Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Właściciel domu przeżył szok, gdy zobaczył co zostawili po sobie lokatorzy [zdjęcia]

- Nigdy więcej żadnych lokatorów - zarzeka się pan Zbigniew. - Ludzie, którym wynajmowałem piętro domu zostawili je w tragicznym stanie. Nie wiem, skąd wezmę pieniądze na remont.

Udostępnij
Aż trudno uwierzyć, że ktoś mógł czuć się dobrze w takim bałaganie / Fot. Andrzej Bartniak

- Dziś wiem, że zrobiłem błąd biorąc tak małą kaucję i nie doglądałem swojego dobytku tak, jak należało to robić - mówi mieszkaniec Świecia. - Ale nie chciałem być żandarmem, który uprzykrza komuś życie swoją podejrzliwością. Myślałem, że robię dobry uczynek rodzinie z trójką dzieci, która miała problem ze znalezieniem odpowiedniego lokum, bo nie każdy chce wynająć mieszkanie młodym ludziom z dziećmi.

Wspomniana rodzina zajęła piętro domu pana Zbigniewa przed siedmioma laty. Są tam odrębne wejścia, więc rzadko się widywali. Każdy żył swoim życiem.

- Przez ten czas zajrzałem tam kilka razy, ale nie rozglądałem się zbyt uważnie, bo wydawało mi się, że nie wypada - mówi właściciel domu. - O tym, w jakim stanie jest piętro przekonałem się dopiero wtedy, gdy się wyprowadzili. Nie mogłem uwierzyć w to, co zobaczyłem.

Reklama
Reklama

Nie wiadomo co jest bardziej szokujące. Chyba wszechobecny brud. Szokuje szczególnie stan łazienki. W kuchni też nie jest lepiej. Plamy tłuszczu są na ścianach i meblach. Widać, że nikt ich nawet nie próbował usuwać po gotowaniu.

- Gdy wszedłem do środka, pierwsze co poczułem, to potworny zaduch - mówi pan Zbigniew. - Lokator pozatykał kratki wentylacyjne, a okna zakleił silikonem. Ręce opadają. We wszystkich narożnikach jest grzyb.

Gdy właściciel próbował porozmawiać z najemcami o stanie, w jakim zostawili mieszkanie, dostawał nieprzyjemne SMS-y. Na domiar złego ktoś później pochlapał elewację domu farbą olejną.

Reklama
Reklama

- Nie złapałem nikogo za rękę, ale swoimi podejrzeniami podzieliłem się z policją - zdradza.

Do tego, by opowiedzieć swoją smutną historią sprowokowała mieszkańca Świecia informacja o mieszkaniach na wynajem, w które zamierza inwestować gmina.

- Wiem, że nie powinno się wszystkich mierzyć jedną miarką, ale boleśnie przekonałem się, że ludzie nie szanują tego, co do nich nie należy - stwierdza z goryczą. - Przecież te 500 zł kaucji nie starczy nawet na pomalowanie jednego pokoju. A co z resztą? Skąd mam wziąć pieniądze na remont? - zastanawia się rozgoryczony.

Reklama
Reklama

Nowe informacje na temat sporu właściciela domu z najemcami: Lokator: Chcieliśmy posprzątać. Nie wpuszczono nas. Właściciel: Bzdura

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

W takim stanie lokatorzy zostawili mieszkanie. Potem ktoś ochlapał ściany domu farbą / Fot. Andrzej Bartniak

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (43)

  1. Rafi

    16 stycznia 2024 18:53

    Znam temat i madkom 500 + nie wynajmuję już mieszkania…pozatym to bardzo roszczeniowa grupa ludzi…daj bo mi się należy…

    • Leszek

      16 stycznia 2024 19:31

      Elektorat tępy leming z wiedzą ile brudu za paznokciem

    • Anonim

      16 stycznia 2024 19:51

      Nie wszyscy są tacy jak pan myśli nie można wszystkich kłaść do jednego worka teraz bardzo dużo ludzi wynajmują mieszkania i som zadbane i pachnące

      • Gość

        16 stycznia 2024 20:05

        Tak, „som”

    • Xyz

      16 stycznia 2024 19:52

      Niestety tacy najemcy to zmora wynajmujących. Sami z mężem coś o tym wiemy. Tacy lokatorzy są roszczeniowi, bo wszystko im się należy. I nie mam tu na myśli np. Samotnych matek, lecz o zgrozo, rodziny wielodzietne (wiadomo, ze nie wszystkie), gdzie tylko ojciec pracuje a madka siedzi w domu i ciagle na coś narzeka, rzekomo się dziećmi zajmuje. Lecz tak naprawdę dzieci same siebie ogarniają. Takie typowe pińcety. Nie wiem dlaczego tacy najemcy nie potrafią uszanować czyjejś własności. Skoro mieszkają to i dbać powinni. I nie mam tu na myśli wielkich remontów robionych przez lokatorów…wystarczy czysto i schludnie.

      • Xxx

        17 stycznia 2024 23:17

        Madka fakt MATKA

    • 500

      16 stycznia 2024 19:59

      No i „poza tym”… nic więcej z wyjątkiem „madok 500+”… się popłakałem.

      • Xyz

        16 stycznia 2024 20:13

        Jakbyś sam wynajmował komuś mieszkanie i doświadczył takiej wątpliwej przyjemności w postaci zastania zdewastowanego lokalu to myślę, że zmieniłbyś zdanie.

        • Ana

          17 stycznia 2024 03:57

          Dokładnie my również wynajmowaliśmy 10miesięcy ,kiedy przyjechałam zobaczyć do domu zastałam brud i smród ,niezapłacone czynsze długi i lokatorzy ,którzy po cichu się wyprowadzali.Sprawa w sądzie trwa już 1,5roku i cisza

        • Nieznajomy

          18 stycznia 2024 09:53

          To mieszkanie „Iwetty”?

      • Xxxxxxxxx

        16 stycznia 2024 23:28

        Ile brałeś najmu najpierw powiedz prawdę.Dosyc na tych wszystkich najemcach zarobiłeś.

        • Anonim

          17 stycznia 2024 19:49

          Dzieki najemcom mosz gdzie mieszkać

        • John

          18 stycznia 2024 12:42

          Dokładnie

        • Kloss

          18 stycznia 2024 16:54

          Co cię to obchodzi,tyle ile się należało

  2. Ss

    16 stycznia 2024 19:02

    Elektorat 500+

    • Wika

      16 stycznia 2024 19:28

      Sama wychowuje dziecko. Tak pobieram 500plus.
      Pracuje na umowę o pracę.
      Wynajmuje mieszkanie, płaciłam kaucję, i jestem w stanie opłacać takie mieszkanie. Poprzedni którzy byli na tym mieszkaniu, zdewastowali je jeszcze bardziej. Wprowadzając się najpierw musialam wszystko Sama posprzątać, pozniej wyremontować. Oczywiście wszystko było odliczone od czynszu. Cały miesiąc musialam remontować. Poprzedni nawet muszle klozetową popsuli.
      Nie, można mierzyć wszystkich jedna miara Panie Rafi.
      Tzn ze jak jestem sama z dzieckiem i pobieram zasiłek 500 plus to odrazu ze zdewastuje mieszkanie ?
      Nie…
      Sama sobie wyremontowałam mieszkanie które wyjamuje, i jest czyste,pachnące.

  3. Cięty jęzor

    16 stycznia 2024 19:45

    Do roboty pójdziesz i zarobisz sobie na ten remont,pewnie i tak już sporo wydoiłeś od ludzi i karma cię dopadła

    • Anty cięty...

      16 stycznia 2024 20:20

      Pewnie ty jesteś takim właśnie przykładem, który jest roszczeniowy i nie dba o nie swoją własność. Wątpię czy o swoją choć dbasz, pewnie nie bo dostaniesz nowe bo ci się należy. Do roboty pińcsetpluszaku patusie!

  4. Jon

    16 stycznia 2024 19:48

    Ile dostałeś łapówki żeby to opublikować? Znasz temat ? Byłeś tam ? Zastanów się trochę co robisz . Bo na to są paragrafy

    • Danka

      16 stycznia 2024 19:58

      Skoro robił zdjęcia to chyba był? Co najemca się odezwał? na posądzanie kogoś o branie łapówki to są paragrafy. Niezłe z ciebie ziółko. taki syf zostawić

  5. Kamila

    16 stycznia 2024 19:52

    Ciekawe, czy jak by się tobie to przydarzyło czy też tak byś pisał…

  6. czuka-czu

    16 stycznia 2024 19:57

    Żaden właściciel lokalu nie może oczekiwać że ktoś przed wyprowadzką zrobi mu remont kapitalny za grubą kasę to śmieszne jest

    • Xyz

      16 stycznia 2024 20:30

      Wydaje mi się, że tu nie chodzi o fakt wyremontowania mieszkania przed jego zdaniem lecz o zdewastowanie. Lokal powinno się zostawić w stanie minimum takim w jakim go zastano. Najważniejsze jednak, żeby było czysto i schludnie.

      • Ccc

        16 stycznia 2024 21:34

        Zakleił wentylację i okna bo w tym mieście zimą tylko syf wlatuje do mieszkania. Wystarczy,że sąsiedzi rozpalą śmieciami. Prawda, mieszkańcy z ulicy Łukasiewicza? Spodziewajcie się kontroli pieców, już wkrótce.

        • ABC

          17 stycznia 2024 08:17

          Miałem też nieprzyjemna sytuację z wynajęciem,więc rozumiem tego Pana…syf,długi…i jeszcze system sądu zawiódł,bo co z tego że wygrałem sprawę jak ciąży na wynajmującym ustalenie adresu tych darmozjadów,a najbardziej pozdrawiam nijaką Panią Iwette,to Imię należy unikać w powiecie jak ognia

    • Lolo

      17 stycznia 2024 16:56

      Mylisz się ZGM tak robią i nie mają z tym problemu tam nawet dziurka w ścianie nie może zostać, szkoda tylko że nie sprawdzają stanu strychów i podwórek zaśmieconych chętnie podzielę się wizytówką miasta

    • Właściciel

      17 stycznia 2024 16:59

      Ja robię tak: umowa na miesiąc, a po miesiącu przedłużenie o ile obu stronom to odpowiada. Trochę to upierdliwe, ale mam kontrolę nad tym. Odprowadzam podatek od najmu i rozliczam pit. Mówię o tym, bo najgorsze co może zrobić właściciel to wynająć bez umowy. Większość najemców zaznacza, że im nie jest potrzebna umowa. Im nie, ale właścicielom tak.Dobrze jest też zrobić zdjęcia pomieszczeń w obecności najemców, bo potem twierdzą, że np. tapicerka na fotelu od samego początku była podarta.

    • Xyzw

      19 stycznia 2024 20:53

      Lokal, który jest zajmowany musi być doprowadzony do stanu, który był w lokalu w pierwszym dniu wynajmowania. Wszelkie drobne naprawy, odświeżanie ścian i inne są po stronie najemcy. Takie jest prawo.To co widzę na zdjęciach to obrzydliwy syf. Współczuję właścicielowi. Sama wynajmuje mieszkanie i nie wyobrażam sobie mieszkać w takich warunkach lub doprowadzić mieszkanie do takiego stanu.

  7. Swieciak

    16 stycznia 2024 21:15

    MIAŁEM TAK SAMO JESZCZE DLUG

  8. ciri

    16 stycznia 2024 22:21

    ludzie jak dostają coś za darmo to o to nie dbają.. albo jeżeli po prostu pochodzą z patologii.. wtedy lokum jest nieważne, bo liczy się wóda i faja opłacone przez socjal. A nie oszukujmy się.. często już po twarzy widać, że ktoś woli wóde niż pracę

  9. Żaneta

    16 stycznia 2024 23:05

    Panu chyba się w głowie pomyliło też pobieram zasiłek na dzieci ale mój mąż pracuje i wynajmujemy mieszkanie odświeżamy je tak samo i dbamy o nie jak o swoje więc dlaczego pan każdego do jednego wora wrzuca . Niech pan spojrzy na siebie może pan też miał winę i prawda jest po środku .

  10. ..

    17 stycznia 2024 07:41

    A urząd skarbowy wie że wynajmujesz??? Hmmm??? Nagle na remont nie ma. Może zrzutkę zrób w internecie

    • Anonim

      17 stycznia 2024 08:27

      Rozumiem że według ciebie zostawienie takie syfu jest według ciebie normalne?

  11. 123q

    17 stycznia 2024 08:02

    Trzeba zgłosić na policję i uruchomić akcje odszkodowania.

    • Wanda

      17 stycznia 2024 08:22

      Ludzie jesteście okropni….
      Pan Zbyszek wynajął, pomógł ludziom, a wy na niego pomyje. Ale to robi taką samą patologią jak ci co się wyprowadzili. Okropne brudasy i niewdzięcznicy. Panie Zbyszku głowa do góry , da pan radę ?

  12. ABC+

    17 stycznia 2024 08:32

    Takich …nie będę się wyrażał powinno się piętnować na każdym kroku. Ogłaszać gdzie się da by inni nie popełniali błędu wynajmując im mieszkania. No ale wiadomo, RODO co chroni…szkoda że prawo nie chroni właścicieli.

    • Anonim

      17 stycznia 2024 09:44

      RODO , a wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą. I mi mówię o pierdołach, Ale o poważnych informacjach. Np lekarz, kartoteka, pesel , nr telefonu itp…Wanda

  13. Moni

    17 stycznia 2024 18:09

    Miałam taką samą sytuację jak Pan opisuje. Co więcej w mieszkaniu działy się różne sytuacje przemocy domowej , handlu niedozwolonymi rzeczami itp. O zaistniałej sytuacji dowiadywałam się po wyprowadzce osób wynajmujących. Od tego czasu, powiedziałam sobie dość!
    Mało kto szanuje mieszkanie i przedmioty w nim, których nie kupuje za własne pieniądze. Dobra rada na przyszłość , wynająć mieszkanie osobą starszym, najlepiej na emeryturze i problemów nie ma.

    • Biznesłomen budowniczy karakan w czapeczce z pod Tlenia żonaty

      17 stycznia 2024 18:26

      Ja wim coś ło tym ,jestem yyyy mam firma budowlana buduja wychodki i tynkujim obory chciałem wynajuńć mieszkanie ale teraz kupili my ruinę do remontu i jo wyremontowalim z bratem

  14. malzenstwo

    17 stycznia 2024 22:08

    tym nieroba powinno panstwo polskie zabrac wszystkie przywileje my mamy po 60 lat wychowalismy dziecko nigdy od panstwa polskiego nie dostalismy nawet 1 zl wynajmowalismy mieszkanie i nigdy wiecej na to bysmy sie nie zdecydowali rowniez byly zdewastowane sprawy byly w sadzie nie mozna bylo sie nierobow pozbyc bylismy zmuszeni splacac dlugi za czynsz i oplaty za mieszkanie zyli na nasz koszt plus kapitalny remont mieszkania nie wynajmujcie ludzie mieszkan to jest przestroga dla wynajmujacych

  15. Welcome in PL

    17 stycznia 2024 22:43

    Spokojnie, niedługo darmowe mieszkania otrzymają „śniadzi inżynierowie”. Przecież (co lewica zapowiada) nie będą mieszkać w zatłoczonych ośrodkach…;)

  16. Olsra

    18 stycznia 2024 00:05

    Też miałem taki przypadek z wynajmującymi dom.Zdewastowali ,zagrzybili,zniszczyli pic i okradli z czego się tylko dało a później pod moją nieobecność w kraju wyprowadzili się cichaczem pozostawiając zawszony dom . Ci co wynajmowali nie płacili kaucji i za cały dom piętrowy 800 złotych czynszu. Człowiek się ulituje a patologia nie szanuje.

  17. robert5

    20 stycznia 2024 19:06

    Dlatego ja nie wynajmuje. Mieszkanie stoi puste. Wolę je utrzymywać niż wynająć i potem oglądać zdewastowane.
    Niech sobie idą pod most jak nie potrafią uszanować.