Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Awaria sieci ciepłowniczej. Część Świecia nie ma ogrzewania

We wtorek, przez większość dnia, spora część mieszkań w Świeciu nie będzie miała ogrzewania.

Udostępnij
Fot. Freepik

Jak informuje spółka Veolia Północ, w związku z awarią sieci ciepłowniczej i koniecznością jej naprawy, we wtorek 9 stycznia do godz. 21.00 zostanie wstrzymana dostawa ciepła i ciepłej wody do części budynków w Świeciu.

Awaria wystąpiła około godz. 5.50. Biorąc pod uwagę, że na dworze jest mroźno, to fatalna informacja dla mieszkańców.

Ogrzewania i ciepłej wody będą pozbawione do wieczora następujące lokalizacje:

Reklama
Reklama

  • Chmielniki 2, 2B, 3, 5
  • Hallera 1, 2, 2A, 3, 3A, 4, 4A, 4B, 4C, 4D, 4E, 4F, 4G, 5A, 6, 8, 9, 11, 13, 15, 19, 21
  • Krasickiego 1, 1A, 2, 3, 4, 5, 6
  • Słowackiego 10
  • Sienkiewicza 3, 4, 6, 8
  • Ogrodowa 1C, 2
  • Klasztorna 2
  • Kościuszki 4, 4A, 4B, 4C, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
  • Laskowicka 1, 1A, 2, 8 (A-B, C-D, E-F), 10, 10B, 10C
  • Petelskiego 1
  • Wojska Polskiego 126, 127, 128, 139, 143, 149, 153, 163, 165, 167A, 167, 169, 171, 173, 195, 195A
  • Sądowa 5, 6, 8, 8A, 8B, 12, 18, 18/2, 18/21-22, 18/26, 18/27, 18/33, 18/34, 18/35, 18/36, 18/37, 18/38, 18/39, 18/55, 20

Nowe informacje na temat awarii tutaj.

W sprawie dodatkowych informacji, Veolia prosi o kontakt z pogotowiem ciepłowniczym pod nr tel. 52 333 32 81.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (39)

  1. AL

    9 stycznia 2024 09:12

    Panie Kierowniku, którą stronę miasta wyłączmy? Bareja wiecznie żywy.

    • X

      9 stycznia 2024 16:36

      P ogoda rodzinke i znajomych dobrze w Świeciu urządził.

      • Era

        9 stycznia 2024 20:51

        Może warto zadbać o infrastrukturę latem a nie czekać, aż się rozsypie ze starości zimą. Będziemy pisać o bonifikatę!

  2. Ehhh

    9 stycznia 2024 09:20

    Może warto zatrudnić jakąś prawdziwa firmę która porządnie zajmie się serwisem instalacji na ciepłowni bo zawsze jak przychodzi mróz awarie występują
    Gdyby proces konserwacji modernizacji przebiegał w lepszym świetle było by ich stanowczo mniej A tak co zima to awaria

    • Madzia

      9 stycznia 2024 09:50

      O, widzę mamy fachowca na pokładzie. Jak mają serwisować rury zakopane w ziemii? Walnęła rura ciepłownicza, właśnie taka podziemna.

      • R.

        9 stycznia 2024 13:11

        Wypowiedź też mocno niekompetentna.
        Istnieją metody nieinwazyjnego badania rurociągów na występowanie mikropęknięć i sprawdzenie ich stanu technicznego, choćby badania NDT, albo termowizyjne. Proszę się douczyć i skorzystać z pomocy specjalistycznej firmy. Takie okresowe badania kontrolne stanu rurociągów uchroniłyby mieszkańców od podobnych awarii.

        • Madzia

          9 stycznia 2024 22:25

          Wiesz, ile wtedy byś płacił za ciepło? Veolii pierdylion razy bardziej kalkuluje się taka pojedyncza awaria niż fancy badania. Endoskopowo to jeszcze ale typowe badania NDT? Toż to odkopywanie tych rur, wyobrażasz sobie badanie NDT (jakiekolwiek, czy tam RT czy MT czy penetrant) każdego łączenia, każdej spoiny tak o by sobie sprawdzić? Termowizja też nic nie uchwyci (jeśli rozmawiamy o profilaktyce, nie awarii) bez wykopania. Nie pisz bzdetów bo potem Grażyny i Janusze w to wierzą.

      • Faza

        9 stycznia 2024 14:02

        Słusznie.

    • seba

      9 stycznia 2024 13:29

      jaka konserwacja,rura pęknie lub przetop spawu puści i jest awaria.Konserwacja to jest słowo dla takiego ciecia jak ty,aby w serwisie płacił tysiaka za przegląd auta?

      • R.

        9 stycznia 2024 19:26

        Naucz się pisać poprawnie, prostaku!
        A skoro nie masz pojęcia o przeglądach elementów i złączy spawanych, to zamilcz.

  3. Tymon

    9 stycznia 2024 09:48

    Może kolejna podwyżka o 50% pomoże firmie sprostać roli do której powołali ja mieszkańcy. Sprzedaż udziałów sprawił że ciepło podrożało o 100% a my mamy dom chroniony i mega opłaty za ciepło.

    • Janek

      9 stycznia 2024 10:38

      Pełna zgoda, ZEC sprzedany obcym,i bandyckie podwyżki zalały członków spółdzielni ,zrzeszeń korzystających z usług ciepłowniczych Veoili, wkrótce wszystko co na rynku będzie okropnie drogie, ci co wygrali wybory mają ludzi gdzieś,Ważny tylko rewanżyzm i obcy kapitał w PL,oraz likwidacja kraju na rzecz chorych struktur unijnych .

      • Ciepłownik

        9 stycznia 2024 11:41

        Zaskoczę cię. Podwyżki były za rządu PiS i ceny podniosły w takim samym stopniu ciepłownie które maja polskich właścicieli albo należa do gmin czy miast. I co ty na to? Zresztą to reguluje odpowiedni urząd.

        • Franek

          9 stycznia 2024 13:47

          Zimno

        • Anonim

          9 stycznia 2024 20:13

          W mieście Świecie rządzą osiem gwiazdek

  4. Weis

    9 stycznia 2024 10:48

    Dwa dni mróz i już awaria!! Pieniadze wielkie brać to tak….

  5. Anty debil

    9 stycznia 2024 11:03

    Jak czytam te komentarze to kamienie płaczą. ZEC został sprzedany 21 lat temu. Co mają do tego podwyżki z zeszłego roku. Już PIS-iory piszą o obcym kapitale i likwidacji kraju. Głupoty, głupoty i jeszcze raz ciemnogród.

    • anatol

      9 stycznia 2024 11:38

      ale właśnie ciemniaku 21 lat temu sprzedali go ludzie, którzy teraz są w PO a wcześniej KLD i UW, UP, SLD. Dzisiaj są razem z tymi komuchami bo dogadali się w Magdalence. Ale to za trudny temat dla Ciebie żeby to zrozumieć. Zwłaszcza skróty partii zbyt trudne a co dopiero historia polityki i kraju po 1991 roku.

      • Anonim

        9 stycznia 2024 11:45

        ZEC należał wcześniej do miasta ciemniaku. Polskie ciepłownie też za PiS podnosiły ceny w takim samym stopniu. Pieprzysz bez sensu.

        • Anonim

          9 stycznia 2024 12:31

          no a miasto czyli Pogoda z PO sprzedał to Francuzom z Veolii tam samo jak sprzedaje się majątek narodowy od 30 lat. A nasza Celuloza? Kura znoszącą złote jaja. Typowy samograj. Sprzedali go w świetnej prosperity. To zwyczajna zdrada narodu. Pokażcie mi szanujący się kraj, który sprzedaje swoje banki, zakłady produkcyjne, przemysł? Może Niemcy, może Francja? Może inne kraje europejskie? W życiu !!!

          • Osa

            9 stycznia 2024 16:45

            Od waszego pier…nią aż mi się ciepłej robi

      • Anty debil

        9 stycznia 2024 14:45

        Anatol myślenie sprawia Ci wielką trudność ake spróbujmy . Zec 21 lat temu był na skraju bankructwa. Nikt tego nie chciał za darmo a co dopiero kupić i inwestować. Jesteś śmiesznym pozbawionym podstawowej wiedzy pisowskim aparatczykiem. Jedyne co potraficie to okradać Polskę w imię dobra narodowego.

    • Czytelnik

      9 stycznia 2024 15:02

      I w czym problem, u mnie w domu jednorodzinnym pięć od CO popsuł się, nowego nie można bo dostać bo remanentu i sklepy nieczynne. Poza tym na piec trzeba czekać 2 lub 3 dni i nie narzekam. Takie życie. Awarie zawsze będą się zdarzały, więc mieszkańcy cieszcie się że to tylko kilkanaście godzin a nie kilka dni.

    • Mad Mar

      9 stycznia 2024 16:45

      No bo kraj rudy już zaocznie sprzedał

  6. Miś

    9 stycznia 2024 11:35

    Pani kierowniczki jak jest zima to musi być zimno! Czy ja palę? Ja Pani kierowniczko ciągle palę głupa…Ktoś wyżej napisał że rura pękła, co nie dziwi przy starej armaturze ciepłowniczej i tęgich mrozach.Lepej dajmy pracować fachowcom bo przy tej temperaturze na dworze im spolczuje .

    • ***** **

      9 stycznia 2024 12:02

      Jak przestaną działać tarcze osłonowe PISu w czerwcu to się europejczycy że Świecia znów spakują i na szparagi do Niemca uderzą. Wszak do władzy wrócił her TuSSk to dobrobyt zapewniał i dobrowolny ZUS. Ciemniaki

      • anonim

        9 stycznia 2024 14:46

        ???palant???

        • ***** **

          9 stycznia 2024 18:20

          Też tak myślę,z tym żydem to palant pojechał ostro. Po co obiecywał

      • Towarzysz Putin

        9 stycznia 2024 17:44

        ***** Rudego i bandę jego !!!!

      • (nie debil)

        9 stycznia 2024 18:45

        ale debil

      • Nico

        9 stycznia 2024 20:34

        Nie wiedziałem,że w szpitalu psychiatrycznym macie dostęp do internetu,pisowska cioto.

  7. W.

    9 stycznia 2024 14:23

    Boze jak zimno… proszę włączcie już to ogrzewanie 🙁

  8. Jarosław

    9 stycznia 2024 15:25

    To nie awaria to rura zmiękła w pisie.

  9. kowalski

    9 stycznia 2024 15:40

    Tak myslalem ze jak wejde w sekcje komentarze to bedize tutaj klotnia pomiedzy wyznawcami dwoch rakotworczych mozgowo parti Po Pis. Zero tematu tylko jad i wyzwiska.Przechodzac jednak do meritum Veolia jest firma Francuska.Zapewne kiedys ZEC zadluzyl i sprzedali za przyslowiowa zlotowke .Jak to w historii bywalo z innymi firmami.Nie spodziewajmy sie ze obca firma bedzie nas szanowac dbac o nasze portfele czy jak w tym wypadku do stan infrastruktory.Przybywaja sobie z daleka by napchac sakwe z pieniazkami.TAk konczy sie oddawanie naszych spraw w rece obcych. A my klocmy sie dalej

  10. Malinowski

    9 stycznia 2024 20:51

    przesada, dzis musialem przyniesc wszystkie opony jakie mialem zeby miec co palic by cieplo w domu!! pieniadze biora a robic nie ma komu!!

    • ****

      9 stycznia 2024 21:49

      To zakasaj rękawy i idź rób ?

  11. Patriota

    9 stycznia 2024 21:45

    LOT też nie przynosił zysku i chciano go sprzedać ,bo tak ma być aby zysku nie przynosił bo wtedy jest POdstawa do prywatyzacji , oczywiście w obce ręce bo po co nam lotnisko jak mamy w berlinie,to samo orlen miał 5 mld zł straty a teraz jest jednym najwiekszym konsorcjow w europie z 300mld zysku oj komuś to wadziło strasznie.To samo zrobiono z dawnym zecem. CIEPŁOWNICTWO TO Min. BEZPIECZENSTWO PAŃSTWA I TEGO SIE NIE SPRZEDAJE OBCYM.No ale Lemingom wmowiono że sa wielkimi ewropejczykami tyle że w brvxelskich kulaurach pękają z was że śmiechu.

  12. Mieszkanka Kościuszki Osiedle

    9 stycznia 2024 21:59

    Ma ktoś już ciepło w grzejnikach?

  13. Arleta

    10 stycznia 2024 10:54

    Nico ciotka to przy tobie wybitna intelektualność .Pewnie czytałeś to słynne dzieło O obrotach stref niemieckich.