Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Bernardyna, Marek, Wacław
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  16°C / 9°C
 • całkowite zachmurzenie
  Jutro:
  18°C / 12°C
 • całkowite zachmurzenie
  Pojutrze:
  20°C / 13°C

Start Pruszcz wygrał pierwszy raz w historii w czwartej lidze

sport
7 września, 20:06
Sześć kolejek kibice z Pruszcza musieli czekać, by ich ulubieńcy odnieśli pierwsze, historyczne zwycięstwo w czwartej lidze. W końcu udało im się zgarnąć trzy punkty, po wygranej 3:1 na wyjeździe z KS Brzoza. Niespodziewanie pierwszej porażki w sezonie doznała świecka Wda.
Start w poprzedniej kolejce u siebie nie miał szczęścia, ale w meczu wyjazdowym odniósł zwycięstwo
Fot. Andrzej Bartniak

Zarówno KS Brzoza, jak i Start Eco-Pol Pruszcz to beniaminkowie czwartej ligi. Klub z Brzozy pierwszą wygraną odniósł w piątej kolejce. W konfrontacji z drużyną z Pruszcza, to jednak ekipa z Powiatu Świeckiego okazała się lepsza. Co ciekawe, zespół KS Brzozy poprowadził w tym meczu Mariusz Raczkowski, który kilka lat spędził, jako grający trener w Pruszczu.

Start objął prowadzenie w 36 minucie po strzale z rzutu wolnego Oskara Sapy. Na drugą bramkę kibice czekali aż do 75 minuty. W niecodziennych okolicznościach golem bezpośrednio z rzutu rożnego popisał się grający trener Startu, Marcin Wanat.

W 85 minucie na 3:0 podwyższył najlepszy strzelec pruszczan w poprzednim sezonie Jakub Krukowski. Ten sam zawodnik kilkadziesiąt sekund później zaliczył również „samobója”, ale w niczym nie zmieniło to już faktu, że zielono-czarni mogli cieszyć się z pierwszego, historycznego zwycięstwa w czwartej lidze.

Znakomitą serię świeckiej Wdy przerwała natomiast Kujawianka, która w Izbicy Kujawskiej pokonała zespół ze Świecia 1:0. Wynik ten można uznać za sporą niespodziankę, zważywszy, że Wda przed tym spotkaniem zajmowała drugie, a jej rywal dopiero czternaste miejsce. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył w 46 minucie Oleg Tabaka.

sportatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (1)

Powołania do kadry się pewnie posypią...

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz