Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

ALE HISTORIA! Wziął pieniądze z urzędu pracy i założył… agencję towarzyską

Mieszkańcy ul. Rzemieślniczej w Świeciu wciąż pamiętają znajdujący się tu przybytek i jego lokatorki lekkich obyczajów. Mimo że od tamtych czasów upłynęło kilkanaście lat.

Udostępnij
img_2928-czolo

REKLAMA

W cyklu „Ale historia!” będziemy przypominać ciekawostki z ostatnich kilkudziesięciu lat, nierzadko sensacyjne, którymi żyli i emocjonowali się ówcześni mieszkańcy powiatu świeckiego. Ba, niektóre z nich odbiły się echem w całym kraju. Tak jak sprawa słynnej agencji Exotic w Świeciu, która powstała za pieniądze z… urzędu pracy.

- Półnagie panienki kręcące się wokół willi, hałasy, jakieś podejrzane typy podjeżdżające drogimi samochodami. Sodoma i Gomora – wspomina agencję mieszkanka ul. Rzemieślniczej.

Inny mieszkaniec dodaje:

- Kiedyś jedna z tych dziewczyn opalała się nago i zupełnie jej nie przeszkadzało, że wszyscy ją widzą. Innym razem usłyszałem wieczorem piski, wrzaski, głośne śmiechy. Wyszedłem na zewnątrz, a to wokół tamtego domu jakiś wielki facet gonił dwie nagie panienki. Imprezy były tam takie, że cała ulica słyszała.
REKLAMA

Agencja towarzyska Exotic zdecydowanie nie budziła sympatii wśród właścicieli okolicznych posesji. Wzywali policję, przyjeżdżał radiowóz, funkcjonariusze szli upomnieć wesołe towarzystwo, przez chwilę było spokojnie, a potem znowu było jak dawniej. I tak w koło Macieju.

- Wieczorami nie można było spać z powodu wrzasków pijanych klientów i pisków kobiet - opowiada były mieszkaniec ul. Rzemieślniczej.

Problem powstał w 2001 r., kiedy Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu przyznał Zbigniewowi D. 20 tys. zł. preferencyjnego kredytu na rozpoczęcie działalności gospodarczej Wtedy była to równowartość dziesięciu średnich krajowych pensji. To tak, jak by teraz dostał mniej więcej 50 tys. zł. Miał więc zastrzyk pieniędzy na start.

REKLAMA


Zbigniew D. oszukał jednak Powiatowy Urząd Pracy. Zamiast zakładu rzemieślniczego, jak zadeklarował w dokumentach, otworzył za te pieniądze klub nocny. Exotic formalnie działał pod taką nazwą, ale ani PUP, ani policja, ani powiatowy inspektor nadzoru budowlanego nie mieli wątpliwości, że pod tą przykrywką kryje się agencja towarzyska.

Rozpoczęła się długa walka między Zbigniewem D., a urzędnikami. Inspektor budowlany stwierdził, że rura do tańca, kanapy, bar i łóżka w pokojach raczej średnio przypominają warsztat rzemieślniczy. Nakazał przekształcić pomieszczenia do celów, na jakie została przyznana dotacja.
REKLAMA

Właściciel agencji nie zamierzał łatwo się poddawać. Odwoływał się nawet do Naczelnego Sądu Administracyjnego, ale w końcu dał sobie spokój i zlikwidował interes.

- Wszyscy odetchnęli z ulgą. Rzemieślnicza znowu stała się spokojną, bezpieczną ulicą – opowiada były jej mieszkaniec, który doskonale pamięta czasy klubu Exotic.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (12)

 1. Xxx

  14 września 2020 10:57

  Bzdury

  Bzdury

  • Anonim

   14 września 2020 11:18

   Co bzdury? tak było

   Co bzdury? tak było

 2. Hahaha

  14 września 2020 11:13

  To ten typ co kiedys chcial

  To ten typ co kiedys chcial zaprosic moja byla na sesje zdjeciowa ze niby fotograf z niego i szuka modelek w dodatku chcial zaplacic za ta SESJE HAHAHAAAAAAAAAAA

  • HAHAHAHA

   15 września 2020 11:32

   O KURDE ALE JAZDA HAHAHHAA I

   O KURDE ALE JAZDA HAHAHHAA I CO HAHAHAHAHAAAAAAA NIE WIERZĘ ALE AKCJA HAHAAHHAHAAAAA

 3. Klient

  14 września 2020 12:37

  Fajne panienki tam mieli.

  Fajne panienki tam mieli. Pełna kultura nie to co w mieście 

 4. GAP.

  16 września 2020 14:17

  Chyba pomylono lata. bo były

  Chyba pomylono lata. bo były dwa przypadki ułatwiania nierządu i czerpania korzyści z cudzego nierządu. Tytuły gazet nosiły nazwy Egzotyczny kredyt. i Zaradny Radny. I akcje miały miejsce w latach początkowo 90, i końcowo 90 ub. Wieku. Ten kredyt przyznała kierownik Mirosława P. i Adam R który był po niej Kierownikiem.  

  • Anonim

   16 września 2020 20:48

   Mylisz dwie sprawy. Tamta o

   Mylisz dwie sprawy. Tamta o której piszesz to było jeszcze coś innego. Zresztą ten radny znowu jest radnym 🙂

 5. GAP.

  16 września 2020 14:20

  Ale fotografia pokazuje

  Ale fotografia pokazuje błędną lokalizację, jeszcze spowoduje tłuczenie okien bo ktoś uzna za wskazówkę.

  • Pablo

   17 września 2020 08:52

   Moim zdaniem fotka

   Moim zdaniem fotka przedstawia przedewszystkim tablicę z nazwą ulicy 🙂

  • Andrzej Drewniak

   3 stycznia 2021 22:04

   No i ktoś kamieniem stłukł mi

   No i ktoś kamieniem stłukł mi okno w werandzie.na tej ulicy z tego zdjęcia ,chociaż nie miałem nic z tym wspólnego.

 6. xxl

  17 września 2020 13:05

  a teraz co? NUDA ! Nic się

  a teraz co? NUDA ! Nic się nie dzieje, monotonia. Wtedy przynajmniej było o czy pogadać i pooglądać było co.

 7. Wowa

  12 listopada 2020 17:17

  A teraz co jest lepiej?Nie w

  A teraz co jest lepiej?Nie w tym domu to obok imprezy na całego!Jazda bez trzymanki autami i motocyklami.Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem!Świetoszkowatosc to jeden z głównych grzechów Polaków.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Reklama