Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Extra Nowe

Gmina remontuje i buduje kolejne drogi

Około 2 mln zł będą kosztowały inwestycje drogowe w gminie Nowe. Wkrótce zostaną rozstrzygnięte przetargi.

Udostępnij
burmistrz-nowego

Najkosztowniejsza będzie modernizacja drogi w Osinach i Głodowie. Ucieszą się z niej mieszkańcy i właściciele domków letniskowych nad jeziorem Radodzierz.  

- Na odcinku 2,7 km zostanie położony asfalt w miejsce dotychczasowej nawierzchni szutrowej – wyjaśnia Czesław Woliński, burmistrz Nowego.

Otwarto już koperty sześciu firm, które wzięły udział w przetargu. Najtańsza z nich wyceniła wartość prac na 1,5 mln, a najdroższa na 2,2 mln zł. Gmina zaplanowała na inwestycję nieco ponad 2,5 mln zł. Wprawdzie jeszcze nie rozstrzygnięto przetargu, ale przy tych cenach nie będzie problemu z wybraniem wykonawcy.
REKLAMA

Reklama
Reklama

To samo dotyczy kolejnej, mniejszej inwestycji – budowy 500 m drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Bochlinie. Gmina zarezerwowała na ten cel 310 tys. zł, tymczasem oferty 5 firm wahają się od 218 do 309 tys. zł.

- Staramy się ograniczać do minimum wydatki z budżetu gminy i starać się o dofinansowanie, gdzie tylko to możliwe – zaznacza Czesław Woliński. - W przypadku remontu drogi w kierunku Głodowa blisko połowę kosztów pokryje dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych. Z kolei na drogę w Bochlinie dostaniemy wsparcie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych – wylicza burmistrz Nowego.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

A z Nowego do Twardej Góry

A z Nowego do Twardej Góry kto zrobi ?  Lata już proszą mieszkańcy a burmistrz ma na to wylane co to za burmistrz 

Szkoda, że Pan Burmistrz nie

Szkoda, że Pan Burmistrz nie zauważa hak wygląda ulica Sportowa. Wstyd Panie Burmistrzu .To jest wizytówką Nowego. No tak ale Pan przecież ram nie jeździ, do pracy w fabryce też nie ani nikt z rodziny to po co ją remontować A nad jeziorko do swojego domku letniskowego owszem.Chyba czas już na zmiany, bo nie da się patrzeć na to co Pan wyprawia. Lepiej drogi lesneanizeli miejskie, użytkowane cały rok A nie tylko latem.

No nie moge ze śmiechu,

No nie moge ze śmiechu, jakieś drogi wioskowe remontuje, które są często używane może przez 5 miesięcy w roku

Na robienie dróg w lasach to

Na robienie dróg w lasach to pieniądze się znajdują a może warto by pomyśleć w końcu nad zrobieniem jakiegoś porządnego chodnika i ścieżki rowerowej z Nowego do Bochlina bo przy tak dużym ruchu na DK91 to strach pieszo dorosłym chodzić że już o dzieciach nie wspomnę. 

Wywalenie kupy kasy na drogę,

Wywalenie kupy kasy na drogę, którą poza sezonem jeżdżą dwa, trzy samochody dziennie jest naprawdę strzałem w dziesiątkę. Włodarzom Nowego gratuluję genialnych pomysłów i trafnych decyzji. Dziwię się, że jeszcze nikt was z tych waszych stołków nie wykopał.

Przydało by sie także

Przydało by sie także wyremontować drogę z milewa do gajewa

Mogliby włodarze Nowego lampy

Mogliby włodarze Nowego lampy nowe zamontowali od skrzyzowania w strone zakładów Nove. Chodnik juz parę lat isnieje ale lamp brak. Przy okazji wymienic całe Nowe na led

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama