Connect with us

Czego szukasz?

Sport

Siatkarki o włos od historycznego sukcesu

Joker-Mekro Energoremont Świecie po dwóch zwycięstwach w Dąbrowie Górniczej potrzebuje już tylko jednej wygranej do awansu do wielkiego finału I ligi siatkówki kobiet, co byłoby najlepszym wynikiem w historii klubu.

Udostępnij
joker_-_kopia

Nasze siatkarki nie przestają zadziwiać. Mimo, że do rundy play-off przystąpiły dopiero z piątego miejsca, to bez problemów w rywalizacji do trzech zwycięstw, trzykrotnie pokonały Energetyka Poznań.

W półfinale Joker trafił na zwycięzcę rundy zasadniczej, świetny zespół MKS Dąbrowa Górnicza, który z pewnością był faworytem tej konfrontacji. Tymczasem ekipa ze Świecia sprawiła kolejną wielką sensację. Joker dwukrotnie wygrał na wyjeździe 3:1 i 3:0 i naszej drużynie brakuje już tylko jednej wygranej do historycznego awansu do finału I ligi siatkówki kobiet, a stamtąd już prosta droga do barażu o Ligę Siatkówki Kobiet (oficjalna nazwa najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce).

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Jokerki wygrały 3:1 (22:25, 25:23, 25:21, 25:16). Już w pierwszym secie nasz zespół pokazał, że nie przyjechał na pożarcie i był bliski zwycięstwa, prowadząc 18:16 i 22:21, by ostatecznie przegrać do 22.

W drugiej partii znów żaden z zespołów nie mógł zbudować większej przewagi. Emocjonującą końcówkę od stanu 22:22 wygrały jednak Jokerki. Trzeci set również padł łupem naszej drużyny, a w czwartym szybko udało się zbudować solidną przewagę i od stanu 17:10 kontrolować już przebieg meczu.

Drugi mecz wygrany do zera!

Jeszcze większą sensację zespół Marcina Wojtowicza sprawił kolejnego dnia, ogrywając najlepszą drużynę sezonu zasadniczego, tym razem bez straty seta 3:0 (15, 23, 14). Już pierwszy set pokazał, że tego dnia Joker znów będzie mocny.

Kapitalną formę udowodniła Oriana Miechowicz, która ma rewelacyjną końcówkę sezonu. W drugiej partii podrażnione gospodynie zaczęły od prowadzenia 6:0. Mimo to, Joker szybko opanował grę, by wyjść na prowadzenie 14:12. Końcówka od stanu 22:22 była już bardzo zacięta, ale szczęśliwa dla Jokera, który wygrał do 23.

W trzecim secie kibice miejscowych obejrzeli już jednostronny pojedynek z ogromną przewagą Jokerek, które tylko z minuty na minutę odskakiwały (14:5, 19:10, 22:10), by ostatecznie wygrać bardzo pewnie do 14.

Historyczna szansa

Tym samym Joker-Mekro Energoremont Świecie jest już bardzo bliski historycznego awansu do finału I ligi. Nasze siatkarki potrzebują już tylko jednego zwycięstwa. Najbliższy mecz odbędzie się w sobotę 23 marca o godzinie 20.00. Jeśli Jokerowi przydarzy się porażka, obie drużyny zmierzą się również w niedzielę o godzinie 17.00. Jeśli w tym meczu nasz zespół również dozna porażki, to decydujące spotkanie odbędzie się w kolejną środę w Dąbrowie Górniczej, ale po takiej serii nikt chyba nie spodziewa się takiego rozstrzygnięcia.

Najbliższy weekend w Hali Widowiskowo-Sportowej będzie zatem stał całkowicie pod znakiem kobiecej siatkówki, ponieważ oprócz półfinałów seniorek od piątku do niedzieli będzie również rozgrywany jeden z turniejów ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski Młodziczek.