Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jakub, Stefan, Zdzisław

Wystawa w rocznicę śmierci Lidii Pogody, żony byłego burmistrza Świecia

Andrzej Pudrzyński
25 października, 18:39

25 października minął rok od śmierci Lidii Pogody. Nie wszyscy wiedzą, że żona wieloletniego burmistrza Świecia pasjonowała się sztuką i sama tworzyła obrazy, ceramikę i batik.

Lidia i Tadeusz Pogoda byli małżeństwem od 1974 r.
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Lidia Pogoda była świecianką. Początkowo pracowała w Celulozie, a potem jako nauczycielka, najpierw w Szkole Podstawowej w Czaplach, a potem w Szkole Podstawowej nr 1 w Świeciu. W 2006 r. przeszła na emeryturę. To wtedy zdecydowała się na rozszerzenie artystycznych pasji.

Uczestnictwo w organizowanych przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu zajęciach, warsztatach i plenerach umożliwiło jej dostrzeżenie i rozwinięcie swoich umiejętności plastycznych.
REKLAMA

Jedna z prac Lidii Pogody

REKLAMA

Liczne plenery malarskie, zajęcia z rysunku, grafiki, batiku oraz zajęcia ceramiczne dawały jej wiele radości, satysfakcji i czuło się, że wynika to z jej wewnętrznej potrzeby. W domu zorganizowała sobie pracownię plastyczną, w której spędzała dużo czasu, a podczas choroby sztuka i łono natury były dla niej wytchnieniem i potężną dawką pozytywnej energii – czytamy w informacji dotyczącej wystawy, której organizatorem jest OKSiR.


Wernisaż wystawy malarstwa, rysunku, ceramiki i batiku Lidii Pogody odbędzie się w sobotę 6 listopada o godz. 18.00 w Galerii Okno w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu (ul. Wojska Polskiego 139). Wystawę można oglądać do 21 listopada.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA