Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Biznesmen skazany za gwałty pójdzie jednak do więzienia. "Czuję ulgę" - mówi jego ofiara

To już koniec długiej batalii Agnieszki Kolarz o sprawiedliwość. Sąd Okręgowy w Bydgoszczy uznał, że kara, jaką orzekł Sąd Rejonowy w Świeciu w stosunku do 49-letniego Jarosława B. była rażąco niska i zmienił wyrok. Przedsiębiorca najbliższe dwa lata ma spędzić w więzieniu.

Udostępnij
skazanyx

REKLAMA

O koszmarze, przez jaki przeszła Agnieszka Kolarz pisaliśmy kilkakrotnie (patrz niżej). Późną wiosną tego roku zapadł wyrok w sprawie karnej, w której oskarżonym był Jarosław B., przedsiębiorca z gminy Pruszcz. Miał się dopuścić gwałtu na szwagierce, kiedy był jeszcze mężem jej siostry (obecnie są po rozwodzie).

Jarosławowi B. postawiono zarzut z art. 197 par. 1 kodeksu karnego: Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. 
REKLAMA

Ze względu na charakter, sprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami. Molestowanie zaczęło się, gdy pani Agnieszka miała 12 lat. Z czasem szwagier, przekonany o swojej bezkarności, stawał się coraz bardziej zuchwały. Doszło do gwałtów.

Kobieta przeżyła traumę. Do dziś nie może sobie z tym poradzić. Początkowo milczała ze względu na siostrę, która była żoną jej prześladowcy. W końcu jednak postanowiła domagać się sprawiedliwości i ukarania znanego w gminie Pruszcz biznesmena.

Sąd Rejonowy w Świeciu skazał Jarosława B. na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat i karę pieniężną w wysokości 75 tys. zł. Pełnomocnik pokrzywdzonej odwołał się od tego orzeczenia dowodząc, że kara nie jest współmierna w stosunku do wyrządzonych krzywd. Opinię tę podzielił Sąd Okręgowy w Bydgoszczy, który skazał 49-letniego Jarosława B. na 2 lata bezwzględnego więzienia. Wyrok jest prawomocny.
REKLAMA

 
- Co czuję? W pewnym stopniu ulgę, bo wiem że sprawca poniesie karę - mówi Agnieszka Kolarz. - Cały czas wierzyłam i miałam nadzieję, że sąd da wiarę mnie, bo przecież sama zebrałam i miałam mocne dowody na jego winę. Ani pieniądze ani kontakty nie zagwarantowały mu uniknięcia kary. Sąd stanął na wysokości zadania i po raz drugi udowodnił sprawcy, że kłamie i jest winny. Co do zmiany wyroku, zapewne sąd apelacyjny dostrzegł, że poprzednia kara była rażąco niska w stosunku do czynu - argumentuje pokrzywdzona.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (13)

 1. ?

  19 listopada 2021 21:27

  bob?

  bob?

 2. Koleżanka

  19 listopada 2021 21:35

  Każdy kto pamięta Agnieszkę z

  Każdy kto pamięta Agnieszkę z tamtych lat wie że to totalna bzdura. Agnieszuka sama zabiegała o tą znajomość, w ten sposób czuła się dowartościowania i taka dojrzała. Przykre że w dzisiejszych czasach tak naprawdę każdy może osądzić każdego, a może oboje tego chcieli ??? Ofiara nie przyjerzdza na święta do swojego kata na święta i w dni wolne- stara się unikać jak tylko ma taką możliwość. Ona miała a leciała jak na skrzydłach autem też jeździła chętnie podobnie jak na zakupy za jego kasę. Nie bronie jego, uważam że mimo wszystko jest prostakiem ale nie wolno niszczyć komuś życia bo komuś tak się podoba….. Pamiętaj że jutro ktoś może oskarżyć ciebie i to Ty będziesz na jego miejscu.

  • Dobra rada

   19 listopada 2021 21:50

   Idź do terapeuty.

   Idź do terapeuty.

   • Z upływem

    19 listopada 2021 21:52

    Wdziesiątke 

    Wdziesiątke 

  • fjffjcj

   19 listopada 2021 23:48

   Ahhahahahahahajajaj

   Ahhahahahahahajajaj

  • Lolo

   20 listopada 2021 08:59

   To akurat prawda, sama za nim

   To akurat prawda, sama za nim latała a teraz wielka ofiara… wina jest po obu stronach. 

 3. Stefan

  20 listopada 2021 08:57

  To widać że kobieta ma

  To widać że kobieta ma ciśnienie na szkło i klepie co ślina jej na język przyniesie 

 4. Do koleżanki

  20 listopada 2021 09:23

  Latała czy nie latala, nie

  Latała czy nie latala, nie miał prawa molestować czy gwałcić. On popełnił przestępstwo, nie ona. Więc zamilczcie. 

  • Stefan

   20 listopada 2021 10:30

   Nie zamilczę i co mi zrobisz

   Nie zamilczę i co mi zrobisz haha

 5. Koks

  20 listopada 2021 13:35

  Chciała kasy za milczenie nie

  Chciała kasy za milczenie nie dostała to go pozwala

 6. Anonim

  20 listopada 2021 15:39

  Ona nie wzbudza mojego

  Ona nie wzbudza mojego zaufania. Oglądałam reportaż na ten temat i ona nie jest wiarygodna. Ja widzę w niej typ cwaniary

  • 11111

   20 listopada 2021 19:45

   Dobrze, że twojego zdania

   Dobrze, że twojego zdania nikt nie bierze pod uwagę. Sąd uznał dowody za wiarygodne i niech tak zostanie

   • Stefan

    21 listopada 2021 09:39

    Bo sąd w naszym kraju wydaje

    Bo sąd w naszym kraju wydaje werdykt tak im się podoba a że ta spraw zrobiła się trochę głośna to facetowi dojechali

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama