Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ewelina, Jan, Paweł
 • całkowite zachmurzenie
  Dzisiaj:
  19°C / 15°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  21°C / 14°C
 • silne opady deszczu
  Pojutrze:
  14°C / 9°C

Mali mieszkańcy Nowego będą mieli przedszkole jak się patrzy

red
14 marca, 09:31

Aż 225 maluchów pomieści nowe przedszkole, które ma powstać przy alei 3 Maja.

Nowe przedszkole zostanie zbudowane w sąsiedztwie dotychczasowego
Fot. Google Maps / Street View

Do tej pory dzieci przybywały w dwóch starych budynkach, ciasnych i mało funkcjonalnych. Nowe przedszkole ma powstać przy alei 3 maja, tuż obok jednej z dotychczasowych placówek.

Projekt przewiduje obiekt parterowy w kształcie litery U z dwoma placami zabaw. Wewnątrz będzie funkcjonowało dziewięć oddziałów oraz sala do zajęć korekcyjnych. W budynku nie będzie żłobka, na co po cichu liczyło wielu nowian.
REKLAMA

Gmina szacuje, że budowa pochłonie około 8 mln zł. Planowana od dawna inwestycja nabrała rozmachu, kiedy okazało się, że Nowe dostanie na nią 2,3 mln zł unijnego dofinansowania. Czy te pieniądze wystarczą, okaże się 28 marca, kiedy zostaną otwarte oferty firm, które przystąpią do przetargu na budowę. Nowe przedszkole ma powstać do czerwca 2020 r.  
REKLAMA

Komentarze (1)

W pruszczu nowe przedszkole by się przydało. Coraz więcej ludzi sprowadza się do Pruszcza a obecne przedszkole jest za małe. Włodarze pomyślcie w końcu o budowie nowego przedszkola.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz