Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Joanna, Pankracy
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  23°C / 14°C
 • lekkie zachmurzenie
  Jutro:
  19°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  17°C / 11°C

Pożar nieopodal Jeziora Czarownic. Uratowano mienie warte 100 tys. zł

Andrzej Pudrzyński
1 maja, 09:57
W nocy z piątku na sobotę wybuchł pożar w kompleksie budynków gospodarczych.
Gdyby ogniem zajął się cały kompleks pomieszczeń gospodarczych, straty byłyby znacznie większe
Fot. OSP Mały Komorsk

REKLAMA

Ogień zauważył mieszkaniec pobliskiego domu i 4 minuty po północy powiadomił straż pożarną.

- Palił się murowany garaż znajdujący się w ciągu połączonych ze sobą kilkunastu pomieszczeń gospodarczych. Strażacy skupili się z jednej strony na gaszeniu pożaru, a z drugiej na zabezpieczeniu, aby ogień nie przeniósł się na cały kompleks – relacjonuje mł. ogn. Michał Goliński z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Dach i ściany polewano wodą, dzięki czemu nie doszło do rozprzestrzenienia pożaru. W pobliżu stoi blok mieszkalny, ale nie był zagrożony.
REKLAMA


Budynki gospodarcze znajdują się niedaleko Jeziora Czarownic w Nowem, ale już na terenie należącym do wsi Bochlin.

- Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Straty wyniosły około 2 tys. zł – mówi Michał Goliński.

Jak podają strażacy, dzięki temu, że nie spłonął cały kompleks, uratowano mienie wartość 100 tys. zł. W akcji, która trwała około dwóch godzin, uczestniczyły zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowego, Małego Komorska i Rychławy oraz jednostka z komendy powiatowej w Świeciu.  

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA