Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Justyna, Julianna, Krzysztof

Diamentowa ósemka. Najbardziej dynamiczne firmy z naszego powiatu w prestiżowym rankingu

Andrzej Pudrzyński
19 marca, 08:20
Miesięcznik gospodarczy „Forbes” przygotował zestawienie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Jest wśród nich także 8 przedsiębiorstw z powiatu świeckiego.
W ciągu trzech lat wartość Bartu z Sulnowa urosła o blisko 20 proc.
Fot. Andrzej Bartniak

PARTNER DZIAŁU BIZNES

To już trzynasty ranking „Forbesa”. Miesięcznik przygotował go wspólnie z firmą analityczną Bisnode Polska. Firmy, które znalazły się na liście, otrzymały tytuł Diamentów Forbesa 2021.

W zestawieniu znalazły się przedsiębiorstwa, które w ciągu trzech kolejnych lat, do 2019 r. włącznie, najszybciej zwiększały swoją wartość (minimum o 15 proc.). Przy obliczaniu brano pod uwagę ich majątek i dochody. Firmy podzielono na trzy kategorie według wielkości przychodów ze sprzedaży w 2019 r.: małe - od 5 do 50 mln zł, średnie - od 50 do 250 mln i duże - ponad 250 mln zł.

Bisnode Polska zebrała dane firm, które złożyły w terminie raporty do Krajowego Rejestru Sądowego za okres 2015-2019.
REKLAMA

Wśród największych firm w kraju znalazły się dwie z powiatu świeckiego: Schumacher Packaging z Poledna (gmina Bukowiec) i Bart z Sulnowa (gmina Świecie). Obydwie produkują opakowania z tektury. Spółka z Poledna zwiększyła w tym okresie wartość o 31 proc. W 2019 r. miała 460 mln zł przychodu i 33,7 mln zł zysku. Wartość Bartu urosła o blisko 20 proc. Firma osiągnęła 298,3 mln zł przychodu i blisko 28,8 zł zysku.

Wśród firm o przychodach między 5 a 50 mln zł znalazły się Sawogaz Krakowiak z Wiąga koło Świecia (m.in. produkcja i naprawa zbiorników, silosów i hal). Sawogaz z przychodami na poziomie 30,5 mln zł i prawie 4,5 mln zł zysku zwiększył swoją wartość aż o 90 proc.
REKLAMA

Wśród lokalnych liderów jest też spółka H 500 ze Świecia (sprzedaż detaliczna, firma powiązana z Polomarketem) z 65-procentowym wzrostem wartości, 7,1 mln zł przychodu i 300 tys. zł zysku.

Prawie 35-procentowym wzrostem może pochwalić się Leader Tech z Wielkiego Konopatu koło Świecia (dystrybucja i serwis uszczelnień technicznych, remonty armatury przemysłowej, obróbka metali). Sprzedaż wyniosła blisko 21 mln, a zysk prawie 6 mln zł.

Spółka Abrava ze Świecia, zajmująca się budową i zarządzaniem obiektami handlowo-usługowymi oraz budową domów, odnotowała ponad 22-procentowy wzrost wartości (sprzedaż – 7,14 mln zł, zysk 290 tys. zł).
REKLAMA

Synak Meble ze Świecia, właściciel sklepów w Świeciu, Grudziądzu i Inowrocławiu, urósł o prawie 22 proc. W 2019 r. miał prawie 7,8 mln zł przychodu i 760 tys. zł zysku.

Listę najbardziej dynamicznych firm z powiatu świeckiego zamyka Intro-Packman z Jeżewa. Producent worków papierowych i dystrybutor tektury i papieru do produkcji opakowań odnotował blisko 16-procentowy wzrost. Rok 2019 zamknął sprzedażą o wartości ponad 33,8 mln zł i zyskiem w wysokości 3,74 mln zł.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA