Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Adrian, Natalia, Jerzy
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  29°C / 18°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Jutro:
  27°C / 18°C
 • lekkie zachmurzenie
  Pojutrze:
  27°C / 16°C

Pruszcz kontra Serock. Jakub Krukowski bohaterem meczu

sport
30 czerwca, 20:49
W rewanżowym meczu barażowym o udział w czwartej lidze, Start Eco-Pol Pruszcz ograł Pomorzanina Pol-Osteg Serock 4:0 (2:0) i nie pozostawił złudzeń, komu bardziej należy się IV liga. Bohaterem meczu został Jakub Krukowski, który strzelił trzy gole i jednego wypracował.
W środowym meczu w Pruszczu piłka wpadała tylko do bramki Pomorzanina Serock
Fot. nadesłane

Piłkarze z Serocka mogli mieć nadzieję na korzystny rezultat, ponieważ w pierwszym spotkaniu na własnym boisku zremisowali 2:2. Rewanż w Pruszczu od samego początku jednak ułożył się lepiej dla gospodarzy.

Piłkarze Startu wyraźnie zdominowali rywali już w pierwszym kwadransie, brakowało im jednak skuteczności. Doskonałych sytuacji do zdobycia bramki nie wykorzystali między innymi Krukowski, Chabowski i Sapa.

Bramkostrzelny Krukowski

Gracze z Serocka rzadko przedzierali się na połowę przeciwnika, o dogodnych sytuacjach podbramkowych nawet nie wspominając. Napór Startu rósł z każdą minutą, aż wreszcie w 21 minucie znakomitą, indywidualną akcją popisał się Jakub Krukowski, zdobywając pierwszego gola dla Startu. W 37 minucie ten sam zawodnik przejął kapitalne długie podanie od Marcina Napierały i techniczną podcinką pokonał po raz drugi bramkarza z Serocka.

Gospodarze nie spuszczali z tonu, wyraźnie chcąc jak najszybciej rozstrzygnąć losy całej rywalizacji. Start rzucił się więc do ataków od samego początku drugiej połowy. W 50 minucie w polu karnym faulowany został Jakub Krukowski, a „jedenastkę” na gola pewnie zamienił Marcin Wanat.

Błąd Pomorzanina

Dosłownie kilkadziesiąt sekund później, obrońcy Pomorzanina do spółki z bramkarzem popełnili fatalny błąd i w kuriozalnej sytuacji na 4:0 podwyższył bohater meczu Jakub Krukowski, kompletując w ten sposób hat-tricka. Można więc powiedzieć, że rywalizacja zakończyła się w tym meczu od 51 minuty, bo serocczanom do awansu potrzebne były w tym momencie już cztery gole, co przy tak słabej grze było niemożliwe do osiągnięcia.

Pomorzanin stworzył co prawda w końcówce kilka okazji, ale dobrze bronił bramkarz Startu. Ostatnie minuty upłynęły już w oczekiwaniu na końcowy gwizdek. Start Eco-Pol Pruszcz nie pozostawił więc złudzeń rywalowi z Serocka i w przyszłym sezonie pozostanie status quo, a więc Start nadal będzie reprezentował gminę Pruszcz w czwartej, a Pomorzanin Pol-Osteg Serock w piątej lidze.

Start Eco-Pol Pruszcz - Pomorzanin Pol-Osteg Serock 4:0 (2:0)

Pierwszy mecz 2:2 – awans do IV ligi – Start Eco-Pol Pruszcz

Bramki: Krukowski (21’, 37’, 51’), Wanat (50’ z rzutu karnego)

Składy:

Start: Andres, Chabowski, O. Sapa, Konopczyński, Napierała, Czarnowski, Górzyński, Gaca (69’ Zieliński), Wanat (68’ Środa) Wójtowicz, Krukowski (71’ K. Sapa)

Pomorzanin: Fusiek, Laskowski (46’ Komada) Kozłowski, Bogdziński, Płóciennik, Mik, Andrykowski (60’ Graczyk), Górski, Szulc, Polasik (46’ Korol), Świątek.

sportatextraswiecie [dot] pl