Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Wójt gminy Jeżewo: W tym roku priorytetami będą drogi i kanalizacja

Nawet pobieżna analiza planu tegorocznych inwestycji nie pozostawia wątpliwości co do tego, jakie obszary gmina Jeżewo uznała za najważniejsze dla mieszkańców.

Udostępnij
W tym roku gmina Jeżewo mocno stawia m.in. na poprawę stanu dróg / Fot. Andrzej Bartniak

Z pewnością ubiegły rok znacząco zaspokoił potrzeby w takich obszarach jak sport, oświata i kultura. Oddano do użytku dwa nowoczesne obiekty sportowe w Jeżewie i Laskowicach.

Powodów do zadowolenia dostarczyły także nowe przedszkole w Laskowicach oraz siedziba biblioteki pełniącej jednocześnie rolę domu kultury. 

Dlatego 2024 r. upłynie pod znakiem zupełnie innych inwestycji, równie istotnych z punktu widzenia mieszkańców. Na pierwszy pan wysuwają się drogi. To temat, który zdaje się nigdy nie tracić na aktualności.

Reklama
Reklama

- Na budowę dróg gminnych zamierzamy w tym roku przeznaczyć aż 2,5 mln zł - podkreśla Maciej Rakowicz, wójt gminy Jeżewo.       

Drogi gminne nie zamykają listy. Plany obejmują, długo oczekiwaną, przebudowę drogi wojewódzkiej nr 272 od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 239, drogą powiatową nr 1046C do ul. Szkolnej w Laskowicach. Koszt to 1 mln zł.

Nie ustają też prace związane z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 272 na odcinku od przejazdu kolejowego w Laskowicach do granicy gminy Jeżewo. Chodzi o drogę dla rowerów, która ma połączyć gminy Jeżewo i Świecie. Na dokumentację projektową przeznaczono 77 tys. zł.

Reklama
Reklama

Obecny rok to także dwa etapy budowy ul. Na Wężowcu w Jeżewie. W sumie będzie to kosztować prawie 1,4 mln zł.

Jednym z ważniejszych punktów w planie wydatków na 2024 r. jest rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w Laskowicach, na którą zarezerwowano 1,8 mln zł. W tej samej miejscowości zostanie rozbudowa sieć wodociągowa za 864 tys. zł.

Warto też wspomnieć o modernizacji gminnej oczyszczalni ścieków w Jeżewie (116 tys. zł).

Reklama
Reklama

W tym roku należy się też spodziewać zakończenia przebudowy budynku po przedszkolu na posterunek policji w Laskowicach. Zapisano na ten cel w budżecie 1 mln zł.

Z pozostałych inwestycji warto wspomnieć o przebudowie i modernizacji stacji uzdatniania wody w Jeżewie (67 tys. zł) oraz o rozpoczęciu procesu rewitalizacji parku przy dawnym pałacu w Laskowicach (26 tys. zł).

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
41 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

W Polsce nigdy nie będzie dobrze jak co 20 km stoi gmach z urzędnikami i wójt z pensją 20 koła co miesiąc. Trzeba na takich dużo pracować a i tak człowiek nic nie załatwi w takiej gminie bo wiecznie kogoś nie ma. Gmina Jeżewo to gmina bez szans na rozwój.

Obecny wójt jeśli chodzi o inwestycje, mocno postawił na Laskowice,prawie całkowicie zapominając o Jeżewie i pozostałych miejscowościach w gminie. Zapewne nie bez znaczenia jest fakt, że swój nowy dom zbudował w Laskowicach. Można mieć tylko nadzieję, że po wiosennych wyborach sytuacja zmieni się diametralnie.

To jest wielka prawda.że wójt na emeryturce będzie tam mieszkał no to musi byc pięknie. Jak die zmini władza to nastepny bedzie dbal o swoj teren. A czy wreszcie powstanie z prawdziwego zdarzenia droga łaczaca Jezewo Grupa przez Dubielno.Ludzie tam tez moeszkaja i im też cos siie nalezy od państwa i gminy. Ci ludzie musza sie meczyc jezdzac krotsza droga. Na dalsze objazdy musza tracic wiecej paliwa a to kosztuje nie male pieniązki. Wladze troche litosci i szacunku dla ludzi z biednych wsi. Jak nie wojt zadba to chyba sie zwrócic trzebado Pana Boga.Wojcie troche litosci i niech Ci sumienie ruszy tych biedakow. Drogi tak rozjezdzone aż strach pomyslec.

Reklama

A co z drogą do Piła Grupa. Jakie to by były skruty do Grudziądza.

Co z drogą Belno Ernestowo Czaple do S5.

Kiedy zaczną budować Wiadukt w Laskowicach!!!!!!!

Reklama

Co z droga Belno-Plewno która miała być remontowana w ubiegłym roku? Gmina Jeżewo to nie tylko Laskowice i Jeżewo…

Ten wójt to porażka zkoligowacony ze swoimi wybrańcami mający resztę ludzi kompletnie w dupie , co z droga Piła-Młyn do Grupy ? tam też mieszkają ludzie . Dlaczego drogi w ogóle nie są odsnieżane w gminie ? , najdroższy wywóz śmieci w powiecie , można wymieniać bez końca , czas odejść bo jesteś po prostu kłamcą . Wybudował sobie dom w Laskowicach i tam robi wiele zapominając o reszcie gminy . Co z dokończeniem ścieżki nad jeziorem Jeżewko ? O obsadzaniu posad swoimi znajomymi i rodziną nie wspomnę , przykład zgadnijcie kto pracuje w wodociągach jako sekretarka , zbieżność nazwisk ? nie sądze .

Po niektórych komentarzach widać że nie wiedzą gdzie mieszkają. Ludzie co ma wójt gminy Jeżewo do budowy drogi wojewódzkiej do Grupy, która leży w gminie Dragacz i nie należy do gminy tylko do województwa. Co ma wójt Jeżewa do drogi Czaple Ernestowo które leży w gminie Świecie? Zero pojęcia

Reklama

Zróbcie screeny, bo za chwilę jak przeczyta co o nim piszą komentarze zaczną cudownie znikać, albo zacznie na nie sam odpisywać w samoobronie pod róźnymi nickami 😉

A może by tak pomyśleć też o Kraplewicach i Nowych Krąplewicach tam też żyją ludzie i codziennie do pracy dojeżdżają, a żeby coś mieli w swojej wiosce to muszą tylko z pieniędzy sołeckich zrobić bo inaczej nic Gmina nie zrobi sama od siebie . Smutne to ale prawdziwe …tylko Laskowice i Jeżewo ….

Droga wojewódzka nr 272 owszem, ale drogi wojewódzkiej nr 239 już nie ma od wielu lat w naszym powiecie. Proszę uaktualnić stan faktyczny wiedzy. Mapa dróg wojewódzkich widnieje na stronie WZD

Reklama

Funkcja wójta jest na pewno odpowiedzialna,wydaje mi się ,że dużo robi dla gminy.
Jestem mieszkanką Jeżewa i tylko jedna rzecz dziwi ,to bałagan w centrum wsi.
Jest tyle osób co pobierają zasiłki (symulanci i alkoholicy) ,pracownicy interwencyjni a chodniki ,czy małe skwery zieleni to obraz nędzy i rozpaczy. Wczoraj spadło trochę śniegu to przy opiece społecznej można było nogi połamać.

Poprzedni wójt przez tyle lat nie zrobił nawet 50 procent tego co pan Rakowicz w ciągu jednej kadencji. Takie są fakty.

Tu trzeba ciąć wydatki w czasach kryzysu , a nie zatrudniać kolejnych urzędników, którzy pracy mają na zaledwie 2 h dziennie, a główny nierób ma pracy najwyżej na 1h

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Gratka dla fanów samochodów marki Mercedes i nie tylko. W najbliższą niedzielę warto wybrać się na piknik motoryzacyjny na parkingu przy strzelnicy Forteca Świecie.

Wiadomości

Strażacy z Osia świętowali wczoraj jubileusz powstania swojej jednostki. Okrągła rocznica ma ścisły związek z wielkim pożarem, który wybuchł przy ul. Młyńskiej w 1903...

Wiadomości

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W minioną środę po południu doszło do wypadku na drodze między Osiem a Tleniem.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo