Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jadwiga, Leonard, Teresa
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  19°C / 15°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  16°C / 12°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Pojutrze:
  16°C / 10°C

Mężczyzna nie czekał na policję. Sam zatrzymał pijanego kierowcę

red
10 lipca, 12:09

Komendant powiatowy policji w Świeciu podziękował mieszkańcowi naszego powiatu za wzorową postawę obywatelską i pomoc w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy.

Fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne

Do zdarzenia doszło 10 czerwca przed godz. 7.00. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świeciu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o ujętym nietrzeźwym kierującym. Z relacji świadka wynikało, że na jednej z dróg w Dolnej Grupie zauważył podejrzanie poruszającego się fiata ducato, którego kierowca miał wyraźnie problemy z prowadzeniem.
REKLAMA

- Pan Wojciech pojechał więc za nim, a gdy zatrzymał się na parkingu przy jednej z posesji, uniemożliwił dalszą jazdę i o swoich podejrzeniach zaalarmował policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego busem 49-latka – mówi podkom. Joanna Tarkowska, rzecznik świeckiej policji.

Okazało się, że miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy do 15 lat.

- Pan Wojciech dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki temu uniknięto potencjalnej tragedii na drodze – podkreśla Joanna Tarkowska.
REKLAMA

Komendant powiatowy policji w Świeciu, insp. Robert Olszewski, pogratulował mieszkańcowi powiatu świeckiego czujności i postawy godnej naśladowania. W podziękowaniu komendant wręczył mu list gratulacyjny oraz drobny upominek.

Mężczyzna nie chciał, aby jego nazwisko i wizerunek podawano do publicznej wiadomości.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (1)

Brawo dla tego Pana.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz