Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

W naszym powiecie zebrano górę pieniędzy. Ile w poszczególnych gminach? [zdjęcia]

W gminach powiatu świeckiego zebrano na WOŚP ponad pół miliona złotych. W wielu sztabach wciąż trwa liczenie. Sprawdźcie, ile zebrano w Waszej gminie.

Udostępnij
Podczas niedzielnego finału WOŚP kwestowali wolontariusze, zorganizowano też liczne imprezy

Aktualizacja

Z danych podanych przez sztaby WOŚP w gminach powiatu świeckiego wynika, że zebrano dotąd ponad 516 tys. zł. Dane uaktualniliśmy o wyniki zbiórki w gminie Warlubie (o szczegółach niżej w wykazie gmin).

W lokalnych sztabach zdecydowaną większość pieniędzy już przeliczono, więc podane niżej sumy ulegną jeszcze zmianom, ale już niezbyt dużym.

Reklama
Reklama
Gmina Świecie
Finał WOŚP w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu / Fot. Andrzej Bartniak

O finale WOŚP w Świeciu pisaliśmy obszerniej tutaj. Przypomnijmy, że zebrano 180 tys. zł. Kwota ta jeszcze wzrośnie dzięki wpłatom do eSkarbonek. To absolutny rekord. Dla porównania, w ubiegłym roku w gminie Świecie zebrano ponad 140 tys. zł.

Gmina Bukowiec
W Bukowcu urządzono m.in. warsztaty robienia czekolady

Głównym organizatorem finału WOŚP było Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Bukowiec. Tegoroczny finał w bibliotece, za sprawą warsztatów robienia czekolady, zdecydowanie będzie miał smak czekolady. Łącznie zebrano 12,5 tys. zł.

Gmina Dragacz
Wolontariusze z gminy Dragacz

Sztab w Górnej Grupie zasili konto WOŚP zawrotną kwotą 48,3 tys. zł. Do tego jeszcze trzeba doliczyć eSkarbonki (sztabowa i poszczególnych wolontariuszy), na których jest już ponad 4,5 tys. zł. Na tę imponującą kwotę, jak na 7-tysięczną gminę, złożyło się kilka akcji: w świetlicy w Bratwinie, w Szkole Podstawowej w Michalu i w Szkole Podstawowej w Dragaczu. Niedzielny finał zakończył się w nowo powstałej świetlicy wiejskiej w Grupie Osiedle. Oprócz tego sołectwo Mniszek, grające ze sztabem WOŚP w Świeciu, zebrało ponad 4,5 tys. zł.

Reklama
Reklama
Gmina Drzycim
Wolontariusze i strażacy z gminy Drzycim w akcji

W gminie Drzycim wiele emocji wzbudziła licytacja vouchera, dzięki któremu zwycięzca będzie mógł na jeden dzień wcielić się w rolę wójta. Jednodniowym wójtem zostanie Andrzej Lubiński z Gródka. Ta przyjemność kosztowała go 1000 zł. Dzięki wszystkim orkiestrowym działaniom gmina zebrała dotąd 17,5 tys. zł.

Gmina Jeżewo
Wolontariusze WOŚP w gminie Jeżewo / Fot. Karol Cerajewski

W gminie Jeżewo Wielka Orkiestra grała już od soboty. Tradycyjnie w hali sportowej odbywały się turnieje w piłkę nożną. W sobotni wieczór w Laskowicach zorganizowano bal maskowy. W niedzielę wielkoorkiestrowe granie odbywało się w Laskowicach, w tutejszym Dom Kultury. Były licytacje i występy artystyczne.

- Po pierwszym przeliczeniu, razem z eSkarbonką  i z puszkami z Czapel, które grają z nami w jednym sztabie, zebrano 45 tys. zł - informuje Agnieszka Strzyżewska, szefowa sztabu.

Reklama
Reklama
Gmina Lniano
W Lnianie wiele się działo i równie wiele zebrano

Sztab w gminie Lnianie przy pomocy iluzjonisty Kajetana Bieleckiego oraz zespołu Momenty Cover Band z Bydgoszcz zebrał 43,4 tys. zł. Na tą sumę złożyły się również licytacje. Nie zabrało też występów artystycznych i domowego jedzenia.

Gmina Nowe
Pokaz tresury psów w Nowem / Fot. Jan Plit

Mieszkańcy gminy Nowe bawili się w niedzielę z WOŚP na Rynku i w Centrum Kultury Zamek (wideo i zdjęcia znajdziecie tutaj).

W sumie sztab WOŚP w Nowem zebrał z licytacji i zbiórek rekordowe 46,5 tys. zł. To o 1,5 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku.

Reklama
Reklama

Finał WOŚP zakończył się na byłym targowisku pokazem ogniowym i fajerwerków o obniżonej głośności, bezpiecznych dla zwierząt (zobacz wideo).

Gmina Osie
W gminie Osie zebrano 23 tys. zł

W oskim sztabie bohaterką tegorocznego finału została Zuzia, która zorganizowała kiermasz książek w Przystanku Tleń.  Zebrane w ten sposób pieniądze - 963 zł -przekazała do sztabu WOŚP. W sunie w gminie Osie zebrano 23 tys. zł.

Gmina Pruszcz
Orkiestrowe granie w gminie Pruszcz

W gminie Pruszcz wielka orkiestra grała w dwóch miejscach: w hali sportowej w Pruszczu i w Domu Kultury w Serocku. Gminny sztab zebrał łącznie 46 tys. zł.

Reklama
Reklama
Gmina Świekatowo
Występy maluchów w Świekatowie

W gminie Świekatowo wielka orkiestra zagrała w szkolnej sali gimnastycznej. Wystąpiła miejscowa orkiestra dęta, były też pokazy strażackie, a na stoiskach kół gospodyń można było kupić słodkości. W sumie zebrano 18,7 tys. zł.

Gmina Warlubie
Liczenie pieniędzy na WOŚP w Warlubiu

Wielka orkiestra grała też w gminie Warlubie. Do akcji włączyły się gminne instytucje, stowarzyszenia, klub sportowy, strażacy, koła gospodyń. Podczas aukcji internetowych, licytacji, turnieju piłki nożnej i występów artystycznych zebrano prawie 30 700 zł i 50 euro.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij
37 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Lniano zmiotło resztę z planszy! Rewelacja!

Brawo dla gminy Lniano, wielkie brawa dla Organizatorów, niewielka gmina a tyle gorących serc ❤️

pisowska gmina Bukowiec skromnie…

Reklama

Osie cieniutko. Milionerzy pffff

Profesor Czarnek wyraźnie powiedział co sądzi o tej akcji, która inspirowana jest przez wiadome środowiska, którym nie leży na sercu dobro Polski

Mam to w p*****

Reklama

Krótkie pytanie może w latach 90-tych OK nie było sprzętu ale na dzień dzisiejszy sprzęt jest ale kto ma go obsługiwać? nie ma pracowników

Okazało się że na dzbanie już dawno napisano J mówi ci to coś platwusie

Powiedzmy sobie szczerze taka kwota to jest WSTYD dla Osia. Czy to jakaś PiSowska gmina?? Czy może po prostu nikomu się nie chciało zaangażować w tą akcję?? Gdzie jest dom kultury i jego kierownik?? Słabo bardzo słabo.

Reklama

Nie chodzi o sumę zebranych pieniążków, ważne jest zjednoczenie i wspólna inicjatywa dzieci, i młodzieży razem bez nakazów z góry.

Gratulacje dla Lniana! Prawie 44 tysiące! To jest coś pięknego! W przyszłym roku zagramy jeszcze głośniej, do końca świata i jeden dzień dłużej 🥰
Dziękuję organizatorom, sponsorom i wszystkim, którzy tego dnia okazali ogromne serce ❤ A wszystkim przeciwnikom tej cudownej idei powiem krótko: nie chcę=nie wspieram=nie przeszkadzam.

A gdzie milionerzy z gminy Drzycim . Mam ale nie dam.

Reklama
Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Samochód osobowy i bus przewożący dzieci zderzyły się na skrzyżowaniu w Plewnie na trasie Świecie-Tuchola. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wiadomości

Sprawdziliśmy, które gminy powiatu świeckiego były najmniej i najbardziej zadłużone w 2023 r. Wyjątkiem jest gmina Osie, która… nie ma w ogóle długów. To...

Wiadomości

Dziś rano doszło do wypadku na drodze powiatowej w Ostrowitem koło Lniana. Jadący bmw uderzył z dużą prędkością w drzewo. Kierowcę zabrano do szpitala.

Extra Nowe

Siedem zastępów straży gasiło w nocy i rano pożar garażu i pomieszczeń gospodarczych.

Wiadomości

Niedawno informowaliśmy o niepewnym terminie otwarcia wiaduktu w Terespolu. Dziś od rana dzwonili do nas kierowcy zirytowani korkami na remontowanej drodze powiatowej. Zarząd Dróg...

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zgodnie z zapowiedzią Wojewódzkiego Zarządu Dróg dziś znikły zapory na drodze dojazdowej do wiaduktu w Terespolu Pomorskim. W tym momencie z ulgą odetchnęli zarówno...

Wiadomości

Osoby kierujące hulajnogami elektrycznymi zderzyły się podczas wymijania. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna, jak się okazało, był nietrzeźwy.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Styl życia

Po 13 dniach rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski gmina Świekatowo zajmuje trzecią pozycję. Promotorzy akcji liczą na udział kolejnych cyklistów. Wystarczy pobrać odpowiednią...

Styl życia

Piątkowy piknik "Witajcie w naszej bajce" w parku koło Centrum Kultury w Świeciu miał wymiar nie tylko rozrywkowy, ale też edukacyjny i społeczny.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Wiadomości

Dziś w Bratwinie (gmina Dragacz) odbyła się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Tor Bratwin. Wydarzenie przyciągnęło fanów tego typu wyścigów z kilku województw.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo