Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Bogusław, Elżbieta, Krzysztof
 • całkowite zachmurzenie
  Dzisiaj:
  19°C / 10°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  19°C / 8°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  17°C / 12°C

W naszym regionie wykryto najwięcej kiepskiego paliwa. W porównaniu z resztą kraju wypadamy bardzo źle

Andrzej Pudrzyński
26 maja, 08:50

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował raport, zawierający wyniki kontroli jakości paliw w 2018 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wygląda sytuacja w powiecie świeckim?

Jakość paliw w naszym wojeództwie nie powala. W powiecie świeckim też nie jest dobrze
Fot. 123RF/zdjęcie ilustracyjne

Badanie, wykonane przez Inspekcję Handlową, prowadzone było dwutorowo: na wybranych losowo stacjach oraz na tych, na które były skargi klientów lub gdzie poprzednie kontrole wykazały nieprawidłowości.

W Kujawsko-Pomorskiem pobrano próbki oleju napędowego, benzyny i gazu LPG w sumie na 76 stacjach. Wyniki są kiepskie. Aż 7,69 proc. zbadanych paliw nie spełnia wymagań jakościowych. To najgorszy wynik w Polsce. Na drugim niechlubnym miejscu jest województwo mazowieckie - 4,72 proc. Dla porównania, w siedmiu województwach nie stwierdzono żadnych uchybień.
REKLAMA

Równie kiepsko wygląda jakość paliwa na stacjach Kujawsko-Pomorskiego, na które w ubiegłym roku składano skargi. W 18,52 proc. z nich zarzuty się potwierdziły. To znowu najgorszy rezultat w kraju.

Są już także pierwsze wyniki kontroli jakości paliw przeprowadzonych w 2019  r. Od początku roku do 31 marca 2019 r. Inspekcja Handlowa pobrała  i zbadała łącznie 425 próbek paliw ciekłych. Za kilka miesięcy poznamy raport z pierwszych trzech kwartałów 2019 r.
REKLAMA
Otworzy się w nowym oknie

Podobne opracowanie opublikowano rok temu za okres od stycznia do września (pisaliśmy o tym w listopadzie). Spośród siedmiu stacji z naszego województwa, które znalazły się wtedy na „czarnej liście” aż dwie były z powiatu świeckiego:

 • Olkop, Nowe, ul. Komierowskiego 28  - olej napędowy: niewłaściwa stabilność oksydacyjna
 • Luxtank, Plewno 7A (gmina Bukowiec) -  olej napędowy: niewłaściwa stabilność oksydacyjna i temperatura zapłonu

Właściciele stacji, na których sprzedawano kiepskie paliwo, muszą liczyć się z grzywną, wycofaniem z obrotu paliw, które nie spełniały norm, a nawet zawiadomieniem prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Otworzy się w nowym oknie

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz