Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

W naszym powiecie zebrano górę pieniędzy. Ile w poszczególnych gminach? [zdjęcia]

W gminach powiatu świeckiego zebrano na WOŚP ponad pół miliona złotych. W wielu sztabach wciąż trwa liczenie. Sprawdźcie, ile zebrano w Waszej gminie.

Udostępnij
Podczas niedzielnego finału WOŚP kwestowali wolontariusze, zorganizowano też liczne imprezy

Aktualizacja

Z danych podanych przez sztaby WOŚP w gminach powiatu świeckiego wynika, że zebrano dotąd ponad 516 tys. zł. Dane uaktualniliśmy o wyniki zbiórki w gminie Warlubie (o szczegółach niżej w wykazie gmin).

W lokalnych sztabach zdecydowaną większość pieniędzy już przeliczono, więc podane niżej sumy ulegną jeszcze zmianom, ale już niezbyt dużym.

Reklama
Reklama
Gmina Świecie
Finał WOŚP w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu / Fot. Andrzej Bartniak

O finale WOŚP w Świeciu pisaliśmy obszerniej tutaj. Przypomnijmy, że zebrano 180 tys. zł. Kwota ta jeszcze wzrośnie dzięki wpłatom do eSkarbonek. To absolutny rekord. Dla porównania, w ubiegłym roku w gminie Świecie zebrano ponad 140 tys. zł.

Gmina Bukowiec
W Bukowcu urządzono m.in. warsztaty robienia czekolady

Głównym organizatorem finału WOŚP było Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Bukowiec. Tegoroczny finał w bibliotece, za sprawą warsztatów robienia czekolady, zdecydowanie będzie miał smak czekolady. Łącznie zebrano 12,5 tys. zł.

Gmina Dragacz
Wolontariusze z gminy Dragacz

Sztab w Górnej Grupie zasili konto WOŚP zawrotną kwotą 48,3 tys. zł. Do tego jeszcze trzeba doliczyć eSkarbonki (sztabowa i poszczególnych wolontariuszy), na których jest już ponad 4,5 tys. zł. Na tę imponującą kwotę, jak na 7-tysięczną gminę, złożyło się kilka akcji: w świetlicy w Bratwinie, w Szkole Podstawowej w Michalu i w Szkole Podstawowej w Dragaczu. Niedzielny finał zakończył się w nowo powstałej świetlicy wiejskiej w Grupie Osiedle. Oprócz tego sołectwo Mniszek, grające ze sztabem WOŚP w Świeciu, zebrało ponad 4,5 tys. zł.

Reklama
Reklama
Gmina Drzycim
Wolontariusze i strażacy z gminy Drzycim w akcji

W gminie Drzycim wiele emocji wzbudziła licytacja vouchera, dzięki któremu zwycięzca będzie mógł na jeden dzień wcielić się w rolę wójta. Jednodniowym wójtem zostanie Andrzej Lubiński z Gródka. Ta przyjemność kosztowała go 1000 zł. Dzięki wszystkim orkiestrowym działaniom gmina zebrała dotąd 17,5 tys. zł.

Gmina Jeżewo
Wolontariusze WOŚP w gminie Jeżewo / Fot. Karol Cerajewski

W gminie Jeżewo Wielka Orkiestra grała już od soboty. Tradycyjnie w hali sportowej odbywały się turnieje w piłkę nożną. W sobotni wieczór w Laskowicach zorganizowano bal maskowy. W niedzielę wielkoorkiestrowe granie odbywało się w Laskowicach, w tutejszym Dom Kultury. Były licytacje i występy artystyczne.

- Po pierwszym przeliczeniu, razem z eSkarbonką  i z puszkami z Czapel, które grają z nami w jednym sztabie, zebrano 45 tys. zł - informuje Agnieszka Strzyżewska, szefowa sztabu.

Reklama
Reklama
Gmina Lniano
W Lnianie wiele się działo i równie wiele zebrano

Sztab w gminie Lnianie przy pomocy iluzjonisty Kajetana Bieleckiego oraz zespołu Momenty Cover Band z Bydgoszcz zebrał 43,4 tys. zł. Na tą sumę złożyły się również licytacje. Nie zabrało też występów artystycznych i domowego jedzenia.

Gmina Nowe
Pokaz tresury psów w Nowem / Fot. Jan Plit

Mieszkańcy gminy Nowe bawili się w niedzielę z WOŚP na Rynku i w Centrum Kultury Zamek (wideo i zdjęcia znajdziecie tutaj).

W sumie sztab WOŚP w Nowem zebrał z licytacji i zbiórek rekordowe 46,5 tys. zł. To o 1,5 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku.

Reklama
Reklama

Finał WOŚP zakończył się na byłym targowisku pokazem ogniowym i fajerwerków o obniżonej głośności, bezpiecznych dla zwierząt (zobacz wideo).

Gmina Osie
W gminie Osie zebrano 23 tys. zł

W oskim sztabie bohaterką tegorocznego finału została Zuzia, która zorganizowała kiermasz książek w Przystanku Tleń.  Zebrane w ten sposób pieniądze - 963 zł -przekazała do sztabu WOŚP. W sunie w gminie Osie zebrano 23 tys. zł.

Gmina Pruszcz
Orkiestrowe granie w gminie Pruszcz

W gminie Pruszcz wielka orkiestra grała w dwóch miejscach: w hali sportowej w Pruszczu i w Domu Kultury w Serocku. Gminny sztab zebrał łącznie 46 tys. zł.

Reklama
Reklama
Gmina Świekatowo
Występy maluchów w Świekatowie

W gminie Świekatowo wielka orkiestra zagrała w szkolnej sali gimnastycznej. Wystąpiła miejscowa orkiestra dęta, były też pokazy strażackie, a na stoiskach kół gospodyń można było kupić słodkości. W sumie zebrano 18,7 tys. zł.

Gmina Warlubie
Liczenie pieniędzy na WOŚP w Warlubiu

Wielka orkiestra grała też w gminie Warlubie. Do akcji włączyły się gminne instytucje, stowarzyszenia, klub sportowy, strażacy, koła gospodyń. Podczas aukcji internetowych, licytacji, turnieju piłki nożnej i występów artystycznych zebrano prawie 30 700 zł i 50 euro.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (37)

  1. ❤️32❤️

    29 stycznia 2024 19:03

    Lniano zmiotło resztę z planszy! Rewelacja!

    • on

      29 stycznia 2024 21:39

      Widać w jakich gminach mają rozum a gdzie spieraja Owsiaka który oszukuje ludzi.Niech ludzie sobie poczytają jaka ma willę i auto za pół miliona złotych ,ustawiona rodzinkedzięki zbiórką.Nie ma jak dorobić się majątku dzięki dobrym ludziom i chorych dzieciom.Wstyt

      • Spocony umysł

        29 stycznia 2024 22:18

        Nie no komentarz w punkt! Ręce same składają się do oklasków… Ale co tam Panu Owsiakowi do takich Tuz jak: jarosław k. mateusz m. czarnek, glapa, rydz z Torunia i całej reszty tłustych kotów, których można wymieniać na pęczki!!! Oni to dopiero kasę łopatami przerzucają. Naszą kasę! Twoją też! Nikt Tobie nie każe uczestniczyć w tym wydarzeniu. Nie ma przymusu. Idź lepiej daj na tacę… Albo lepiej Kup słownik. Albo już Tobie podpowiem. Piszemy „wspierają” i „wstyd”… Życzę wszystkiego dobrego…Więcej spokoju przy klawiaturze…

        • Wspierająca WOSP

          1 lutego 2024 00:12

          Nie dorastasz do pięt Jurkowi O.cwoku i analfabeto.Nie warto Cie nawet kopnąć w d..e,bo szkoda buta.Jurek ucieszy się,jeśli kupisz sobie słownik języka polskiego.

      • brawo dzieciaki

        30 stycznia 2024 06:46

        Czy ty wiesz że dzięki, takim jak ty PiSkim the’bilom z roku na rok rośnie zbiórka na WOSP? A tak nawiasem, wstyTem jesteś ty i tobie podobni.

      • Bogna

        30 stycznia 2024 08:28

        Zazdrość zawiść przysłania rozum i serce nic nie musisz nie bierzesz udziału komentarze zostaw sobie i obyś niegdy nie musiał prosić o pomoc.

      • Całym sercem za Orkiestrą ❤️32❤️

        30 stycznia 2024 13:53

        zbiórkom i wstyd… ale co tam..
        P.S.
        Życzę żebyś kiedyś zmądrzał człowieku.

      • Ines

        30 stycznia 2024 16:09

        Nie macie nic, absolutnie nic na Jurka! Wszystko jest tip top rozliczone, co do grosza… Reszta to tylko podłe, obrzydliwe pomówienia…
        P. S. W razie wizyty w szpitalu proszę nie zapomnieć podpisać oświadczenia, że nie życzysz sobie leczenia przy pomocy sprzętów zakupionych ze zbiórki WOŚP!!! Powodzenia 😃

        • Anonim

          30 stycznia 2024 18:24

          👍

        • **** ***

          30 stycznia 2024 18:42

          Brawo za ripostę 👍

        • Brawo Jurek!!!

          30 stycznia 2024 20:02

          W punkt! Zawsze był sprawdzany wcześniej i przez ostatnie 8 lat! Nic nie znaleziono! Za to teraz na ex partyjkę grubo się zbiera!!!

        • Piotr

          1 lutego 2024 22:57

          Sprzętu w większości wciśniętemu przez Owsiaka,który to w wielu wypadkach jest dzierżawiony, lesengowany,potem koszta obciążają szpitale. Konto i tzw,fundacja WOŚP mimo kilku krotnej próby nie może być dziwnym trafem w niezależny i rzetelny sposób skontrolowane. Są inne rodzaje wspomagania potrzebującym w sposób bezpośredni, ale o tym się nie wspomina ,podibnie jak i o prawdziwej legendzie Maku Koreańskim,twórcy Monaru,który w sposób całkowicie bezinteresowny pomagał rzeczywiście ludziom tego potrzebującym .

      • Ona

        30 stycznia 2024 19:34

        Zgadzam się. To tak jak na Pis glosowac…nie mają rozumu. Niech dają. A szczegolnie Ci co minimalną zarabiają…tak trzymać

    • Anonim

      30 stycznia 2024 09:21

      💪💪💪💪❤️

  2. Uczestnik

    29 stycznia 2024 19:06

    Brawo dla gminy Lniano, wielkie brawa dla Organizatorów, niewielka gmina a tyle gorących serc ❤️

    • Anonim

      31 stycznia 2024 11:39

      Super

  3. Dla dobra chorych

    29 stycznia 2024 19:10

    pisowska gmina Bukowiec skromnie…

    • Markadiusz

      29 stycznia 2024 19:18

      Coś pięknego, jestem mega dumny z Lniana!!! W końcu coś się w naszej wsi ruszyło!

      • Anonim

        30 stycznia 2024 05:33

        A warlubie

    • M

      29 stycznia 2024 20:02

      Gmina Dragacz bije wszystkich na głowę. Ponad 50 tysięcy! Brawo organizatorzy.

    • Jolik

      31 stycznia 2024 09:18

      Tu zawsze dużo malkontentów

  4. Wolf Bob

    29 stycznia 2024 19:24

    Osie cieniutko. Milionerzy pffff

  5. Yozik

    29 stycznia 2024 19:56

    Profesor Czarnek wyraźnie powiedział co sądzi o tej akcji, która inspirowana jest przez wiadome środowiska, którym nie leży na sercu dobro Polski

    • J

      29 stycznia 2024 20:00

      A kto to jest profesor Czarnek? Czy chodzi Tobie o zwycięzcę konkursu na Dzbana Roku? Pozdrawiam

      • Ano

        30 stycznia 2024 10:08

        Sam jesteś dzban

    • Prezesss

      30 stycznia 2024 12:13

      Czarnek i Profesor!!! Pasuje to do niego jak do świni siodło

    • AntyCzarnek1

      30 stycznia 2024 12:15

      Taki z niego profesor jak ze mnie mis koala. Ten zdewociały konus zaorał polską edukację. Może byc autorytetem jedynie dla pisowskich wyznawców. Jedyne jego osiagniecie to tytuł Dzbana Roku 😀

  6. ***** **

    29 stycznia 2024 20:00

    Mam to w p*****

    • Joel

      29 stycznia 2024 22:23

      I ja także

  7. Anonim

    29 stycznia 2024 20:20

    Krótkie pytanie może w latach 90-tych OK nie było sprzętu ale na dzień dzisiejszy sprzęt jest ale kto ma go obsługiwać? nie ma pracowników

    • Brak słów

      29 stycznia 2024 21:29

      Taka bogata gmina OSIE! Tacy bogaci przedsiębiorcy…. Tak ładne co roku dni Osia… Taka ładna nowa remiza! I tak dalej i dalej… Powinniście być w czołówce powiatu! Tam chyba nie ma młodzieży. Wszyscy do Swiecia

  8. Haratacz

    30 stycznia 2024 00:56

    Okazało się że na dzbanie już dawno napisano J mówi ci to coś platwusie

  9. Marta

    30 stycznia 2024 10:38

    Powiedzmy sobie szczerze taka kwota to jest WSTYD dla Osia. Czy to jakaś PiSowska gmina?? Czy może po prostu nikomu się nie chciało zaangażować w tą akcję?? Gdzie jest dom kultury i jego kierownik?? Słabo bardzo słabo.

    • Osie

      30 stycznia 2024 17:08

      No jest mi wstyd lub jak kto woli „wstyt”. Chyba widać, że organizacja wszelakich imprez w Osiu leży. Panu dyrektorowi chyba się już mało chce, myślami jest już na emeryturze.

  10. emeryt 76 lat

    30 stycznia 2024 19:30

    Nie chodzi o sumę zebranych pieniążków, ważne jest zjednoczenie i wspólna inicjatywa dzieci, i młodzieży razem bez nakazów z góry.

  11. Dagmara

    30 stycznia 2024 19:42

    Gratulacje dla Lniana! Prawie 44 tysiące! To jest coś pięknego! W przyszłym roku zagramy jeszcze głośniej, do końca świata i jeden dzień dłużej 🥰
    Dziękuję organizatorom, sponsorom i wszystkim, którzy tego dnia okazali ogromne serce ❤ A wszystkim przeciwnikom tej cudownej idei powiem krótko: nie chcę=nie wspieram=nie przeszkadzam.

  12. Donald,

    31 stycznia 2024 07:58

    A gdzie milionerzy z gminy Drzycim . Mam ale nie dam.