Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

W ślad za motocyklistami wyruszyli policjanci na hondach i bmw [wideo]

Sezon motocyklowy w pełni. Na drogach zaroiło się od kierowców jednośladów. I z roku na rok jest ich coraz więcej. Ale uwaga, na motocykle wsiedli też policjanci.

Udostępnij
Policjantów na motorach można spotkać w miastach i na głównych trasach powiatu świeckiego / Fot. KPP w Świeciu

- Policyjne patrole na motocyklach dbają, aby podróżowanie po drogach powiatu świeckiego odbywało się zgodnie z przepisami i bezpiecznie – podkreśla Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Lepiej się liczyć z tym, że możemy być namierzeni przez motocyklowy patrol

Policjanci mają do dyspozycji motocykle marki BMW i Honda.

- Jeżdżą nimi funkcjonariusze, którzy także prywatnie są miłośnikami motocykli. To zarówno działania prewencyjno - kontrolne, jak i udzielanie pomocy uczestnikom ruchu drogowego – wyjaśnia Joanna Tarkowska, zaznaczając, że kierowcy jednośladów to szczególna grupa użytkowników ruchu.

Specyfika motocykla sprawia, że ich użytkownicy są narażeni na poważniejsze obrażenia, jakie niosą zdarzenia drogowe.

Policja podkreśla, że dynamiczne i bardzo dobrze wyposażone hondy i bmw są dużym ułatwieniem w eliminowaniu niebezpiecznych zachowań na drodze.

- Dzięki nim policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na niebezpieczne zachowania, szczególnie ze strony nieodpowiedzialnych kierowców – argumentuje oficer prasowy świeckiej komendy policji.

Policyjne motocykle można spotkać na terenie miast, a także na głównych trasach powiatu świeckiego.

- Służbę na nich pełnią doświadczeni funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego posiadający specjalne przeszkolenie – mówi Joanna Tarkowska.

Policjanci zwracają szczególną uwagę na kierowców jednośladów, sposób ich jazdy oraz czy mają odpowiednie uprawnienia do kierowania.

Pod szczególnym nadzorem są także miejsca, gdzie miłośnicy dwóch kółek najczęściej nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

Policja apeluje, aby kierowcy samochodów również pamiętali, że okres letni wiąże się z pojawieniem się motocykli na drogach.

- Dlatego szczególnie uważnie należy spoglądać w lusterko. Jedni i drudzy muszą pamiętać, że nie są sami na drodze. Stosując te proste, ale skuteczne wskazówki, wszyscy przyczynimy się do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach – dodaje Joanna Tarkowska.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (13)

 1. Marian

  3 sierpnia 2023 10:06

  To się pan redaktor zdecyduje,motocykle czy motory.

  • Policjanci z majami

   3 sierpnia 2023 12:13

   Motorowery;)

 2. Motorek

  3 sierpnia 2023 10:14

  Toś się wysilił. a według ciebie czym różni się motor od motocykla. Tak wiem zaraz napiszesz że motor w technice to też coś innego ale 90 procent ludzi na motocykle mówi motor. Czepiasz się pierdól.

  • Marian

   3 sierpnia 2023 11:19

   Motor to silnik. Na motocyklistów mówisz motoryści?

 3. Motorynka Romet

  3 sierpnia 2023 11:47

  Policja drogowa i „udzielanie pomocy?, chyba jednak nie w Polsce.

 4. Zenon

  3 sierpnia 2023 12:16

  W Świeciu też jest kilku szalonych motocyklistów. I tych tak trudno wyłapać. Trochę to nie dziwi jak setki żołnierzy z Służb Granicznych nie usłyszało dwóch śmigłowców białoruskich wyjących po polskiej stronie granicy. Stąd wniosek, że służby są ślepe i głuche, ale … nie na wszystkich.

 5. Picuś

  3 sierpnia 2023 12:20

  No i jaki był efekt tych zmagań. Koledzy miłośnicy motocykli spotkali się na trasie, Pogadali, pośmiali się i … każdy pojechał w swoją stronę.

 6. Henryk

  3 sierpnia 2023 12:29

  Panowie Komentatorzy. Wasze spory na temat motor czy motocykl nic nie wnoszą, nie dotyczą sensu reportażu. Jeśli chcecie się kłócić o takie pierdoły to do speluny przy piwie. Proszę nie zaśmiecać waszymi głupimi komentarzami tego miejsca. Macie problem z mózgami to do psychiatry na mariankach.

 7. Alicja

  3 sierpnia 2023 12:34

  Marian ty się dobrze czujesz? Ty się na siłę czepiasz. Motor czy motocykl? Idź się Marian lecz. Masz chłopcze kompleksy. Jesteś niedoceniany i próbujesz podbudować swoje ego na byle czym.

 8. Moootor (cykl)

  3 sierpnia 2023 13:25

  Do Mariana. najlepsze jest to że w calym artykule pisza motocykl ja dopiero po chwili zauwazylem ze w jednym podpisie pod zdjeciem napisali motor a ten się czepia jak najety. Jestem motocyklistą, od lat jeżdzę na motocyklu ale też czasami mówię na niego motor 🙂 I co tera marian? nie masz ważniejszych spraw na glowie?

 9. Stefan

  3 sierpnia 2023 13:25

  Ale świecka drogówka nie ma motocykli marki BMW. Dlaczego pani rzecznik kłamie i podaje nieprawdziwe informacje. Maja stare motocykle, ktore na zlom sie nadaja. Warto by sprawdzić ich stan techniczny. Wiem bo kolega jezdzi nimi i nawet nie chca odpalac. Hahaha

 10. Ccc

  3 sierpnia 2023 13:39

  Nigdy nie wierzcie rzecznikowi policji. Powie prawdę gdy się pomyli. Patrz, komendant główny policji i jego nielegalnie przemycony przez granicę granatnik.

 11. Krychu

  3 sierpnia 2023 21:56

  Ty onuco do ccc zaPOmniales dodać P

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Reklama