Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Łucja, Witold, Dorota
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 16°C
 • zachmurzenie małe
  Jutro:
  31°C / 17°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  31°C / 20°C
REKLAMA

Ukradł zegarek wart ponad 140 tysięcy złotych. Wpadł w ręce świeckich policjantów

Andrzej Pudrzyński
23 czerwca, 19:18

Dwa i pół roku trwały poszukiwania 27-latka, który w sklepie jubilerskim ukradł rolexa.

"Występ" złodzieja ze Świecia nagrały kamery monitoringu w sklepie
Fot. KWP Gdańsk
REKLAMA
REKLAMA

Do kradzieży doszło w grudniu 2019 r. w sklepie jubilerskim w jednej z galerii handlowych w Gdańsku.

- Sprawca poprosił sprzedawcę o zaprezentowanie kilku modeli zegarków, oglądał je, zakładał na rękę, po czym wybiegł ze sklepu z najdroższym z nich. Jego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Rolex, który ukradł, był wart 144 tys. zł.

REKLAMA
REKLAMA

Po publikacji nagrania w mediach, na policję zaczęły napływać informacje, jednak sprawa nie była łatwa, bo mężczyzna miał założone okulary i nasunięty na czoło kaszkiet (czapka z okrągłym denkiem i daszkiem). Miało to utrudnić ustalenie jego tożsamości.

Kryminalni przeanalizowali zdobyte informacje, sprawdzili także te napływające z całego kraju. Wytypowali kilka osób. Powołano też biegłego sądowego z zakresu antropologii.

REKLAMA
REKLAMA

Kiedy ostatecznie trop zaprowadził policjantów do Świecia, byli przekonani, że sprawca wkrótce trafi w ich w ręce. Okazało się jednak, że mężczyzna wyjechał za granicę.

- Najprawdopodobniej wiedział już, że szuka go policja i zaczął się ukrywać. Za 27-latkiem ze Świecia wszczęto poszukiwania - informuje pomorska policja.

W środę 15 czerwca funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu wylegitymowali podczas kontroli 27-latka i sprawdzili go w policyjnej bazie danych. Okazało się, że jest poszukiwany. Dodatkowo podczas kontroli znaleźli przy nim marihuanę.

REKLAMA
REKLAMA

Dalej zajęli się nim gdańscy policjanci oraz prokurator. Nie był to pierwszy konflikt z prawem mieszkańca Świecia. Złodziej wartego 144 tys. zł rolexa usłyszał zarzut kradzieży w warunkach powrotu do przestępstwa i został aresztowany.

Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia, a za posiadanie narkotyków 3 lata pozbawienia wolności. Za recydywę sąd może zwiększyć karę o połowę.

Policja nie podaje, co 27-latek zrobił z luksusowym zegarkiem.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

Potwierdzam ukradłem

Odpowiedzi: 0

Dobra jest policja w Świeciu 

Odpowiedzi: 0

Będziecie musieli to wszystko odszczekać bo już jadą papiery od pracodawcy w Niemczech, że w dniu kradzieży był w pracy. Pop*** kraj gdzie sadza się do paki niewinne osoby dla statystyk i gdzie idioci waszego pokroju piszą takie bzdury.

Odpowiedzi: 2

Z pewnością Prokuratura przyjrzy się tym dokumentom....

Odpowiedzi: 0

Daniele, już tak mają. Z powodu uwierania poroża chrzanią co slina na język...

Odpowiedzi: 0

Czyli nie złapali go tylko wpadł przez przypadek proste

Odpowiedzi: 0

Ten portal to dno. Facet był w roboci ,zresztą od wielu wielu lat pracujemy razem.... Cóż pismaki bez inteligencji,szukajacy sensacji,musze wam powiedzieć że wasza widownia to osoby z IQ 05. Wasz poziom.

Odpowiedzi: 1

zapominasz o jednym madralo. Wszystkie te informacje pochodzą z policji w Gdańsku, a facio został aresztowany przez sąd. Więc nie jest to takie sobie pisanie, tylko ma oparcie w postępowaniu policji, sądu i prokuratury. oNI TEŻ SIĘ MYLĄ?Kolega złodzieja się odebrał. Albo on sam z aresztu haha

Odpowiedzi: 1

A Tomasz Komenda i wiele innych spraw, to kto się mylił pani w warzywniaku ??. 

Odpowiedzi: 1

Tak broń się dalej. jak tam w areszcie? :-) Chłopcy fajni?

Odpowiedzi: 0

Kto to jest

Odpowiedzi: 1

W artykule jest napisane, że  to 27 latek że Świecia, nawet zdjęcie jest. Czego oczekujesz jeszcze nr pesel?

Odpowiedzi: 0

Jeszcze gazeta będzie pisala sprostowanie...Łapią niewinnych ludzi a prawdziwy złodziej się śmieje...ale statystyki muszą się zgadzać...tragedia z nasz policja...

Odpowiedzi: 0

Przecież on tego nie ukradł 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz