Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Brunon, Jan, Andrzej
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  19°C / 12°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  21°C / 10°C
 • całkowite zachmurzenie
  Pojutrze:
  22°C / 11°C

Producent opakowań zainwestuje pod Świeciem 100 milionów złotych

Andrzej Bartniak
17 czerwca, 19:15
Prawdopodobnie we wrześniu ruszy budowa nowej hali produkcyjnej firmy Bart o powierzchni 10 tys. m kw. Nakłady na inwestycje w tym roku mogą osiągnąć poziom 40 mln zł. Docelowo w ciągu pięciu lat producent tektury falistej i opakowań z Sulnowa chce przeznaczyć na rozbudowę firmy nawet 100 mln zł.
W ciągu najbliższych kilku lat cała produkcja ma być przeniesiona do nowego zakładu
Fot. Andrzej Bartniak

Partner strategiczny działu Biznes

Takie plany inwestycyjne muszą robić wrażenie. Nie pozostawiają też złudzeń co do tego, że firma Bart z Sulnowa (gmina Świecie) chce być jednym z czołowych zakładów produkcji opakowań z tektury falistej w Polsce.

- Jedna z życiowych prawd głosi, że ten, kto się nie rozwija, cofa się. A tego nie chcemy. Zarówno za względu na nas samych, jak i na pracowników, za których czujemy się odpowiedzialni - mówi Bogusław Mierzwiak, współwłaściciel firmy.

Hale o powierzchni 3 hektarów

Wszystkie plany związane z rozbudową dotyczą zakładu nr 2, który powstał tuż za miedzą terenów inwestycyjnych Vistula Park II.

- Prace projektowe i konieczne uzgodnienia powoli zmierzają do końca - wyjaśnia Zbigniew Dziepak, drugi ze współwłaścicieli Bartu. - Jeżeli nic nie pokrzyżuje naszych planów, prace związane z budową nowej hali o powierzchni 10 tys. m kw. ruszą we wrześniu.
REKLAMA

Nowy obiekt połączy się z istniejącą już zabudową. Podobnie stanie się także w przypadku drugiej nowej hali o powierzchni aż 19 tys. m kw.

Bogusław Mierzwiak i Zbigniew Dziepak nie przewidzieli takiej ekspansji firmy tylko na etapie powstawania zakładu nr 1, który zrodził się na początku lat 90. na „gruzach” Państwowego Ośrodka Maszynowego w Sulnowie. Gdy budowano halę w zakładzie nr 2, wiele rozwiązań konstrukcyjnych przygotowano już z myślą o łatwiej rozbudowie o kolejne segmenty.

Większa produkcja, to wyższe zyski. Wyższe zyski, to wyższe płace. Rynek opakowań jest bardzo konkurencyjny. By się utrzymać, trzeba stale trzymać rękę na pulsie

Docelowo cała produkcja ma być przeniesiona do „dwójki” po drugiej stronie drogi.

- Gdy tak się stanie, nikt już nie będzie mógł zarzucić, że przeszkadzają mu jakiekolwiek odgłosy związane z produkcją. Chociaż w moim przekonaniu ich dokuczliwość już teraz jest znikoma - podkreśla Bogusław Mierzwiak.

Słowa te odnoszą się do skarg okolicznych mieszkańców, kierowanych także do redakcji Extra Świecie. Kontrole niczego jednak nie wykazały.

Sto milionów w ciągu pięciu lat

Ze względu na skalę planów rozwojowych inwestycja podzielona jest na etapy. Całość miałaby być zrealizowana za pięć lat i zamknąć się kwotą 100 mln zł. Sercem nowych obiektów będą nowe maszyny do produkcji kartonów. W tej chwili w Barcie powstaje dziennie około miliona różnego rodzaju opakowań. Jakie będą moce produkcyjne za pięć lat? Tego szefowie spółki na razie nie zdradzają.
REKLAMA

- Dążymy do stałego podnoszenia efektywności maszyn - podkreśla Zbigniew Dziepak. - To pozwala utrzymać rentowność na zadowalającym poziomie. Większa produkcja, to wyższe zyski. Wyższe zyski, to wyższe płace. Rynek opakowań jest bardzo konkurencyjny. By się utrzymać, trzeba stale trzymać rękę na pulsie i być na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi.

Czy powiększenie zakładu pociągnie za sobą wzrost zatrudnienia? Niekoniecznie. Jeśli nawet, to w niewielkim stopniu. Dziś Bart zatrudnia 280 osób. Gdyby doliczyć osoby współpracujące, liczba ta wzrośnie do 300. I pewnie jeszcze przez jakiś czas pozostanie na tym poziomie, co przy zwiększonej produkcji, ale jednocześnie dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, pozwoli uzyskać wyższą rentowność.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (14)

"Wyższe zyski, to wyższe płace".  Kasa dla właściciela i przyd***sów, a pracownik g*** zobaczy ;)

Odpowiedzi: 2

:))

Odpowiedzi: 0

Jeśli tam Pracujesz i się Tobie nie podoba, zawsze Możesz poszukać innego pracodawcy...

Odpowiedzi: 0

Następna firma która się napina że ma duze place a znów tyczy się to tylko górnego szczebla., wykly robol leci za najniższa jak u konkurencji z kominami.

Skzoda ze nie trafiam w eurojackpoint to bym w tym mieście firme postawił gdzie Kowalski na start by dostał 3netto bez pracy po nocach i weekendach. Tak aby jemu i rodzinie żyło się godnie bo za 2600 brutto można przez 2tyg chociaż do sklepu a potem jeść piasek 

Odpowiedzi: 3

Ty jesteś dzban, jak Ci połowę ściąga komornik to tyle masz

Odpowiedzi: 0

Hmm może taki co się ociąga z pracą zarabia 2600 brutto. Ale znam człowieka który nie pracuje na szczeblu tylko na produkcji potrafi zarobić od 4 tysieiecy w zwyż netto więc firma Bart potrafi również docenić zwykłego pracownika :) 

Odpowiedzi: 0

Hmm może taki co się ociąga z pracą zarabia 2600 brutto. Ale znam człowieka który nie pracuje na szczeblu tylko na produkcji potrafi zarobić od 4 tysieiecy w zwyż netto nie robiąc nadgodzin tylko pracując od poniedziałku do piątku 8h dziennie więc firma Bart potrafi również docenić zwykłego pracownika :) 

Odpowiedzi: 0

Co za ludzie?? Zamiat cieszyć się, że polska firma rośnie w siłę, to wy marudzicie. Trzeba wspierać takie inicjatywy. Goście nie przepuszczają kasy, tylko inwestują w coś, co tu zostanie na długie lata. Także po ich śmierci.; Zagraniczny kapitał dziś jest tu a jutro tam.     

Odpowiedzi: 0

Ta firma prawdopodobnie za kilka lat zostanie sprzedana jakiemuś większemu graczowi z branży. Podobnie jak było z polpakiem. Panowie właściciele to już omc emeryci.

Odpowiedzi: 1

Polpak był bankrutek to wyjścia nie było, a tu są kolejne pokolenia co są wstanie poprowadzić firmę 

Odpowiedzi: 0

Ogólnie nie jest źle nie ma co narzekać,podwyżki widzisz tylko na papierze przynajmniej od 10 lat taka sama sama kasa wpada ,dla przyszłych pracowników starać dostać się na przetwórstwo różnica w zarobkach między tektornics a przetwórstwem wynosi od 500 do tysiąca zł więc różnica jest,13tek nie ma dostajesz wczasy raz w roku na święta beznadziejna paczkę zero kasy czy talonów i oczywiście wypłata okrojona o wartość tej paczki,nie kręcą z umowami masz normalna tak jak się należy ogół ogółu nie jest źle 

Odpowiedzi: 0

Miałam przyjemność zwiedzić zakład. Była to bardzo cenna wizyta studyjna. Życzę sukcesów w realizacji inwestycji, rozwoju dla dobra środowiska, pracowników,.biznesu. 

Odpowiedzi: 0

Super jestem taki podniecony ta informacja przybędzie znów z 800 Ukraińców.

Odpowiedzi: 1

Zamień twe m2 na noclegownie, będziesz zarabiał :-))

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz