Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Bogusław, Jagoda, Katarzyna
REKLAMA

Burmistrz: Jak tylko zbudujemy przedszkole, zabierzemy się za żłobek

Andrzej Pudrzyński
24 września 2020, 20:44
Budowane właśnie przedszkole przy alei 3 Maja w Nowem będzie sąsiadowało z dotychczasowym. Co stanie się z budynkiem, gdy dzieci przeniosą się do większego, nowoczesnego obiektu? Miasto ma pomysł, co w nim urządzić.
Żłobek ma powstać w budynku, gdzie obecnie mieści się przedszkole
Fot. Andrzej Pudrzyński

Nowe przedszkole ma zostać oddane do użytku we wrześniu przyszłego roku (więcej na ten temat wkrótce). Tym samym opustoszeje znajdujący się kilkadziesiąt metrów dalej stary budynek.

- Na przedszkole jest już za ciasny, stąd decyzja o budowie nowej placówki. Idealnie będzie się za to nadawał na żłobek, którego w naszym mieście nie ma – mówi Czesław Woliński, burmistrz Nowego.

Burmistrz podaje zalety, takie rozwiązania: wielu rodziców mogłoby od razu przyprowadzić młodsze dziecko do żłobka, a starsze do pobliskiego przedszkola, a ponadto obydwie placówki miałyby wspólny, duży parking.
REKLAMA

- Oczywiście trzeba będzie przygotować odpowiedni projekt, tak aby budynek spełniał nowe funkcje. Wiązałoby się to z przebudową i adaptacją pomieszczeń. Na szczęście dach jest w dobrym stanie, co pozwoli obniżyć koszty – zaznacza Czesław Woliński.

Miasto zamierza skorzystać z funduszy zewnętrznych na modernizację budynku przy alei 3 Maja na potrzeby żłobka. Jest szansa, że w ciągu najbliższych trzech lat Nowe będzie miało w końcu własny żłobek.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (8)

Czas pokaże ale i tak brawo 

Odpowiedzi: 0

Za 3 lata? Tam jest pracy na 2-3 miesiące. Nikt nie robił konsultacji i analiz. Projekt przedszkola też pozostawia wiele do życzenia. Niepotrzebny ogromny moloch. Przedszkole tej wielkości pomieściłoby około 400 dzieci. To przeznaczone jest chyba na 250. Zatem można by było tam zrobić jeden lub dwa oddziały żłobkowe. Ten budynek będzie trzeba też eksploatować. Ciekawe czy ktoś o tym pomyślał? Chyba że Pan z opieki już knuje plan z burmistrzem. 

Odpowiedzi: 2

Plan jest knuty ale z przedszkolem na ul. Nowej.

Odpowiedzi: 1

Tak z przedszkolem na ulicy Nowej, to po co burmistrz mówi że złobek i nowe przedszkole będą miały wspólny parking? Co przedszkole przy 3 Maja będzie miało wspólny parking ze żłobkiem przy Nowej. Czytaj uważnie.

Odpowiedzi: 1

Mój poprzednik wspomiał o knuciu Pana z opieki odnśnie przedszkosza z alejki więc go naprowadziłem że jest ofszem knucie ale co do placówki na ul. Nowej i nie chodzi o żłobek. Ot takie czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Odpowiedzi: 0

Janie słuszne spostrzeżenia dot.pana z opieki i...jego ewentualnych planów z burmistrzem.

O tym układzie mówi sie w mieście.

Potrzeba,zeby CBA przetrzepało ich "wspólprace."

Odpowiedzi: 0

Rządzący totalnie przespali ostatnie lata. Teraz gdy Konfederacja depcze im po piętach, to wyszli z deklaracją, którą chcą sfinalizować na kolejne wybory. Zacznijcie coś robić w tym urzędzie, bo na tle takich wiosek jak Warlubie czy Smętowo, wyglądacie blado!

Odpowiedzi: 0

W trzy lata to można zbudować stadion narodowy, a nie przebudować przedszkole na żłobek. Wszyscy oprócz burmistrza wiedzą, że żłobek potrzebny jest "na wczoraj". Co Pan zrobił, żeby tu ktoś chciał zamieszkać? Działa Pan w odwrotną stronę.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz