Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Lokator: Chcieliśmy posprzątać. Nie wpuszczono nas. Właściciel: Bzdura

Po artykule o tym, w jakim stanie lokatorzy zostawili mieszkanie, z redakcją skontaktowali się najemcy. Przekonują, że bałagan to wina pana Zbigniewa. Właściciel twierdzi, że to bzdura.

Udostępnij
Lokatorzy twierdzą, że zostawili mieszkanie w lepszym stanie, niż to, co można zobaczyć na zdjęciach / Fot. Andrzej Bartniak

Artykuł  "Właściciel domu przeżył szok, gdy zobaczył co zostawili po sobie lokatorzy" sprowokował falę komentarzy. Zarówno na portalu Extra Świecie, jak i na naszej stronie facebookowej.

Z redakcją skontaktowała się rodzina, która wynajmowała mieszkanie w Świeciu prezentowane na zdjęciach. I - jak mówił właściciel - zostawiła je w koszmarnym stanie.

- To wszystko nie tak - przekonuje pan Piotr (imię zostało zmienione). - Faktycznie, w mieszkaniu został bałagan, ale tylko dlatego, że po naszej wyprowadzce w grudniu nie zostaliśmy przez właściciela wpuszczeni do środka, żeby posprzątać. Chcieliśmy zrobić porządek, ale nie dano nam takiej możliwości. Dlatego szokują nas oskarżenia właściciela domu - podkreśla najemca.

Reklama
Reklama

Z twierdzeniem, że odmówił lokatorom możliwości posprzątania po sobie stanowczo nie zgadza się pan Zbigniew ze Świecia.

- To jakaś bzdura wymyślona naprędce, żeby się trochę wybielić - mówi właściciel domu. - Dlaczego miałbym komuś zabraniać zrobienia porządku?  Przecież to nie ma sensu. Fakty są takie, że pan Piotr po wyprowadzce kontaktował się ze mną tylko za pomocą SMS-ów. Pieniądze, które był mi winien, wrzucił do skrzynki na listy. Jeśli chciał posprzątać, to niech pokaże swoje SMS-y.

Najemca zarzuca też właścicielowi, że ten celowo zrobił jeszcze większy bałagan, niż był po wyprowadzce.

Reklama
Reklama

- Na pewno nie była urwana roleta, materac leżała na łóżku, na środku pokoju nie było też drabiny ani suszarki - wylicza pan Piotr. - To celowe działanie, żeby przedstawić nas w złym świetle.

Odniósł się też do zatkanych otworów wentylacyjnych i zaklejonych silikonem okien.

- Co miałem zrobić, gdy zimą w mieszkaniu było 17 stopni, a właściciel nie reagował, gdy mówiliśmy, że jest nam zimno? - pyta.

Reklama
Reklama

Właściciel domu nie zgadza się również i z tymi zarzutami.

- To kolejna bzdura, której nawet nie ma sensu komentować - podkreśla pan Zbigniew. - Temperatura nigdy nie spadała poniżej 20 stopni. Po drugie, skoro było im tak źle, to dlaczego mieszkali u mnie aż siedem lat?

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (27)

 1. Ccc

  18 stycznia 2024 08:58

  Jak tam mieszkańcy z ulicy Łukasiewicza, palicie dziś plastikiem? Niedługo kontrola pieców was czeka, obiecuję. I jeszcze jedno, nawet dwa tygodnie od spalania odpadów, w próbkach pobranych do zbadania można wyodrębnić substancje ze spalania śmieci.

 2. Kama

  18 stycznia 2024 09:01

  Nie dziw,że ludzie nie chcą wynajmować mieszkań lub pobierają spore kaucję.ludzie dewastują, nie dbają bo to nie ich a często nie płacą. Dobrego lokatora to że świecą szukać. Mam mieszkanie i znam ten problem.Teraz stoi puste bo boję się,że znów trafię na takich nieuczciwych ludzi i będę miała zadłużone mieszkanie do kapitalnego remontu

  • Krystyna Kotowska

   19 stycznia 2024 09:16

   Gdzie to mieszkanie i jaka cena najmu

 3. Pracownik

  18 stycznia 2024 09:14

  Czasami podczas interwencji zastanawiamy się czy zabezpieczać dziecko czy może jeszcze dać szanse opiekunom i nie zabierać im pociech. Zdarza się jednak, że już po kilku chwilach wiemy, że odebranie dziecka jest koniecznością.
  Piękny sierpniowy dzień. Gdy niektóre dzieciaczki są na spacerze z rodzicami a inne szykują się do niedzielnego obiadu – pięcioletni Krzyś z okna swojego mieszkania woła, że jest głodny. Jak się okazuje chłopczyk od kilku godzin jest sam w domu. Słowo „dom” jest w tym wypadku nie na miejscu. W tym czymś, przesiąkniętym zapachem kału i brudu nie powinno zostawić się szczura a co dopiero mówić o kilkuletnim dziecku.
  Po kilkudziesięciu minutach w lokalu pojawia się kobieta, która urodziła chłopca. I celowo nie używam tutaj słowa „matka”. Kobieta jest zaskoczona naszą wizytą. Nie widzi wielkiego problemu w tym jak „wychowuje” syna. Strzela tradycyjnymi tekstami w stylu „to mi dajcie na wychowanie”. Zero przemyśleń. Zero skruchy. Zero wstydu. Jest trzeźwa ale pyskuje. Nie ma sensu z nią rzeczowo rozmawiać bo i tak niczego nie zrozumie. Tragedia.
  Zabezpieczamy dziecko . Chłopiec śmierdzi i jest brudny. Twierdzi, że ostatnie co jadł to zupa. Ciekawe kiedy?

 4. Gif

  18 stycznia 2024 09:19

  Klucze oddaje się właścicielowi po posprzątaniu mieszkania. Nie oddaje się kluczy i nie wraca się po jakimś czasie posprzątać mieszkanie. Zbudujecie ludziom blok na wynajem to zarządca zobaczy co chce wynajmować mieszkania. Państwo źle zabezpiecza interes właścicieli mieszkań. PiS zrobił z nas złych ludzi którzy doją biedaków. Tylko że każdy z nas ciężko pracował na swoje nieruchomości i to nasze prawa powinny być dla normalnego państwa podstawowe. A u nas komuna to wiadomo jak jest.

 5. GIF2

  18 stycznia 2024 09:58

  To kwestia ludzi, wynajmujemy również mieszkanie nie dawno pozbyliśmy się lokatorów na szczęście mieliśmy pierwszy taki nie przyjemny przypadek, Pani siedziała w domu bez pracy , mieszkanie pozostawione za syfione wstyd aby kobieta tak nie dbała o miejsce w którym egzystuje! To są kolejni kandydaci o których zapewne będzie w przyszłości jakiś artykuł pokroju jaki opisuje użytkownik „PRACOWNIK”.

 6. Etna

  18 stycznia 2024 10:20

  Wynajmowałam kiedyś mieszkanie i niestety okna były nie szczelne, wiatr tak zawiewał, że w nocy aż huczało i dziecko się bało spać obok. Zgłaszanie właścicielce nic nie dało i musiałam zakleić nieszczelność pianka izolacyjna. Jak notorycznie kabina prysznicowa zalewała sąsiadów to właścicielka mówiła, że za długo się kąpiemy zamiast naprawić uszkodzenia pod kabiną, która była wadliwie złożona. Wszystko na sztukę byle było a potem lokatorzy mają problem. Przykra sprawa ale owy Pan Zbyszek niestety przez tyle lat nie robił żadnych napraw w mieszkaniu tylko pobierał czynsz .. kasa się zgadzała i tyle a teraz płacz

  • Do Etna

   18 stycznia 2024 10:33

   Poważnie? Pokleilas komuś okna pianką izolacyjną? Dramat… Jeżeli właściciel widzi, że ktoś żyje jak pustelnik to również nie widzę sensu remontowania dla takich osób mieszkania… a skoro wynajmującemu nie odpowiadają warunki to należałoby wyprowadzić się, a nie dewastować lokal… dla mnie logiczne.

 7. Basia

  18 stycznia 2024 10:27

  Wszystkim madkom życzę nieprzerwanego strumienia 500+ na pierwsze, kolejne, jeszcze nienarodzone i to w planach dziecko. Życzę, by uśmiech bombelka został oficjalną walutą madki polki i jej środkiem płatniczym, a hasło „mam horom curke” zapewniało wygranie każdej internetowej licytacji. Żądam by oficjalnie usunięto ze słownika słowo „proszę” i zastąpiono je bardziej dobitnym i wyrazistym „dej”. Żądam wpisania tego wszystkiego do konstytucji. Ch…j, i tak jej nikt nie przestrzega.
  Życzę Wam madki by wasze latte kurewsko się pieniło, hybryda była zawsze z efektem wow, a laktacja ustąpiła w miarę szybko, by znów można było opierdolić jakie siarczyny, przepalając je tytoniem po 15 ziko za kilo. Życzę, by zdjęcie pierwszej kupki Brajanka miało co najmniej tyle samo lajków, co filmik na którym Džesika pierwszy raz mówi kulwa. Pamiętajcie madki, że w życiu wystarczy odpowiedzieć sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: chcesz coś z Avonu?

  • Zal

   18 stycznia 2024 11:05

   Taka jest nasza Polska właśnie!!!!

  • Klaudia

   18 stycznia 2024 11:08

   Jezu, leć po leki, może jeszcze zadziałają..

   • S88S

    18 stycznia 2024 20:21

    Taka jest wasza Polska potologiczne wieśniary wypisujące bzdury Basia Kasia Jasia Do roboty biedaczki zapierdalać

  • Pola

   18 stycznia 2024 11:39

   Basia jesteś the best!!

  • Bibi

   18 stycznia 2024 11:53

   Basia w samo sedno,to dziadostwo do roboty się nie ruszy opieka da, 500+ jest, coś sprzeda i po co ma pracować, jesteś najlepsza!

  • Jola

   18 stycznia 2024 16:10

   Zrobiłeś /aś mi dzień. Dzięki

   • Aga

    19 stycznia 2024 19:11

    Taka jest rzeczywistość niestety,w samo sedno Basia,

  • Hahahah

   18 stycznia 2024 19:54

   Zapomniałaś dodac strumienia alimentów na każde z innym…

  • .

   19 stycznia 2024 16:21

   Ale ktoś Cię musiał mocno skrzywdzić ?

 8. Xxx

  18 stycznia 2024 10:52

  Może ktoś spojrzy na tą rodzinę z tego co wiem to Pan Zbigniew zawsze chciał być w centrum zainteresowania byli umówione na posprzątanie to straszył ich że wezwie policję za niby nękanie klucze sam kazał wrzucić do skrzynki i pieniądze a teraz robi z siebie Kozła ofiarnego czyimś kosztem.

  • Ania

   18 stycznia 2024 12:37

   Nie wpuściłabym ich nawet na minutę. Jak oni musieli żyć gdy brodzik jest tak brudny a kłęby kurzu na ścianach? Takie zaniedbania Noe powstają w ciągu kilku dni. Brudasy i patola.

   • Nikola

    21 stycznia 2024 16:22

    Mądre słowa. Tam przez 7 lat mieszkała trójka dzieci kurwa w takim syfie

  • Samanta

   18 stycznia 2024 12:54

   Dokładnie tak

 9. Jasia

  18 stycznia 2024 11:11

  Basia rozbiła dziś bank podsumowując współczesność. W samo sedno. Lepiej bym tego nie ujęła.

 10. STOP LOKATORSKIEJ BANDYTERCE

  18 stycznia 2024 15:34

  Podobnie jest z tymi, którzy celowo nie płacą czynszu. Procedura eksmisyjna to dla właściciela udręka, bo tzw. „ochrona lokatorów”, to jakaś parodia. Właściciel nie ma praktycznie żadnych praw i może tylko bezradnie patrzeć, jak patologiczni najemcy dewastują mu lokal i jeszcze pyskują. To można zmienić tylko w sejmie na poziomie legislacyjnym, ale pod warunkiem, że będzie dobra wola większości posłów.

  • Gandalf szary

   18 stycznia 2024 17:30

   Pełno takich idi otek które całe życie swoich dzieci walą na FB lub insta. Te dzieci przeżywają swoje dzieciństwo z grupą obcych dla siebie ludzi. Dramat. Naprawdę poziom dzisiejszych kobiet jest bardzo niski.

 11. Oburzona

  19 stycznia 2024 10:26

  Żeby było normalnie trzeba zmienić prawo lokator nie płaci natychmiastowa eksmisję. Dlaczego właściciel ma utrzymywać i płacić za kogoś to paranoja w naszym kraju.

 12. 7777

  19 stycznia 2024 15:07

  Ustawa o ochronie lokatorów jest najbardziej niemądrym I nieetycznym aktem prawnym napisanym i przyjętym przez ludzi o mentalności peerelowskiej. Wtedy ludzie okupowali za bezcen cudze domy przez dziesięciolecia i trudno było im się pogodzić, że przyszedł czas je opuścić. Teraz wprowadzają się do czyjegoś mieszkania i hulaj dusza. Czas z tym skończyć.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

- Ta pani również pomogła mamie. Prosimy ją o kontakt - apelują syn i synowa. Powiedzieli nam, w jakim stanie jest 78-latka, którą w...

Wiadomości

Do północy potrwa protest rolników w Świeciu. Protestujący spowalniają ruch na jezdni.

Wiadomości

Za nami dwa pierwsze etapy przebudowy świeckiego zamku. W tym roku ma zostać wybrana firma, która podejmie się trzeciego etapu przewidującego powstanie dwuspadowego dachu.

Wiadomości

Niby drobiazg, ale wywołał sporo komentarzy. Chodzi o naprawę jezdni po niedawnej awarii sieci wodociągowej na ul. Sienkiewicza. Niektórzy kpili z zastosowanego rozwiązania. Czy...

Wiadomości

Dobiega końca budowa drogi przez górne Marianki. Niedawno zamontowano ławki i śmietniki. Do zrobienia pozostały jeszcze dwie rzeczy, które uczynią tę trasę jeszcze atrakcyjniejszą.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Na prośbę Czytelników podajemy szczegółową trasę wtorkowego protestu rolników w Świeciu.

Wiadomości

Pasażerowie porannego kursu autobusu byli w piątek świadkami niecodziennego zdarzenia.

Wiadomości

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który uszkodził trzy samochody, klatkę schodową i szlaban. Groził też jednemu z pokrzywdzonych, że go zabije. Sprawca usłyszał już zarzuty.

Wiadomości

Blok Świeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Chrobrego powstaje w pobliżu budynku z mieszkaniami chronionymi dla osób starszych, wybudowanego przez gminę.

Wiadomości

- Ta pani również pomogła mamie. Prosimy ją o kontakt - apelują syn i synowa. Powiedzieli nam, w jakim stanie jest 78-latka, którą w...

Wiadomości

Do północy potrwa protest rolników w Świeciu. Protestujący spowalniają ruch na jezdni.

Wiadomości

Ogłoszono listę laureatów konkursu na Drzewo Roku Ziemi Świeckiej 2023. Najwięcej głosów zdobył dąb Graf Schwerin, będący ozdobą pałacowego parku w Sartowicach koło Świecia.

Wiadomości

Za nami dwa pierwsze etapy przebudowy świeckiego zamku. W tym roku ma zostać wybrana firma, która podejmie się trzeciego etapu przewidującego powstanie dwuspadowego dachu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama