Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Franciszek, Malwina, Władysław
REKLAMA

Budują drogę nad jeziorem Radodzierz. A to nie wszystko

Andrzej Pudrzyński
30 listopada 2020, 07:16
Budowa drogi na odcinku Osiny – Głodowo to jedna z kilka inwestycji realizowanych w ostatnim czasie przez gminę Nowe.
Budowa drogi o długości 2,6 km na trasie Osiny - Głodowo
Fot. Jan Plit

W ostatnim kwartale 2020 r. i w pierwszej połowie 2021 r. gmina wyda na inwestycje 20,7 mln zł.

Do najważniejszych zadań należy budowa przedszkola dla 220 dzieci, która ma się zakończyć w lutym 2021 r. oraz przebudowa i adaptacja poddasza w nowskim zamku na działalność mieszczącego się tam Centrum Kultury Zamek, która potrwa do połowy 2021 r.

Kolejne zadania to nowe drogi dojazdowe na pola w Bochlinie/Kozielcu oraz remonty ulic Bocznej i Myśliwskiej w Nowem. Gmina wzięła również na siebie część kosztów przebudowy drogi powiatowej Zdrojewo-Lipinki.
REKLAMA

Ponadto zmodernizowano nawierzchnię poliuretanową na placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2, a w zachodniej części miasta wymieniana jest sieć wodociągowa.  

- Jedna z ostatnich inwestycji realizowanych w tym roku, to położenie asfaltu na odcinku 2,6 km między Osinami i Głodowem – wyjaśnia Zbigniew Lorkowski, zastępca burmistrza Nowego.

To kolejny z trzech etapów budowy drogi wiodącej w pobliżu jezior Radodzierz i Łąkosz, gdzie chętnie wypoczywają nie tylko mieszkańcy Nowego i okolic.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA