Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Ulicę Paderewskiego w Świeciu czeka poważny remont

Na początku września ma być ogłoszony przetarg na remont ul. Paderewskiego w Świeciu. Oprócz wymiany nawierzchni zaplanowano także budowę ścieżki rowerowej.

Udostępnij
Remont obejmie odcinek o długości 774 metrów / Fot. Andrzej Bartniak

Ulica Paderewskiego to jedna z najstarszych i najbardziej dociążonych ulic na osiedlu Marianki w Świeciu. Najlepiej świadczy o tym stan jej nawierzchni, która regularnie wymaga drobnych napraw.

To nie rozwiązuje jednak problemu, dlatego zapadła decyzja o gruntownej modernizacji.

- Remont obejmie odcinek od ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Szymanowskiego - mówi Grzegorz Gliniecki, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Oprócz nowej nawierzchni, którą docenią przede wszystkim kierowcy, zaplanowano także budowę przedłużenia ścieżki rowerowej, która obecnie urywa się na wysokości skrzyżowania z al. Jana Pawła II.

Będzie ona biegła do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego.

Na tym nie koniec.

Plany na przyszły rok przewidują budowę niewielkiego parkingu w sąsiedztwie przedszkola "Bajka", mieszczącego się w bloku przy ul. Paderewskiego 2.

Koszt modernizacji ponad 770-metrowego odcinka ul. Paderewskiego oszacowano wstępnie na 1 mln zł.

Przetarg na remont ulicy zostanie ogłoszony we wrześniu / Fot. Andrzej Bartniak

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (13)

 1. Rafi

  29 sierpnia 2023 17:43

  Ta sama firma co robi deczno. Może w sektorze drogowym sobie poradzą. Dajmy im szanse Panie burmistrzu!

 2. Zainteresowany

  29 sierpnia 2023 17:55

  Jest napisane, że remont będzie do ulicy Szymanowskiego tylko że ulica Paderewskiego dwa razy krzyżuje się z ulicą Szymanowskiego więc proszę sprecyzować do którego skrzyżowania .

 3. Mieszkaniec Paderewskiego

  29 sierpnia 2023 18:36

  To prawda, jeżeli remont obejmie tylko fragment ulicy do pierwszego skrzyżowania z ul. Szymanowskiego, to mija się to z celem. Zły stan nawierzchni jest na całej długości ulicy, a szczególnie od ronda w dół….

  • Czuwaj

   29 sierpnia 2023 20:15

   Od ul. WP do skrzyżowania z Szymanowskiego i Krausego jest 450 m. Do kolejnego skrzyżowania z Szymanowskiego jest ok. 750 m według mapy Google, więc odpowiedź nasuwa się sama.

 4. Tsa

  29 sierpnia 2023 20:36

  Po co ścieżka rowerowa skoro i tak rowerzyści jeżdżą drogą? 😂 (Zapewne zaraz obcisłe spodnie inaczej mówiąc rowerzyści się spultaja)

  • Pantwoj

   1 września 2023 17:02

   Bo to są „Sportofffffcy” i muszą drogą jeździć… banda debili

 5. Siwy

  29 sierpnia 2023 21:16

  Bez komentarza

 6. Maria dziewica

  29 sierpnia 2023 23:14

  Taaa, zbudują parking z miejscami na cztery auta z czego trzy będą dla inwalidów, a jeszcze później postawią sobie tabliczkę, że parking tylko dla interesantów przedszkola, tak jak miało to miejsce w przypadku zespołu szkół specjalnych…

 7. Wanda

  30 sierpnia 2023 07:01

  Parkingi dla niepełnosprawnych, jest ich bardzo dużo i coraz więcej. Pewnie dobrze,tylko pseudo inwalidów za dużo. Kto daje te karty. Chłop jak dąb, młody byk, fura za milion i się wozi na parking. Wstrętne!!!!!

  • Ccc

   30 sierpnia 2023 09:35

   Wando, kartę może dostać także opiekun osoby niepełnosprawnej.

 8. Tak

  30 sierpnia 2023 10:31

  No to z ilością metrów remontowanej drogi to jest coś i odrazy taki kawał do remontu, jestem w szoku.

 9. Hanka

  1 września 2023 08:04

  Pytanie w którym miejscu miałby tam być kolejny parking, bo tam rączej miejsca na parking nie ma…

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama