Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Aneta, Bogdan, Martyna
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  20°C / 11°C
 • rozproszone chmury
  Jutro:
  22°C / 9°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Pojutrze:
  24°C / 12°C

Egzaminy ósmoklasistów. Nie obyło się bez problemów

Andrzej Bartniak
15 kwietnia, 10:36

- Nie powiem, że odbyło się to bez jakichkolwiek kłopotów, ale na szczęście komisje egzaminacyjne udało się powołać we wszystkich szkołach - mówi z pewną ulgą Waldemar Fura, kierownik Ośrodka Oświaty i Wychowania w Świeciu. W podobnym tonie wypowiadają się odpowiedzialni za oświatę także w innych gminach.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Świeciu do egzaminu z języka polskiego przystąpiło ponad 50 uczniów
Fot. Andrzej Bartniak

Tak jak w przypadku egzaminów pisanych w ubiegłym tygodniu przez gimnazjalistów, tak teraz dwa pierwsze dni sprawdzianu wiedzy ósmoklasistów spędzają sen z powiek dyrektorom szkół. Najbardziej obawiają się środy, gdy uczniowie będą zdawali test ze znajomości języka obcego.

Trudność wiąże się z tym, że uczniowie podzielni są na mniejsze grupy i tym samym potrzeba będzie znacznie więcej członków komisji. Biorąc pod uwagę, że do strajku przyłączają się kolejne szkoły, nie jest o nich łatwo.
REKLAMA

Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

- Widząc rozterki dyrektorów szkół, ministerstwo pospiesznie wydało rozporządzenie, zgodnie z którym maksymalna liczba uczniów zdających egzamin z języka obcego została zwiększona z 20 do 25 - mówi Urszula Kempińska-Czerwińska, dyrektor Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych w Nowem. - Tym samym zmniejsza się liczba komisji. Mimo to, trzeba było mocno się postarać, żeby znaleźć obsadę na środę. Na razie ją mamy. Mam nadzieję, że za dwa nic się nie zmieni.

W Świeciu najwięcej wysiłku kosztowało pozyskanie chętnych do pracy w SP nr 8. Wiąże się to z dużą liczbą uczniów.    

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Otworzy się w nowym oknie

Komentarze (47)

Nauczyciele nie poddawajcie się propagandzie szerzonej za pośrednictwem reżimowej TV PiS. W jednej z niereżimowych telewizji usłyszałam, że Gowin poleca się do uczestniczeniu w rozmowach. Jego udział może pomóc w rokowaniach, bo sam kiedyś powiedział, że zyć za 10 ooo złotych można tylko na prowincji.

Odpowiedzi: 1

To akurat powiedziała Pani Nadsędzia Gersdorf w telewizji "całe kłamstwa całą dobę 24"

Odpowiedzi: 2

A Gowin co powiedział, że jak był ministrem to nie starczyło mu do pierwszegi. Co tego nie mówili w Kur.....wizji

Odpowiedzi: 0

Szkoda mi Ciebie,

Odpowiedzi: 0

nauczyciele  ten strajk juz macie przegrany, my rodzive juz do was szacunku nie mamy.Wychowawcy moich dzieci  na koniec roku juz symbolicznego kwiatka nie zobacza.Wiem, ze dla was to nic, ale to taka symbolika.Na przyszly rok mam zaplanowane inne "akcje" zeby uprzykrzyc zycie wychowawcom.

To bedie moj rodicieslki strajk.

Odpowiedzi: 2

Masz zamiar nauczyć się poprawnie pisać po polsku? No to gratuluję akcji.

Odpowiedzi: 1

jakie to malostkowe :D

Odpowiedzi: 1

Mamusia kariery w szkole nie zrobiła a teraz chce się mścić na nauczycielach. Pewnie podstawówka skończona w dwóch podejściach a teraz wielkie pretensje.

Odpowiedzi: 0

Czy jest pan Ukraińcem?

Odpowiedzi: 0

No zawód z powołania. Gratulacje. Zmieniłem zdanie o nauczycielach.

Odpowiedzi: 1

A kogo obchodzi twohe zdanie ?

Odpowiedzi: 0

Nauczyciele , szkoda dzieci i stres tych dzieci, to dali dzieciom nauczyciele . My o was tez nie zapomnimy. Rodzice !!

Odpowiedzi: 0

A może któryś z nauczycieli ZSS nr 1 powie ile od 10 lat mają nadgodzin bo każdy ma około 9 nadgodzin tygodniowo a o pensji już nie powiem ale pewnie średnia będzie 6000 zł czy ktos uważa, że to mało. A jak uważają, że to kłamstwo to proszę pokazać PIT.

Odpowiedzi: 2

Maja tyle maja.Jeden z nauczycieli wypowiedzial sie ze zarabiaja dobrze, ale solidaryzuja sie z innymi.Dziekuje za taka solidarnosc.

Odpowiedzi: 0

Nadgodziny to nadgodziny , praca w dodatkowym czasie. Z podstawą nie ma nic wspólnego. 

Odpowiedzi: 0

Nauczyciele pokazali dno.

Odpowiedzi: 1

debilu zamknij się

Odpowiedzi: 0

A najgorsi są ci, co niby nie strajkują a na chorobowe poszli - to dopiero szczyt beszczelności - w tym wszystkim dna dotknęła forma strajku i "niby strajku" - wszystko kosztem dzieci - po takim strajku wzrosną zdecydowanie oczekiwania rodziców - koniec z zadaniami i korepetycjami po lekcjach !!!

Odpowiedzi: 0

Mało, że przegrają to stracą resztę szacunku i dobrze po co dali się wciągnąć w te polityczne gierki a ich piosenki i wycia pod szkołami żałosne..

Odpowiedzi: 1

Wybrali najbardziej prymitywną formę strajku kosztem dzieci. Trzeba było jechać okupować sejm a tu zero kreatywności (poza prymitywnymi rymowankami) i czegoś od siebie ale oczekiwania ze ho ho. Uważałam jeszcze parę dni temu, że powinni więcej zarabiać ale zmieniłam swój pogląd w tej sprawie TOTALNE DNO ! Aż się prosi powiedzieć "skończ waść wstydu oszczędź"

Odpowiedzi: 0

Samo lewactwo pisowskie na tym forum.Brawo nauczyciele!

Odpowiedzi: 2

To co jednak strajk jest polityczny czy nie? bo juz sie pogubilem :D

Odpowiedzi: 0

To albo lewactwo albo pisowcy. Bozia dała urode a rozumu nie?

Odpowiedzi: 2

temu rodzicowi to pewnie ani rozumu ani urody, brrr

Odpowiedzi: 0

lewactwo=pisiory

Odpowiedzi: 0

Prawda, dodatków po czubek nosa, kasa duża i jeszcze mało. Tak to jest

Odpowiedzi: 1

To czemu nie pracujesz w szkole ? Nie zdalas matury ? 

Odpowiedzi: 0

Uważam zż lepszym rozwiązaniem byłoby przesunięcie egzaminów o dwa tygodnie . Komisje były "kompletowane" z grona łamistrajków a te osoby w przyszłości będą rozliczone przez środowisko nauczycielskie i uczniów. W koncu młodzież też się obudzi i znacznie odróżniać dobro od zła. 

NAUCZYCIELE ZNP NIE PODDAWAJCIE SIĘ WALCZCIE MACIE NASZE POPARCIE I JAK TRZEBA POMOŻEMY. 

Odpowiedzi: 6

Lepiej być łamistrajkiem dla dobra dzieci i wizerunku nauczyciela, niż chołotą ryczącą piosenki o krówkach i świnkach. To was rodzice zaczną rozliczać z realizacji programów i jakości nauki, bo jak na razie to większość placówek ma wyniki na garbie rodziców.

Odpowiedzi: 0

Lepiej być łamistrajkiem i pozwolić dzieciom zdać egzaminy, do których się tak długo przygotowywały, niż KODziarzem ryczącym przez megafon.

Odpowiedzi: 0

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz