Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Mondi dobre dla Świecia. Firma laureatem konkursu, do którego zgłosiła ją gmina

Na czwartkowej gali w Warszawie ogłoszono wyniki konkursu "Biznes Dobry dla Gminy". Wyróżniono na niej 41 firm z całego kraju. Wśród nich znalazło się Mondi Świecie S.A.

Udostępnij
W konkursie brano m.in. pod uwagę dobrą współpracę między Mondi a gminą Świecie / Fot. Andrzej Bartniak

"Biznes Dobry dla Gminy" to pierwsza edycja konkursu, którego organizatorem jest Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.

Nagrodzono w nim firmy, które mają pozytywny wpływ na rozwój lokalnych społeczności i harmonijnie współpracują z samorządem.

Oceniano między innymi takie działania, jak tworzenie miejsc pracy, wpływ na poprawę warunków i jakość życia mieszkańców, dbałość o stan środowiska naturalnego, edukację czy aktywizację mieszkańców.

Reklama
Reklama

Kandydaci zgłaszani byli przez same gminy, ale o tym, czy zasługują oni na wyróżnienie decydowała już kapituła konkursu, składająca się z przedstawicieli środowiska naukowego, samorządowego, przedsiębiorców i redakcji Serwisu Samorządowego PAP.

Na konkurs napłynęło 228 opisów zaangażowania przedsiębiorców na rzecz lokalnego rozwoju z każdego z 16 województw. Spośród zgłoszonych kandydatur kapituła wybrała 41 laureatów – informuje Serwis Samorządowy PAP.

Laureatami konkursu "Biznes Dobry dla Gminy" w województwie kujawsko-pomorskim zostały dwie firmy: Mondi Świecie S.A. zgłoszone przez gminę Świecie i LPP zgłoszone przez Brześć Kujawski.

Reklama
Reklama

Co zdecydowało, że Świecie wybrało do konkursu właśnie Mondi?

- Powodów jest wiele. To największy pracodawca w naszej gminie. Dzięki płaconym przez Mondi podatkom od nieruchomości oraz udziałowi w podatkach dochodowym i od spółek, które wpływają do naszego budżetu możemy realizować więcej inwestycji samorządowych – wyjaśnia Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia, który uczestniczył w gali konkursu w Warszawie.

Jak dodaje burmistrz, nie były to jednak jedyne przesłanki, aby zgłosić Mondi do konkursu.

Reklama
Reklama

- Być może część osób tego nie dostrzega, bo firma nie robi tego dla rozgłosu, ale Mondi wspiera szereg inicjatyw społecznych, kulturalnych, sportowych czy edukacyjnych w naszej gminie – zaznacza burmistrz.

Ostatnie przykłady, jak wskazuje, to między innymi dofinansowanie miasteczka rowerowego na Mariankach czy placu zabaw, który niedawno stanął w Decznie.

- Lista jest znacznie dłuższa i obejmuje wsparcie sięgające czasami kilkuset tysięcy złotych rocznie – argumentuje Krzysztof Kułakowski.

Reklama
Reklama

Mondi uruchomiło też projekt "Wspieramy lokalnie", o którym niedawno informowaliśmy w Extra Świecie.

W tym roku na realizację lokalnych projektów, zgłoszonych przez stowarzyszenia, organizacje, placówki oświatowe, kluby sportowe czy Ochotnicze Straże Pożarne trafiło 250 tys. zł.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Szkoda gadać przyjmujcie pracowników za godziwe pieniądze

Jak MONDI klęknie to 70% psów na Świeciu nie będzie miało czym os rać trawników i chodników. Boże chroń korpo bo trup będzie klad się gęsto.

BRAWO BRAWO MONDI SZKODA ŻE W WEWNĄTRZ NIE JEST TAK SŁODKO JAK NA ZEWNĄTRZ SIĘ PROMUJECIE
OBŁUDA OBŁUDA OBŁUDA DUŻO PRACOWNIKÓW U PSYCHIATRY KOŃCZY ..POSTOJE MIESIĘCZNE OBOWIĄZKOWO…POSTOJE ROCZNE 12 h …WIELE INNYCH RZECZY OBOWIĄZKOWO RÓBCIE TAK DALEJ

Reklama

Nadworne cwaniaczki już się odezwały.Opanuj chamstwo bo gazeta to nie zakład

Papier się nawija, życie twe przemija.

Ja się pytam gdzie tu jest ekologia,aktywizacja i wsparcie społeczne? Zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby. Pewnie włodarzom miasta żyje się lepiej i pracuje lepiej niż gdyby to była gmina rolnicza ale przeciętny Kowalski który mieszka koło fabryki nic dobrego z niej nie ma .Chyba że pracuje tam albo pracuje dla niej. Powiem prawdę że polityka MONDI dotycząca terenu na którym się znajduje jest kolonialna.Pracownicy za psi grosz opłacani i to bez lojalności lokalnej ,czyli najtańszy z całej Polski zatrudniony. Te kilkaset tysięcy na rok dla samorządu extra to mydlenie oczu. W sytuacji kiedy transport drogowy którym dowieziony jest surowiec niszczy nasze drogi,zanieczyszcza pobocza i utrudnia ruch.Zanieczszenie powietrza znacznie gorsze niż w innych regionach przemyslowych a jakość wód w sytuacji kiedy zdarzają się zrzuty do Wisły z pod której mamy ujęcie wody fatalne.Za krotki komentarz na wszystko zło jakie wydostaje się z fabryki.

Reklama

Ciężko czytać ten stek bzdur
Niszczą na miliony drogi środowisko ludzkie zdrowie a autor cieszy się z tych groszy żal ludzi którzy muszą tam pracować nisko upadli.

Daniel po co kłamiesz że do kasy Świecia trafia taka fura pieniędzy z MONDI? Człowieku weź swoją korporacyjna dupę zabierz do Suolahti w Finlandii i zobacz jak Metso buduje i prowadzi papiernię. Te Twoje CIT i podatek od nieruchomości z MONDI to jałmużna w sytuacji kiedy miasto umożyło wielokrotnie należne zobowiązania tej firmie o czym pewnie nie wiesz albo milczysz. Prawda jest taka że MONDI szantażuje mieszkańców swoją pozycja na rynku pracy i tyle. Podam tylko jeden fakt z przeszłości kiedy Polpak chciał wybudować fabrykę w naszym mieście to miasto nie wyraziło zgody ze względu na protest MONDI , Nie wiem ile Ty masz lat ale ja mogę jak z rękawa przytaczać fakty i okoliczności kiedy ta fabryka działała na szkodę miasta i jej mieszkańców. Artykuł był o tym że samorząd w naszym imieniu zaproponował tą firmę jako taka , która robi wiele dla mieszkańców . Ja się z tym nie zgadzam! Dużo więcej robi złego niż dobrego. Tu nie chodzi o to co musi jak każdy z mieszkańców wnosić do budżetu.Ja i kilkadziesiąt mieszkańców Gminy też płacimy podatek od nieruchomości i wiele innych . Chcesz się licytować kto więcej wnosi? Tylko ja nie zanieczyszczamy i nie niszczę .

Jak czytam to przeciętne korpo 21 wieku jedni wiedzą a milczą inni ukrywają a jeszcze inni nie chcą wiedzieć

Reklama
Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

W miniony wtorek wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Warlubiu zderzył się na łuku drogi z oplem corsą. Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby.

Wiadomości

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy powiatowej w Świeciu zatrzymali kolejnego mieszkańca miasta za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Wiadomości

Mieszkańcy Świecia otrzymali pierwszeństwo w zakupie dietetycznej mieszanki chlebowej Panarium.

Wiadomości

Do szpitala trafiło dwuletnie dziecko po tym, jak rodzice zauważyli, że otworzyło pudełko ze żrącą substancją.

Wiadomości

W piątek po południu doszło do groźnie wyglądającej kolizji na trasie S5 koło Świecia.

Reklama
Reklama

Wiadomości

- Przyjąłem założenie, że w ciągu każdego miesiąca, oczywiście jeśli tylko pozwoli na to pogoda, będzie 100 patroli pieszych i 20 rowerowych - mówi...

Wiadomości

Postępują prace na modernizowanym placu zabaw koło orlika i Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu.

Wiadomości

Mieszkanka Świecia za namową osób podających się za pracownika banku i prokuratora wypłaciła gotówkę, po czym wpłaciła ją w bankomacie na wskazane rachunki.

Styl życia

Orkiestra Dęta Świecie była jednym z uczestników wielkiej, corocznej parady organizowanej przez Obywatelskie Stowarzyszenie Strzeleckie Iserlohn w Niemczech. W wydarzeniu biorą głównie udział zawodowe...

Wiadomości

Nie ma takiego drugiego sklepu w Świeciu, który oferowałby aż 60 tys. artykułów. Mowa oczywiście o Centrum Handlowym Super City, które w piątek 26...

Wiadomości

Grupa Saica osiągnęła porozumienie z Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej. Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W piątek po południu doszło do groźnie wyglądającej kolizji na trasie S5 koło Świecia.

Wiadomości

Mieszkanka Świecia za namową osób podających się za pracownika banku i prokuratora wypłaciła gotówkę, po czym wpłaciła ją w bankomacie na wskazane rachunki.

Wiadomości

Grupa Saica osiągnęła porozumienie z Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej. Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym...

Wiadomości

Historia zatoczyła koło. Po latach Festiwal Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka znowu powrócił na plażę w Decznie. Gwiazdą tegorocznej edycji był włoski zespół Sadist.

Wiadomości

Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Synoptycy zapowiadają dziś po południu w powiecie świeckim burze, ulewy i silny wiatr.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo