Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zagraj z WOŚP! W Świeciu ruszyła rejestracja wolontariuszy

Świecki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął przygotowania do kolejnego, 32. finału. Na "pierwszy ogień" poszła rekrutacja wolontariuszy.

Udostępnij
Wolontariusze podczas Finału WOŚP w 2023 r. / Fot. Andrzej Bartniak

Kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 28 stycznia.

Tegoroczne hasło – "Tu wszystko gra ok" – będzie przyświecać zbiórce pieniędzy na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc na oddziałach dziecięcych i dorosłych.

W Świeciu główna, orkiestrowa impreza ma być zorganizowana w Hali Widowiskowo-Sportowej.

Reklama
Reklama

O tych planach na pewno jeszcze napiszemy, bo teraz sztab skupia się przede wszystkim na rejestracji wolontariuszy.

- Czekamy na chętnych niezależnie od wieku. Spędźmy wspólnie ten mroźny, styczniowy dzień - zachęca Paula Kuklińska, "dyrygentka" sztabu WOŚP w Świeciu.

Jak zostać wolontariuszem? W tym roku cały proces rekrutacji jest prowadzony internetowo na stronie WOŚP. Świecki sztab ma numer #4158.

Reklama
Reklama

- W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu poprzez fanpage na Facebooku – dodaje Paula Kuklińska.

Znajdziecie go pod adresem facebookowym świeckiego sztabu.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (32)

  1. Krzysztof

    27 listopada 2023 09:29

    Lepiej wpłacić na lokalne stowarzyszenie niż opłacać rodzinę Owsiakow

    • Daria

      27 listopada 2023 10:15

      Zgadzam się.
      Ile afer było z rodziną na etacie.
      Stowarzyszenia działają na zasadzie wolontariatu.
      Oni nie!

      • Anonim

        27 listopada 2023 10:25

        Prowadzenie WOŚp to ich praca tam zatrudnionych jest wiele osób bo nikt nie ogarnie tego na zasadzie przyjdę i trochę porobię. To za duże przedsięwzięcie. Stowarzyszenia lokalne prowadzą ludzie, którzy pracują gdzie indziej a to robią po godzinach. Chciałabyś pracować na etacie z darmo? Widzisz tylko to że Owsiak dostaje pieniadze za pracę w WOŚp, która trwa cały rok a nie to ile sprzetu do szpitali kupili? Nie chcesz nie dawaj. Daj na kościół. tam przecież księża wszystko robią za darmo.

        • akuku

          27 listopada 2023 17:32

          dziwić może to, że pchasz się ze swoim zbieraniem pod kościół,….wtedy jest ci po drodze

  2. Kazimierz

    27 listopada 2023 10:54

    Ja tam zawsze wpłacam pieniądze tylko na Caritas. To prawdziwie uczciwa organizacja. Przynajmniej wiem na co idą moje pieniądze.

    • Daria

      27 listopada 2023 11:00

      No i dobrze. A ja WOŚP. Też wiem na co pieniadze idą bo moje dziecko było na przykła leczone na sprzęcie WOŚp oznaczonym znakiem fundacji. Sam lekarz mi mówił, ze gdyby go nie dostali od WoŚp musiałabym jechać z dzieckiem do innego szpitala.

      • Szczerze

        27 listopada 2023 11:39

        Duża część tych pieniędzy jest przejadania przez działaczy partyjnych WOŚP

      • Gandalf szary

        27 listopada 2023 13:13

        Lekarz przyjął cię prywatnie a później skierował na sprzęt WOŚP ??? A ktoś ci powiedział że resztę usług finansuje NFZ z podatków, NFZ opłaca wszystko inkubator od WOŚP to nie cała kasa w szpitalu tylko jej mała cząstka

  3. Kamila

    27 listopada 2023 10:55

    Po co powtarzacie Daria i Krzysztof kłamstwa z TVP? Poczytajcie sobie gdzie pracuje Owsiak i za co dostaje wynagrodzenie. gdyby wam się nie chciało to powiem, że ze składek od ludzi nie bierze nic. Pracuje w spółce podległej WOŚP, która zajmuje się obsługą i pozyskiwaniem sponsorów orkiestry, działalnością wydawniczą, szkoleniami itd. Wszystkie sprawozdania są jawne i składane do ministerstwa, więc przestańcie opowiadać brednie. Ma to robić za darmo i żyć z opieki społecznej? Tak wy byście na pewno tak zrobili. dzięki WOŚP przekazano miliardy na szpitale, a was tylko pierdoły interesują.

  4. Jurek zaangażowany w politykę

    27 listopada 2023 11:36

    Gdybym Owsiak nie był aktywistą lewicowym to pieniędzy byłoby trzy razy tyle.

  5. Gandalf szary

    27 listopada 2023 11:40

    Zbierajcie dzieci na samochód dla Owsiaka musi jeździć Lexusem za 400 tysięcy.Nigdy więcej a zbierałem z nimi od pierwszej orkiestry

  6. cccccc

    27 listopada 2023 11:54

    ZŁOTY MELON i wszystko w temacie sprawdźcie

  7. Ewa

    27 listopada 2023 12:14

    Bardzo dużo ludzi nie daje na WOŚP, przez zaangażowanie w politykę i przechwałki

  8. Jerzy

    27 listopada 2023 15:45

    I prawidłowo że nie dają ,ja i wszyscy z mojej rodziny nie damy już w tym roku na tovarzysz@ z melonikiem

  9. andrij

    27 listopada 2023 16:54

    Owsiak ma prawo zarabiać z żoną po 20k mięscznie z własnej fundacji. Ludzie chyba o tym wiedzą i są świadomi, że ich 5zł to założmy połowa kasy na pomoc, a reszta na koszty i wypłaty dla organizatorów.

  10. Danka Kardaszianka

    27 listopada 2023 16:56

    Osoby co sa antyWOŚP na kota Jarka wpłaćcie i będzie wporzo. Jak będziecie leżeć pod respiratorem WOŚP podpiszcie, że mają Was odłączyć.

    • Używający wulgaryzmow Jurek.

      27 listopada 2023 17:04

      Nie trzeba wpłacać na konto Jarka można na jedno z wielu stowarzyszeń działających w formie wolontariatu i dużo pieniędzy będzie można przekazać potrzebującym, a nie karierowiczom.

  11. killa

    27 listopada 2023 17:23

    Trolle pisoskie w formie na tym portalu. Jak zawsze… 1 zł za wpis piechotą nie chodzi. Pozdro pisoskie trolle.

  12. Edmund

    27 listopada 2023 19:33

    WOŚP przez 29 lat zebrał 1,5 mld złotych
    Dla porównania pisowski rząd roztrwonił już ponad 3,7 mld złotych na kary za Turów i Izbę Dyscyplinarną
    A ten belzebub z Torunia otrzymał 380 mln.

    • 8 gwiazdek

      27 listopada 2023 19:57

      Przypomnę, że od kilku lat co roku idzie 2,7 mld złotych na szczujnię pisowską, kiedyś zwaną telewizją polską.

    • Waldek

      27 listopada 2023 20:11

      Podaj ile z tego dla Owsiaka i rodziny?

      • Zygmunt

        27 listopada 2023 21:14

        Z tych ponad 2 miliardów dla TVP? Nic. za to musi starczyć na to żeby Holecka i inni zarabiali po 50 tysięcy miesięcznie. Owsiak kieruje spółką WOŚP, zarabia w niej 10 tysięcy złotych miesięcznie. Spółka przyniosła WOŚP 6,5 miliona zł w ciagu roku. Ktoś wczesnie napisał czym zajmuje się spółka. Dokumenty i sprawozdania są jawne w przeciwienstwie do zarobków w TVP – publicznej kiedyś telewizji. Cos jeszcze Waldek chcesz wiedzieć?

  13. Waldek

    27 listopada 2023 21:20

    10 tyś oficjalnie.

    • Anka

      27 listopada 2023 21:33

      Aha a według twoich tajnych informacji ile zarabia? Podasz źródła tych tajnych informacji czy tak sobie chlapnąłeś? Bo wiesz to są sprawozdania składane do ministerstwa, zatajanie jest karalne a jakoś nie słyszałam zeby Owsiakowi postawili jakieś zarzuty prokuratorskie. Może ty wiesz czego ministerstwa, policja i CBA nie wiedzą?

  14. Ania

    27 listopada 2023 21:44

    Myślę, że stowarzyszenia to uczciwy pomysł bo całe zebrane kwoty trafiają do potrzebujących bez pośredników

  15. cccccc

    27 listopada 2023 22:07

    Do wiadomości nie rozlicza się z kont bankowych na których jest zdeponowana kasa ze zbiórki powiedzmy przez 6 miesięcy same odsetki to są miliony

    • Anonim

      27 listopada 2023 22:48

      ccc do twojej wiadomości – jak moze się nie rozliczać skoro to jest na legalnych kontach, bank pobiera podatek od odsetek kapitałowych. Gdzieś coś przeczytałeś ale nic nie zrozumiałeś. Gdyby mieli konta na Cyprze to tak ale jak można się nie rozliczac z odsetek w polskich bankach? Przecież od nich w momencie wypłaty banki automatycznie pobierają podatek. Skarbówka wie ile mają na koncie, ile i na co poszło, składane są roczne sprawozdania. O czym ty piszesz? gdyby Owsiak robił takie wały to biorąc pod uwagę że Pis go nie cierpi już by siedział. Więc przestań opowiadać bzdety.

  16. eN Wu Oł

    27 listopada 2023 23:27

    Popierał i żądał szprycowania na koncercie. Nigdy nie poprę zamordysty!

  17. Rvdylokajberlina

    28 listopada 2023 00:08

    Anonimie z ruskiej budy a doktryna goimanna platwusowego jest ci znana czy nie,? Owsik by siedział? Gdzie chyba na krześle toż to ta sama komusza klika.

    • Anonim

      28 listopada 2023 06:22

      PiS to komuchy? Nie wiedziałem…

  18. Wolontariusz WOŚP

    28 listopada 2023 06:31

    Marzy mi się, żeby osoby potępiające WOŚP, kiedy będą w stanie tragicznym, zrezygnowały z korzystania z pomocy medycznych ufundowanych przez organizację. Skoro nie zamierzacie przyłożyć ręki do pomocy innym to dlaczego ktoś miałby pomóc Wam? Niech wasza rodzina odmówi użycia dla Was respiratora, który zakupiło WOŚP. Bądźcie konsekwentni w swoich przekonaniach. Całuski <3

  19. Ela

    28 listopada 2023 07:14

    Mam szacunek dla ludzi którzy dają pieniądze,ale nie mam dla tych którzy się na tym dorabiają.