Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

W Bukowcu chcą zapewnić opiekę dzieciom do trzech lat

Jeśli nic nie pokrzyżuje planów, to jeszcze w tym roku zostanie otwarty w Bukowcu tzw. klub malucha. Opiekę będzie miało w nim zapewnioną 16 dzieci w wieku do 3 lat.

Udostępnij
klub-malucha-1

Na początku roku gmina Bukowiec nawiązała współpracę z Michałem Partyką, zajmującym się prowadzeniem opieki żłobkowej w sąsiedniej gminie Świekatowo. Efektem porozumienia był wniosek o dofinansowanie w ramach programu „Maluch+” na utworzenie klubu dziecięcego w Bukowcu.

- Po przeniesieniu przedszkola do nowej siedziby przy ulicy Bajkowej rozważaliśmy możliwe sposoby zagospodarowania pomieszczeń w budynku przy ulicy Ceynowy - mówi Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec. - Biorąc pod uwagę coraz częściej zgłaszane potrzeby mieszkańców o zapewnienie opieki żłobkowej, postanowiliśmy rozpocząć współpracę z doświadczonym w prowadzeniu klubu dziecięcego przedsiębiorcą z sąsiedniej gminy.

Zaproponowano dzierżawę pomieszczeń w budynku, gdzie wcześniej było przedszkole, natomiast Michał Partyka zobowiązał się do złożenia wniosku o dofinansowanie utworzenia miejsc opieki dla dzieci wieku od roku do 3 lat z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Reklama
Reklama

Kilkanaście dni temu ministerstwo ogłosiło wyniki naboru wniosków w kolejnej edycji programu „Maluch+”. Plan utworzenia klubu dziecięcego przy ulicy Ceynowy 11 w Bukowcu został rozpatrzony pozytywnie. Dzięki temu ma powstać 16 miejsc opieki nad dziećmi.

Na funkcjonowanie "Baśniowej Przystani 2", bo tak ma nazywać się placówka, przyznano prawie 200 tys. zł dofinansowania. Środki pochodzą z funduszy unijnych.

- Dodatkowo przez pierwsze 36 miesięcy funkcjonowania placówki każde miejsce będzie dofinansowane kwotą 836 zł miesięcznie, co daje w sumie kolejne 480 tys. złotych wsparcia - zaznacza Adam Licznerski.

Reklama
Reklama

Jak informuje ministerstwo rodziny, główne zadania klubu dziecięcego to zapewnienie dzieciom w wieku od roku do trzech lat opieki w warunkach bytowych zbliżonych do warunków domowych. Gwarantuje dzieciom opiekę pielęgnacyjną oraz edukacyjną przez prowadzenie zajęć zabawowych oraz prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych.

W klubie malucha dziecko będzie mogło przebywać do 10 godzin dziennie.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama