Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Leon, Leonard, Lesława
REKLAMA

Zakaz wstępu do lasów odwołany. Można śmiało wybrać się na grzyby!

Andrzej Pudrzyński
24 września, 17:42

Nie ma już przeszkód, aby wybrać się na spacer lub na grzyby do lasu. Odwołano zakaz.

Grzybiarzom życzymy takich okazów, jak ten ze ścieżki edukacyjnej w Leśnictwie Grabowiec koło Świecia
Nadleśnictwo Dąbrowa
REKLAMA
REKLAMA

Jak już informowaliśmy (patrz artykuł poniżej), zakaz wstępu do części lasów w powiecie świeckim wprowadzono w związku ze zwalczaniem borecznika sosnowca. 

Decyzja była spowodowana koniecznością przeprowadzenia lotniczych oprysków.

Borecznik sosnowiec to gatunek owada, którego larwy żywią się igłami sosen. Mogą doprowadzić do całkowitego ogołocenia drzew, ich obumarcia i w konsekwencji do śmierci całych połaci lasu.

REKLAMA
REKLAMA

Borecznik nie zagraża ekosystemowi, o ile jego populacja nie jest zbyt liczna. Kiedy się zwiększa, staje się zagrożeniem dla drzew, bo owady potrzebują znacznie więcej pokarmu niż zwykle.

Zakaz wstępu do lasu z powodu oprysków miał pierwotnie obowiązywać do końca września. Jak jednak informuje Nadleśnictwo Dąbrowa z siedzibą w Jeżewie, termin skrócono.

REKLAMA
REKLAMA

Od soboty 24 września można już bez przeszkód wybrać się na spacer lub na grzyby na terenach nadleśnictwa obejmujących część gmin Jeżewo, Osie i Warlubie. Chodzi o leśnictwa Bursztynowo, Kwiatki, Kotówka i Czersk Świecki.

Warto dodać, że zabieg okazał się niezbędnym oraz, co najważniejsze, skuteczny. Teraz z niecierpliwością czekamy na wiosenną regenerację igieł sosny - informuje Nadleśnictwo Dąbrowa.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA