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości.

Reklama
Reklama

Internauci zgłosili również 317 przypadków nieprawidłowego parkowania, 94 miejsca niedozwolone, gdzie dochodzi do spożywania alkoholu oraz 65 miejsc, w których zauważono złą organizację ruchu.

Pozostałe zgłoszenia dotyczyły głównie występowania dzikich wysypisk śmieci, nieprawidłowości w infrastrukturze drogowej, niszczenia zieleni czy grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją.

W wyniku weryfikacji zgłoszeń, policjanci wyeliminowali łącznie 831 występujących problemów, 734 okazały się niepotwierdzone, a 12 zostało uznanych za "żart".

Reklama
Reklama

Świeccy policjanci zachęcają do korzystania z tej internetowej aplikacji.

- Dzięki takiemu współdziałaniu, wymianie informacji między mieszkańcami a funkcjonariuszami skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania – podkreśla Joanna Tarkowska.

Policja apeluje jednocześnie o odpowiedzialne korzystanie z mapy.

Reklama
Reklama

- Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję policji – zaznacza kom. Tarkowska.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest w serwisie www.policja.pl oraz w aplikacji mobilnej GeoportalMobile.

Jak zaznacza policja, strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (29)

 1. GIF

  21 stycznia 2024 09:31

  Największa dewastację przestrzeni publicznej wcale nie dokonuje młodzież. To właściciele psów które srają wszędzie gdzie popadnie. Trzymanie psa w bloku powinno być karane. Przyjechała do mnie znajoma z Torunia i wdepneła w gówno na rynku w Świeciu. Nigdy już tam nie pójdziemy. Zieleń miejska powinna należeć do ludzi nie do oddawania odchodów przez psy. Opodatkować psy 2 tysiące za psiora.

  • Mieszkaniec

   21 stycznia 2024 10:14

   Zróbmy mape spraw zgłoszonych i olanych przez policje. Tam dopiero będą ciekawe rzeczy.

   • Andzej

    21 stycznia 2024 10:26

    Zgadzam się z tobą mapa spraw olanych była by bardzo obszerna

    • Psiara

     21 stycznia 2024 12:47

     Zawsze sprzątam po swoim psie. Śmieszy mnie, kiedy widzę, jak pies robi kupę, a jego pani czy pan , widząc to, odwraca głowę, że niby nie widzi …i idzie dalej.

  • Jam

   21 stycznia 2024 11:10

   Policja nie sprawdza większości zgłoszeń. Może redakcja sprawdzo zaangażowanie służb. Zaznaczyłem dzikie wysypisko, a policja nie potwierdziła mimo kupy leżących śmieci. To samo dotyczy parkowania na trawnikach. Policja udaje , że nie widzi.

   • Zdziwiony

    21 stycznia 2024 13:18

    Tak się zastanawiam, pretensje o psie odchody, dzikie wysypiska śmieci, parkowanie na trawnikach i lament, gdzie policja. A gdzie wy jesteście ludzie, przecież to robi wasza rodzina, koledzy, sąsiedzi. Przecież to wy ludzie macie w poważaniu przepisy i jesteście syfiarzami. Wiem, wiem winna jest policja, urzędnicy, politycy i wszyscy inni, tylko nie ja.

  • Weis

   21 stycznia 2024 14:13

   Zmień lekarza dzbanie bo coraz gorzej z tobą

  • Psie odchody na talerzu właścicieli psów ......

   21 stycznia 2024 14:57

   Byłem z rodziną na stadionie pani sportsmenka z dużym psem duża kupa zostawiona na górnym boisku gdzie piesek biegał ,później pan z dwoma pieskami dwie kupy zostawione pomiędzy iglakami przy korcie tenisowym .Czas operacyjny trzech psich kup to 15 minut .Dużo ludzkich wychodków chodź na spacer z psami na stadion i puszczają psy wolno żeby się wys..ały .

   • Ccc

    21 stycznia 2024 15:36

    Tam chyba jest zakaz wprowadzania psów na stadion?

  • Buahaha

   23 stycznia 2024 07:55

   Zdecyduj się, kto sra? Pies czy właściciel, Polski język trudna język

 2. Rambo

  21 stycznia 2024 11:14

  5000 za nieposprzątaną kupe i karać bez skrupułów!!! Nie ma nic bardziej obrzydliwego niż właściciel psa który po nim nie sprząta to już jest gorsze niż kobieta z papierosem

 3. Aga

  21 stycznia 2024 11:33

  Tej zarazy z tym psami jest coraz więcej. Szczekanie pod oknami i kupy na chodnikach zupełnie ich nie obchodzą… podatek za psa w bloku zwiększyć 100 krotnie…

 4. Ccc

  21 stycznia 2024 13:27

  Najlepsze są psy zostawione same w bloku ,które wyją pół dnia za właścicielem. To już jest znęcanie się. Nie jesteś w stanie zaopiekować się zwierzakiem to po diabła go bierzesz?

  • Hawk

   21 stycznia 2024 17:44

   Bo taka teraz moda. Zamiast męża/żony/dziecka -*niepotrzebne skreślić – towarzysz na samotne wieczory i spacery. Wychodzi taniej i wygodniej.

 5. Ciotka klotka

  21 stycznia 2024 13:47

  Dziś w Polskim Konopacie poniszczone wszystkie smietniki,powyginane, śmieci wywalone,szyba na przystanku wybita !!!Tak się bawi młodzież! Przecież to wszystko idzie z naszych wspólny pieniędzy!

  • Romek z PL Konopata

   21 stycznia 2024 14:04

   A na kiego ch..ja potrzebne u nas śmietniki i szyba na przystanku tysz nie potrzebna my jezdzim autami wystarczy kawał znaku że przystanek jest

 6. Ciotka klotka

  21 stycznia 2024 14:40

  Cieszy mnie , że to idzie z Twoich podatków!!!!

 7. Dino bagio

  21 stycznia 2024 14:52

  Zakaz połowu ryb na dużym blankuszu zrobić bo co tam się robi to maskara. Kiedy się weźmiecie za to!!!

 8. P. K

  21 stycznia 2024 15:37

  Proponuje Policji częściej zaglądać do Polskiego Konopatu do wioski, nocą grasują złodzieje którzy okradają już swoich sąsiadów.Kilkakrotnie byli już karani i powinni siedzieć.Strach powoli wychodzić nawet na spacer

 9. Gandalf szary

  21 stycznia 2024 15:40

  Pies ma taką naturę że się wysra i to położe. Polize też gówno innego psa bo sprawdza co to za gówno. Właściciel później w domu daje się lizać psu i dostaje w prezencie gówno na twarz z odbytu jakiegoś reksia. Widzę ludzi z psiorami nigdy im nie podaję dłoni bo. Karać i jeszcze raz karać

 10. Mieszkaniec

  21 stycznia 2024 16:18

  Największe zagrożenie drogowe w Świeciu jest przy przedszkolu na Sądowej.Rodzice przedszkolaków parkują aż na pasach że nie widać czy coś jedzie z przeciwka. I jeszcze dzieciaki na przejściu idą do szkoły. Tam powinien być zakaz a rodzice niech sobie parkują na Nadbrzeżnej.

  • Mark

   21 stycznia 2024 17:23

   Dziękuję za informację. Zajmę się tym. Przepisy ogólne regulują kwestię zatrzymywania się w rejonie przejść dla pieszych. Nie wolno zatrzymywać/parkować pojazdu na przejściu oraz w odległości mniejszej niż 10 metrów od niego a także mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania. Przepis ten nie dotyczy dróg jednokierunkowych.

  • Rodzic

   23 stycznia 2024 09:24

   A to akurat popieram! Leniwi ludzie, parkują pod przedszkolem, na środku skrzyżowania (Sądowa/Szkolna). Korek tworzy się nieraz aż od ulicy Mickiewicza- nie można zjechać ze skrzyżowania w ulicę Sądową. W okolicach godziny 15 tam jest jakiś meksyk! I żadnego zabezpieczenia (przypomnę: progi zwalniające po drugiej stronie przedszkola, gdzie nikt nie chodzi), a na Sądowej, gdzie przedszkole, dzieci do szkoły idą-NIC!

 11. Dpd

  21 stycznia 2024 18:49

  Co tu dużo gadać, jeśli tuż przy komendzie na ulicy Hallera stoją źle zaparkowane auta przy przejściu. To policjanci przechodząc/przejeżdżając nie widzą tego? Sami sobie odpowiedzcie dlaczego…

  • Kościuszko

   21 stycznia 2024 20:55

   Ponieważ to bardzo często auta pracowników komendy. Jakby mogli to by nam na klatki po wjeżdzali…

 12. parafianin

  21 stycznia 2024 19:11

  Odalazl sie juz nowy wikary z parafii Boboli? Bo drugi wikary musi 200% normy wyrabiac na kolędach i nie tylko

 13. Puri

  21 stycznia 2024 21:36

  Co ciebie interesuje drugi wikary. Gdybyś chodził do kościoła to wiedziałbyś. Może proboszcz niech wyrobi 200%. Jemu akurat nie zaszkodzi.

 14. Mark

  22 stycznia 2024 08:23

  22.01.2024 godzina 7:48, ulicą Sądową jedzie patrol straży miejskiej. Zero reakcji na nieprawidłowo zaparkowane auta stojące na skrzyżowaniu i w rejonie przejść dla pieszych. Czy patrol nie powinien sam reagować? Czy musi ktoś zgłosić i dopiero ewentualnie zareagują?

 15. Mark

  25 stycznia 2024 08:04

  Świecka Straż Miejska to snujące się bez celu po mieście zombie!

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Do północy potrwa protest rolników w Świeciu. Protestujący spowalniają ruch na jezdni.

Wiadomości

- To nie jest strajk polityczny - podkreślał jeden z liderów protestu rolniczego w Świeciu. - Nie prowadzimy kampanii wyborczej. Jesteśmy tu tylko po...

Wiadomości

Za nami dwa pierwsze etapy przebudowy świeckiego zamku. W tym roku ma zostać wybrana firma, która podejmie się trzeciego etapu przewidującego powstanie dwuspadowego dachu.

Wiadomości

Niby drobiazg, ale wywołał sporo komentarzy. Chodzi o naprawę jezdni po niedawnej awarii sieci wodociągowej na ul. Sienkiewicza. Niektórzy kpili z zastosowanego rozwiązania. Czy...

Wiadomości

Blisko dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca opla zafiry, który podróżował po drogach powiatu świeckiego. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki obywatelskiej postawie 40-latka.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Pasażerowie porannego kursu autobusu byli w piątek świadkami niecodziennego zdarzenia.

Wiadomości

Do północy potrwa protest rolników w Świeciu. Protestujący spowalniają ruch na jezdni.

Wiadomości

- Ta pani również pomogła mamie. Prosimy ją o kontakt - apelują syn i synowa. Powiedzieli nam, w jakim stanie jest 78-latka, którą w...

Wiadomości

Blok Świeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Chrobrego powstaje w pobliżu budynku z mieszkaniami chronionymi dla osób starszych, wybudowanego przez gminę.

Wiadomości

- To nie jest strajk polityczny - podkreślał jeden z liderów protestu rolniczego w Świeciu. - Nie prowadzimy kampanii wyborczej. Jesteśmy tu tylko po...

Wiadomości

Za nami dwa pierwsze etapy przebudowy świeckiego zamku. W tym roku ma zostać wybrana firma, która podejmie się trzeciego etapu przewidującego powstanie dwuspadowego dachu.

Wiadomości

Niby drobiazg, ale wywołał sporo komentarzy. Chodzi o naprawę jezdni po niedawnej awarii sieci wodociągowej na ul. Sienkiewicza. Niektórzy kpili z zastosowanego rozwiązania. Czy...

Wiadomości

Blisko dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca opla zafiry, który podróżował po drogach powiatu świeckiego. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki obywatelskiej postawie 40-latka.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama