Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Mondi dobre dla Świecia. Firma laureatem konkursu, do którego zgłosiła ją gmina

Na czwartkowej gali w Warszawie ogłoszono wyniki konkursu "Biznes Dobry dla Gminy". Wyróżniono na niej 41 firm z całego kraju. Wśród nich znalazło się Mondi Świecie S.A.

Udostępnij
W konkursie brano m.in. pod uwagę dobrą współpracę między Mondi a gminą Świecie / Fot. Andrzej Bartniak

"Biznes Dobry dla Gminy" to pierwsza edycja konkursu, którego organizatorem jest Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.

Nagrodzono w nim firmy, które mają pozytywny wpływ na rozwój lokalnych społeczności i harmonijnie współpracują z samorządem.

Oceniano między innymi takie działania, jak tworzenie miejsc pracy, wpływ na poprawę warunków i jakość życia mieszkańców, dbałość o stan środowiska naturalnego, edukację czy aktywizację mieszkańców.

Reklama
Reklama

Kandydaci zgłaszani byli przez same gminy, ale o tym, czy zasługują oni na wyróżnienie decydowała już kapituła konkursu, składająca się z przedstawicieli środowiska naukowego, samorządowego, przedsiębiorców i redakcji Serwisu Samorządowego PAP.

Na konkurs napłynęło 228 opisów zaangażowania przedsiębiorców na rzecz lokalnego rozwoju z każdego z 16 województw. Spośród zgłoszonych kandydatur kapituła wybrała 41 laureatów – informuje Serwis Samorządowy PAP.

Laureatami konkursu "Biznes Dobry dla Gminy" w województwie kujawsko-pomorskim zostały dwie firmy: Mondi Świecie S.A. zgłoszone przez gminę Świecie i LPP zgłoszone przez Brześć Kujawski.

Reklama
Reklama

Co zdecydowało, że Świecie wybrało do konkursu właśnie Mondi?

- Powodów jest wiele. To największy pracodawca w naszej gminie. Dzięki płaconym przez Mondi podatkom od nieruchomości oraz udziałowi w podatkach dochodowym i od spółek, które wpływają do naszego budżetu możemy realizować więcej inwestycji samorządowych – wyjaśnia Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia, który uczestniczył w gali konkursu w Warszawie.

Jak dodaje burmistrz, nie były to jednak jedyne przesłanki, aby zgłosić Mondi do konkursu.

Reklama
Reklama

- Być może część osób tego nie dostrzega, bo firma nie robi tego dla rozgłosu, ale Mondi wspiera szereg inicjatyw społecznych, kulturalnych, sportowych czy edukacyjnych w naszej gminie – zaznacza burmistrz.

Ostatnie przykłady, jak wskazuje, to między innymi dofinansowanie miasteczka rowerowego na Mariankach czy placu zabaw, który niedawno stanął w Decznie.

- Lista jest znacznie dłuższa i obejmuje wsparcie sięgające czasami kilkuset tysięcy złotych rocznie – argumentuje Krzysztof Kułakowski.

Reklama
Reklama

Mondi uruchomiło też projekt "Wspieramy lokalnie", o którym niedawno informowaliśmy w Extra Świecie.

W tym roku na realizację lokalnych projektów, zgłoszonych przez stowarzyszenia, organizacje, placówki oświatowe, kluby sportowe czy Ochotnicze Straże Pożarne trafiło 250 tys. zł.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (18)

 1. Mieszkaniec

  18 listopada 2023 14:36

  Szkoda gadać przyjmujcie pracowników za godziwe pieniądze

  • Uczciwy

   18 listopada 2023 15:26

   Ja będziecie coś potrafić to będziemy płacić

   • Anonim

    20 listopada 2023 11:09

    Po co kasujesz komentarz wąskiego czy prawda Cię zabolała? Ty taki wyszczekany dopóki ktoś szpileczki nie wbije ?

    • niko

     20 listopada 2023 16:53

     Ty coś piłeś? Przecież ten komentarz jest

  • Łukasz

   21 listopada 2023 12:27

   Przyjmują za tyle, za ile znajdują chętnych. Po co mają płacić więcej?

 2. Csw

  18 listopada 2023 16:20

  Jak MONDI klęknie to 70% psów na Świeciu nie będzie miało czym os rać trawników i chodników. Boże chroń korpo bo trup będzie klad się gęsto.

 3. PRACOWNIK

  18 listopada 2023 17:41

  BRAWO BRAWO MONDI SZKODA ŻE W WEWNĄTRZ NIE JEST TAK SŁODKO JAK NA ZEWNĄTRZ SIĘ PROMUJECIE
  OBŁUDA OBŁUDA OBŁUDA DUŻO PRACOWNIKÓW U PSYCHIATRY KOŃCZY ..POSTOJE MIESIĘCZNE OBOWIĄZKOWO…POSTOJE ROCZNE 12 h …WIELE INNYCH RZECZY OBOWIĄZKOWO RÓBCIE TAK DALEJ

 4. Czytelnik

  18 listopada 2023 18:52

  Nadworne cwaniaczki już się odezwały.Opanuj chamstwo bo gazeta to nie zakład

 5. RobieTam

  18 listopada 2023 21:02

  Papier się nawija, życie twe przemija.

 6. Kpt.Zbik

  18 listopada 2023 22:10

  Ja się pytam gdzie tu jest ekologia,aktywizacja i wsparcie społeczne? Zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby. Pewnie włodarzom miasta żyje się lepiej i pracuje lepiej niż gdyby to była gmina rolnicza ale przeciętny Kowalski który mieszka koło fabryki nic dobrego z niej nie ma .Chyba że pracuje tam albo pracuje dla niej. Powiem prawdę że polityka MONDI dotycząca terenu na którym się znajduje jest kolonialna.Pracownicy za psi grosz opłacani i to bez lojalności lokalnej ,czyli najtańszy z całej Polski zatrudniony. Te kilkaset tysięcy na rok dla samorządu extra to mydlenie oczu. W sytuacji kiedy transport drogowy którym dowieziony jest surowiec niszczy nasze drogi,zanieczyszcza pobocza i utrudnia ruch.Zanieczszenie powietrza znacznie gorsze niż w innych regionach przemyslowych a jakość wód w sytuacji kiedy zdarzają się zrzuty do Wisły z pod której mamy ujęcie wody fatalne.Za krotki komentarz na wszystko zło jakie wydostaje się z fabryki.

  • Wizjoner

   20 listopada 2023 20:24

   Cyferki podaj i źródło tych rewelacji

 7. Normalny

  19 listopada 2023 10:06

  Ciężko czytać ten stek bzdur
  Niszczą na miliony drogi środowisko ludzkie zdrowie a autor cieszy się z tych groszy żal ludzi którzy muszą tam pracować nisko upadli.

  • Daniel

   19 listopada 2023 10:50

   Skąd wy macie te dane? Tak sobie strzeliliście? Mondi płaci około 200 milionów złotych podatków rocznie do budżetu państwa. Z tej sumy kilkanaście milionów trafia do budżetu Świecia z tytułu udziału w podatku dochodowym i CIT i podatku od nieruchomości. Jesli to dla ciebie grosze to nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.

   • Anonim

    19 listopada 2023 11:04

    Dobrze napisane

   • wąski

    19 listopada 2023 18:43

    Czym jest dla Ciebie 2 miliony kolumbijskich peso niczym tyle samo warta reszta zagranicznych korporacji to że coś dla polaka wygląda na dużo nie znaczy że dla zagraniczenego kapitału to jest dużo bo z pewnością jeśli zechcesz znajdziesz kraje które wartość pieniądza narodowego mają takie że poczujesz się jak milioner więc nie trafiony argument

    • xcx

     19 listopada 2023 18:52

     Bzdury piszesz. Podatek to podatek. Tyle samo płaci polska firma czy zagraniczna. Powiedz od razu że marzy ci się super efektywna gospodarka jak za komuny gdzie wszystko było państwowe to będziemy mieli jasność. Powiem ci co było było z celulozą gdyby nie została sprywatyzowana – już by jej nie było. zatrudniając 4 tysiące ludzi, bez kapitału na inwestycje, bez dostępu do zagranicznych rynków zbytu, metod zarządzania itd. już by padła. Ale ty i tak na pewno wiesz lepiej 🙂 Szkoda słów. Pozdrawiam.

 8. IloveMyBike

  19 listopada 2023 22:12

  Daniel po co kłamiesz że do kasy Świecia trafia taka fura pieniędzy z MONDI? Człowieku weź swoją korporacyjna dupę zabierz do Suolahti w Finlandii i zobacz jak Metso buduje i prowadzi papiernię. Te Twoje CIT i podatek od nieruchomości z MONDI to jałmużna w sytuacji kiedy miasto umożyło wielokrotnie należne zobowiązania tej firmie o czym pewnie nie wiesz albo milczysz. Prawda jest taka że MONDI szantażuje mieszkańców swoją pozycja na rynku pracy i tyle. Podam tylko jeden fakt z przeszłości kiedy Polpak chciał wybudować fabrykę w naszym mieście to miasto nie wyraziło zgody ze względu na protest MONDI , Nie wiem ile Ty masz lat ale ja mogę jak z rękawa przytaczać fakty i okoliczności kiedy ta fabryka działała na szkodę miasta i jej mieszkańców. Artykuł był o tym że samorząd w naszym imieniu zaproponował tą firmę jako taka , która robi wiele dla mieszkańców . Ja się z tym nie zgadzam! Dużo więcej robi złego niż dobrego. Tu nie chodzi o to co musi jak każdy z mieszkańców wnosić do budżetu.Ja i kilkadziesiąt mieszkańców Gminy też płacimy podatek od nieruchomości i wiele innych . Chcesz się licytować kto więcej wnosi? Tylko ja nie zanieczyszczamy i nie niszczę .

 9. Czytelnik

  20 listopada 2023 17:03

  Jak czytam to przeciętne korpo 21 wieku jedni wiedzą a milczą inni ukrywają a jeszcze inni nie chcą wiedzieć

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Spadki temperatur są szczególnie uciążliwe - a mogą okazać się śmiertelne - dla osób bezdomnych, koczujących w trudnych warunkach. Niedawno już doszło do tragedii.

Wiadomości

Dwudziestu wystawców zaprezentowało swoją ofertę na Jarmarku Mikołajkowym, który w niedzielę po południu odbywał się przed Parkiem Wodnym w Świeciu.

Wiadomości

Ponad 1500 kierowców zostało sprawdzonych w miniony piątek w ramach działań "Trzeźwy kierujący". Niektórzy kierowcy tego dnia pożegnali się z prawem jazdy.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

To już niemal tradycja. Zmotoryzowane Mikołaje ze Świecia przygotowały niespodziankę dla dzieci. Spotkanie było nie tylko okazją do poczęstunku, ale także zrobienia wyjątkowego zdjęcia.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Ten bieg wymaga siły, wytrzymałości i determinacji. Starszy aspirant Dawid Janus z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu uczestniczył w Maratonie Komandosa. Z sukcesem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama