Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Leon, Leonard, Lesława
REKLAMA

Kolejny kontener, w którym uprawiano nielegalny hazard, został wywieziony

Andrzej Bartniak
12 września, 15:29

Pierwszym punktem, w który w ubiegłym tygodniu uderzyły służby celno-skarbowe, było nielegalne miejsce hazardu w Dolnej Grupie (gmina Dragacz). Zabezpieczono cztery automaty i gotówkę. Drugi, jak już informowaliśmy w Extra Świecie, znajdował się w Nowem.

zdjęcie ilustracyjne / Krajowa Administracja Skarbowa
REKLAMA
REKLAMA

Służby celno-skarbowe w naszym województwie coraz mocniej depczą po piętach organizatorom nielegalnego hazardu. To właśnie kolosalne zyski, jakie przynosi ten biznes, sprawiają że zwykle po tym, jak rekwirowane są automaty do gry, do punktu wprowadza się nowa osoba, która go prowadzi.

To typowy "słup", często pracownik takiego salonu lub ktoś bez stałego źródła dochodów. Nie ma szans, aby wyegzekwować od niego potem 100 tys. zł kary od każdego nielegalnego automatu.

REKLAMA
REKLAMA

W miniony wtorek służby zajmujące się tego typu przestępczością uderzyły w Dolnej Grupie (gmina Dragacz), a w środę w Nowem (o tej ostatniej akcji pisaliśmy o w Extra Świecie, patrz artykuł poniżej).

- W punkcie znajdującym się w Dolnej Grupie zabezpieczono cztery automaty do gry oraz 1800 zł w gotówce - informuje podkomisarz Mariusz Ziarnowski z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu. - Ponadto zatrzymano jedną osobę, związaną z tym miejscem gry. Postawiono jej zarzuty.

Po interwencji służb pojawił się właściciel wynajmowanego kontenera, który zdemontował go. Tak więc, przynajmniej na jakiś czas, znikło miejsce hazardu w gminie Dragacz. Podobnie stało się w Nowem, gdzie kontener, w którym uprawiano hazard, również został wywieziony (w ręce służb wpadły tam cztery automaty do gry i blisko 10 tys. zł).

REKLAMA
REKLAMA

W tym momencie nasuwa się dość oczywista refleksja. Jak wiele musi być osób uzależnionych od hazardu, że mimo wysokich kosztów - w które wkalkulowane są "wpadki" - wciąż powstają nowe miejsca tego typu?

- Niestety, uzależnienie od hazardu staje się coraz powszechniejsze  - mówi podkomisarz Mariusz Ziarnowski. - Dotyka ludzi w różnym wieku i o bardzo różnym statusie społecznym i majątkowym.

Szczególnie jednak niepokoi fakt, że ten nałóg wciąga coraz więcej młodych ludzi.

REKLAMA
REKLAMA

- Zwykle ma on początek w pozornie niewinnych grach komputerowych. Są one jednak tak skonstruowane, aby kreować pewne mechanizmy. Na początku są to niewielkie wpłaty rzędu 5-10 zł. Potem, by zyskać np. nowe możliwości, trzeba zainwestować już więcej. To pierwszy krok do groźnego uzależnienia mogącego niszczyć życie tak samo, jak alkohol czy narkotyki - podkreśla Mariusz Ziarnowski.

Co ciekawe, gracze rzadko zakładają, że automaty, na których grają, są tak zaprojektowane, aby przynosić zyski przede wszystkim ich właścicielom. W finalnym rozrachunku elektroniczne "kasyno" nigdy nie przegrywa.  

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (4)

Ten z osia wywiezta

Odpowiedzi: 1

Już go nie ma

Odpowiedzi: 0

W Nowem jeszcze na ul. Gdanskiej znajduja sie automaty do gry.

Odpowiedzi: 0

wojska polskiego 79 w świeciu koło sklepu cortez automaty dalej działają a ludzi od groma tam wchodzi

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz