Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Extra Nowe

Gmina remontuje i buduje kolejne drogi

Około 2 mln zł będą kosztowały inwestycje drogowe w gminie Nowe. Wkrótce zostaną rozstrzygnięte przetargi.

Udostępnij
burmistrz-nowego

Najkosztowniejsza będzie modernizacja drogi w Osinach i Głodowie. Ucieszą się z niej mieszkańcy i właściciele domków letniskowych nad jeziorem Radodzierz.  

- Na odcinku 2,7 km zostanie położony asfalt w miejsce dotychczasowej nawierzchni szutrowej – wyjaśnia Czesław Woliński, burmistrz Nowego.

Otwarto już koperty sześciu firm, które wzięły udział w przetargu. Najtańsza z nich wyceniła wartość prac na 1,5 mln, a najdroższa na 2,2 mln zł. Gmina zaplanowała na inwestycję nieco ponad 2,5 mln zł. Wprawdzie jeszcze nie rozstrzygnięto przetargu, ale przy tych cenach nie będzie problemu z wybraniem wykonawcy.
REKLAMA

Reklama
Reklama

To samo dotyczy kolejnej, mniejszej inwestycji – budowy 500 m drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Bochlinie. Gmina zarezerwowała na ten cel 310 tys. zł, tymczasem oferty 5 firm wahają się od 218 do 309 tys. zł.

- Staramy się ograniczać do minimum wydatki z budżetu gminy i starać się o dofinansowanie, gdzie tylko to możliwe – zaznacza Czesław Woliński. - W przypadku remontu drogi w kierunku Głodowa blisko połowę kosztów pokryje dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych. Z kolei na drogę w Bochlinie dostaniemy wsparcie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych – wylicza burmistrz Nowego.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (15)

 1. Dk

  20 sierpnia 2020 21:34

  A z Nowego do Twardej Góry

  A z Nowego do Twardej Góry kto zrobi ?  Lata już proszą mieszkańcy a burmistrz ma na to wylane co to za burmistrz 

  • Anonim190

   21 sierpnia 2020 21:58

   Z tą drogą jest nieco gorzej

   Z tą drogą jest nieco gorzej bo należy do województwa i nasz Burmistrz w tym temacie nie wiele może… Może Wojewoda się zainteresuje jak wydarzy się kilka wypadków to wtedy może…. Ale lepiej żeby takie sytuacje się nie zdarzyły i żeby zaczęli już coś tam działać

 2. Nowianka

  20 sierpnia 2020 22:04

  Szkoda, że Pan Burmistrz nie

  Szkoda, że Pan Burmistrz nie zauważa hak wygląda ulica Sportowa. Wstyd Panie Burmistrzu .To jest wizytówką Nowego. No tak ale Pan przecież ram nie jeździ, do pracy w fabryce też nie ani nikt z rodziny to po co ją remontować A nad jeziorko do swojego domku letniskowego owszem.Chyba czas już na zmiany, bo nie da się patrzeć na to co Pan wyprawia. Lepiej drogi lesneanizeli miejskie, użytkowane cały rok A nie tylko latem.

 3. 123x

  21 sierpnia 2020 02:01

  No nie moge ze śmiechu,

  No nie moge ze śmiechu, jakieś drogi wioskowe remontuje, które są często używane może przez 5 miesięcy w roku

  • Mieszkaniec Głodowa

   21 sierpnia 2020 07:39

   Ty, a tam nie mieszkają

   Ty, a tam nie mieszkają ludzie? Oni nie zasługują na to, żeby mieć porządną drogę? W Głodowie i Osinach nie ma mieszkańców, którzy codziennie jeżdżą tamtędy do pracy? Tylko drogi w mieście się liczą? Puknij się w ten pusty łeb.

   • Nowianin

    22 sierpnia 2020 21:24

    Każdy normalny mieszka w

    Każdy normalny mieszka w mieście.a nie na takim zadupiu.latem owszem ale zimą? Ci co mają domki letniskowe sami posypują równają drogi dojechac.Chciało się tam gdzie psy d……szczekają? TO nie narzekać.sami sobie utwardzajcie drogi albo z powrotem do miasta. 

    • 123x

     23 sierpnia 2020 17:17

     @Nowianin Bardzo dobrze

     @Nowianin Bardzo dobrze prawisz, wielkie Państwo z wiochy chce droge za frajer mieć zrobioną.

   • 123x

    23 sierpnia 2020 17:15

    Trzeba było myślec, gdzie się

    Trzeba było myślec, gdzie się osiedlasz, jaki jest sens dla 3 ludzi na krzyż robić nową drogę?

 4. Mieszkaniec

  21 sierpnia 2020 10:24

  Na robienie dróg w lasach to

  Na robienie dróg w lasach to pieniądze się znajdują a może warto by pomyśleć w końcu nad zrobieniem jakiegoś porządnego chodnika i ścieżki rowerowej z Nowego do Bochlina bo przy tak dużym ruchu na DK91 to strach pieszo dorosłym chodzić że już o dzieciach nie wspomnę. 

 5. 666

  22 sierpnia 2020 15:07

  Wywalenie kupy kasy na drogę,

  Wywalenie kupy kasy na drogę, którą poza sezonem jeżdżą dwa, trzy samochody dziennie jest naprawdę strzałem w dziesiątkę. Włodarzom Nowego gratuluję genialnych pomysłów i trafnych decyzji. Dziwię się, że jeszcze nikt was z tych waszych stołków nie wykopał.

  • Nowianin

   22 sierpnia 2020 21:30

   Jestem tego samego zdania.Już

   Jestem tego samego zdania.Już się nie da patrzeć u nas w nowem na TO wszystko. Ale jak mówią słowa piosenki”nic nie może przecież wiecznie trwać…..” A powiedzenie brzmi-karma wraca.i tego się trzymajmy ziomka.  

 6. Mieszkaniec

  23 sierpnia 2020 16:05

  Przydało by sie także

  Przydało by sie także wyremontować drogę z milewa do gajewa

  • Gruba Marycha

   23 sierpnia 2020 16:45

   Z Gajewa do Milewa mają

   Z Gajewa do Milewa mają zbudować tory, a z Milewa do Przyn będzie połączenie lotnicze. Port lotniczy  i pas startowy będą zlokalizowane na rogu tam gdzie kiedyś stała leśniczówka. No, ale to w przyszłym roku, bo teraz będą robili autostradę do Osin i Głodowa.

 7. Anonim

  31 sierpnia 2020 20:33

  Mogliby włodarze Nowego lampy

  Mogliby włodarze Nowego lampy nowe zamontowali od skrzyzowania w strone zakładów Nove. Chodnik juz parę lat isnieje ale lamp brak. Przy okazji wymienic całe Nowe na led

  • Gruba Marycha ℗

   1 września 2020 14:47

   Teraz się nie opłaca. W

   Teraz się nie opłaca. W bliżej nieokreślonej przyszłości chodnik będzie wymieniony na brukowaną ścieżkę rowerową, obecnie skupowane są kamienie polne od okolicznych rolników, przy tej też okazji mają zainstalować latarnie gazowe.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Obraz autorstwa freepik Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Wiadomości

Kolejne narkotyki zostały ujawnione przez policjantów z komendy w Świeciu. Tym razem funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy podczas kontroli drogowej.

Wiadomości

23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. O tym, jak ją rozpoznać, dlaczego nie warto jej lekceważyć i w jaki sposób leczyć, rozmawiamy...

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Dziś, po blisko trzech latach, zapadł w końcu wyrok w sprawie kasjerek Urzędu Miejskiego w Świeciu. Były oskarżone o przywłaszczenie sobie w ciągu 13...

Wiadomości

Mieszkanka Nowego zaalarmowała służby ratownicze, prosząc o pomoc dla jej miesięcznego dziecka. Niemowlę nagle zrobiło się sine. Na pomoc wezwano śmigłowiec LPR.

Wiadomości

Komendant powiatowy policji i burmistrz Świecia podziękowali Agnieszce Smakulskej i jej 15-letniej córce Zuzannie za pomoc udzieloną mężczyźnie, który chciał targnąć się na życie.

Wiadomości

W środę po południu doszło do potrącenia pieszej na przejściu koło ronda na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Kościuszki i Słowackiego w Świeciu. Kobieta trafiła do...

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Wiadomości

Praca w urzędach w powszechnym mniemaniu uchodzi za atrakcyjną. Na ile mogą liczyć inspektor i referent? I czy prawdą jest, że tak trudno o...

Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama